МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Выступление Р. Чубарова во время обсуждения проекта Госбюджета

10/22/2005 | Орест
ЧУБАРОВ Р.А.
Шановний головуючий, шановні колеги.
Дотримання прав людини – є одним із критеріїв оцінки країни, як в політичному, так і в економічному аспектах. Вкотре комітет порушує питання щодо введення окремого розділу в Державному бюджеті України про забезпечення прав людини. Враховуючи соціально-політичну важливість внесеної пропозиції та беручи до уваги те, що такий розділ не передбачений структурою бюджетної системи, комітет знову звертається з проханням, розглянути можливість введення такого розділу, нехай ні в цьому бюджеті, але в наступному обов’язково.

Тепер щодо оцінки фінансового забезпечення у проекті Державного бюджету тих питань, якими опікується комітет. Гострою залишається проблема фінансування програм надання допомоги біженцям і створення та утримання пунктів розміщення незаконних мігрантів, та інформаційної системи обліку, та аналізу міграційних потоків. Потребує завершення робіт з реконструкції пунктів тимчасового розміщення біженців у місті Яготин, закарпатських та одеських областях. Необхідне додаткове капітальне вкладення і для проведення пілотного проекту на підключення до системи центрального рівня управління міграційних служб по Одеській, Закарпатській, Чернігівській, Волинській, Харківській областях. Необхідно вжити заходів до виконання постанови Кабінету Міністрів України від 17 листопада 2004 року про затвердження програм облаштування осіб з числа закордонних українців, що повертаються в Україну на період до 2010 року.

У комітеті дуже ретельно проаналізовані видатки, що мають бути направлені на облаштування кримських татар та осіб інших національностей, які повернулися в Автономну Республіку Крим. У своїх пропозиціях ми звернули увагу уряду на необхідність збільшення цієї статті до розміру передбаченого у програмі розселення та облаштування, а саме, до 90 мільйонів гривень. До речі, уряд України невиправдано зволікає із затвердженням відповідної програми на період до 2010 року.

Крім того, комітет підтримує пропозицію Ради Міністрів Кримської Автономії щодо передбачення Криму 21 мільйона гривень субвенцій, які також у розрізі кримського бюджету мають бути на облаштування репатріантів.

З 2005 року Міністерство закордонних справ України є головним розпорядником коштів бюджетної програми заходу щодо встановлення зв’язків з українцями, які проживають за межами України. На жаль, кошти по цій програмі загального та спеціального фондів передбачені лише на видатки споживання. Все це зумовлює необхідність у видатках розвитку, які необхідно передбачити у Державному бюджеті України на 2006 рік, передбачити кошти на розвиток української діаспори.

Не знайшло свого відображення у проекті Державного бюджету України виконання Указу Президента України про заходи щодо посилення державної підтримки колишніх політичних в’язнів, репресованих та їх громадських організацій…

http://www.rada.gov.ua/zakon/new/STENOGR/20100508_24.htm


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua