МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

"Кримське НСНУ - це закрите акціонерне товариство"

10/30/2005 | Експерт
29-10-2005 22:42 Майдан-ІНФОРМ, Крим, Політика
Експерт: "Кримське НСНУ - це закрите акціонерне товариство"

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/news/1130614938.html

Іван Нечитайло коментує для Майдан-Інформу ситуацію в Кримському НСНУ:

"Кримський осередок НСНУ - це закрите акціонерне товариство, де контрольний пакет акцій належить кучмістам.

Про проблеми кримської організації НСНУ повідомляли неодноразово. Спонукають до цього повний недемократизм керівництва, відсутність будь-якої програми дій, відстороненість лідерів кримської організації від рядових членів партії, партійно-цехове будівництво осередку. Та ще багато інших причин.

Прикладом цього послужила чи то просто зібрання, чи конференція сімферопольської міської організації НСНУ, яка пройшла 27 жовтня в столиці Криму. Делегатами зборів були працівники «Кримгазу», «Криме6нерго», та «Кримтецу». Які до партії ніякого відношення не мали та мабуть і не мають сьогодні. Спілкуючись з ними я виніс одне, просто їм наказали керівники оцих підприємств прийти на збори та зробити видимість масовості. Практично одиниці членів партії були, які працювали в попередній кампанії на перемогу В. Ющенка та були учасниками подій на Майдані. А ось до керівництва міською організацією пробилися люди які відкрито відстоювали ідеї кучмізму, працювали в різних штабах на В. Януковича. Голова сімферопольського осередку О. Шибірін, був керівником промислового штабу В. Януковича, керівник «Крименерго» Груба фінансував виборчу кампанію Януковича, особисто розправлявся з людьми, які були на стороні В. Ющенка. Керівники «Кримгазу» Рогатин, та «Кримтец» Кульбах. Люди, які відкрито відстоювали ідеї кучмізму, все робили, щоб в Криму переміг В. Янукович. А сьогодні вони війшли в раду Сімферопольської міської організації НСНУ. Нагадаємо читачам, що в Криму В. Ющенко попри супротиву влади (Б.Дейча - Голови Верховної Ради Криму, С. Куніцина - тодішнього керівника уряду Криму, Представника Президента України в Криму А. Діденка, кримських олігархів - сім’ї Франчуків, клану Миримського та багатьох інших) набрав біля 15 %. Ця цифра далася кров’ю, звільненням з роботи, залякуванням сімей, безсонними ночами штабістам та активістам кримської «Нашої України»(Кримський штаб очолював В. Пробий-Голова).

І ось сьогодні в керівництві кримської організації на пальцях можна порахувати людей, які дійсно відстоюють ідеї Народного Президента, дух Майдану. Проблема в тому, що в боротьбі за кримську організацію НСНУ переміг клан нардепів України - батька та сина Франчуків, фактичних власників кримського томливо-енергетичного комплексу.

Ігор Франчук, керівник ДП «Чорноморнафтогаз» - колишній зять Л. Кучми. Але не в тому біда, що він бувший зять Кучми. А в тому, що ці люди не мають честі, і їм все одно кого здавати. Вчора здали Януковича, Медведчука, Мороза. Завтра здадуть Ющенка. Це просто їхня філософія, їх образ життя. Ці люди ніколи, нічого, нікому так не дають, вони просто беруть. А привів їх у партію нардеп України, голова кримського осередку В. Шкляр. Подейкують, що цьому сприяв також керівник фракції «Наша Україна» в парламенті М. Мартиненко. Тут пахне бізнес-інтересами, а не партійними ділами та турботою про кримчан.

Але вернемося до міської конференції. Пройшла вона на нашу думку малоеффективно, без задору, без конкретних ідей та практичних завдань. А тільки з одною обіцянкою голови кримського осередку В. Шкляра. Ось у нас є програма дій, є тактика і стратегія. А ось дій поки, що не видно ніяких. По всім параметрам та соціологічним опросам партія програє ті 15%, які В. Ющенко взяв на виборах Президента в Криму. Всім сьогодні зрозуміло, що в Україні і в автономії на майбутніх виборах буде боротьба прізвищ, а не програм та ідей. Так ось недавно Центр Разумкова проводив опитування щодо кримських політиків, за якими піде виборець. Так, керівник кримської організації НСНУ В. Шкляр набрав аж нуль відсотків. І коли він заявляє, що ми будемо боротися, маємо програму дій, мені приходить на пам’ять одна притча.

В стародавні часи батьки 10- річного хлопчика, дитини, яка вважалася неблагополучною, пришли до старця за допомогою в вихованні сина. Та запитали його, а що нам робити шановний старче з нашим сином, як його виховати старанним? Старець спитав їх, а скільки років вашому сину ? Батьки відповіли-10. Так ось наголосив старець - ви запізнилися рівно на десять років. Так і лідер кримської організації НСНУ В. Шкляр запізнився рівно на 8 місяців, з того дня, коли був проведений установчий з’їзд НСНУ в Києві, тобто з 5 березня, коли йому було доручено організувати та провести установчу конференцію кримської організації НСНУ. Але він сам все зробив для того, щоб організація була недієвою, щоб симпатики В. Ющенка покинули ряди партії, а пролізли туди кучмісти та януковичі. На цих зборах виступаючих було обмаль і то тільки керівники районних партійних організацій. Ні тобі передвиборчої стратегії, ні тактики дій, ні ідеологічних чинників на яких має базуватися передвиборча боротьба. А були запитання до колишнього керівника Кримгазу А. Коцеруби про заборгованість по зарплаті в Кримгазі. Одна тільки виступаюча, Воробйова, активістка помаранчевої революції, запитала В. Шкляра, чому в міській організації немає старих симпатиків В. Ющенка та учасників помаранчевої революції. На що зал відреагував негативно. Ось так без ентузіазму, без чіткої програми дій пройшла чи то конференція, чи то збори Сімферопольської міської організації НСНУ.

А що далі? Запитання до керівника Кримського осередку В. Шкляра. Чи зможе він за оці декілька місяців налагодити роботу кримської організації НСНУ. Мене, чесно, бере сумнів."


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua