МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Я хотів би, щоб ми... перестали тиражувати таку безкультурність

11/04/2005 | Михайло
Невідредагований стенографічний (машинописний) варіант виступу народного депутата України Чубарова на засіданні Верховної Ради України 04 листопада 2005 року

13:41:47

ЧУБАРОВ Р.А.

Шановні колеги, шановні виборці!

Свій виступ, користуючись нагодою, хочу розпочати з поздоровлення всіх громадян України, що сповідують іслам, із святом Ораза-байрам.

Дійсно, Україна є багатоетнічною та багаторелігійною країною. Саме тому маємо не тільки забезпечувати бездоганне дотримання вимог Конституції у сфері прав людини, але не припускатися будь-яких помилок через недосвідченість або некомпетентність чиновників або політиків.

Останніми днями я отримав немало звернень з боку батьків учнів - кримських татар щодо впровадження в середньоосвітніх школах Криму без згоди батьків елементів релігійного навчання. Ніхто не запитує батьків якого віросповідання вони самі, або їх діти, чи хочуть вони взагалі, щоб було навчання основам релігії у світських школах.

Я вимагаю направлення Міністерством освіти України спеціальної робочої групи щодо вивчення ситуації з дотриманням прав людини в школах Криму і, зокрема, щодо дотримання прав на свободу віросповідання або не сповідувати будь-яку релігію.

Інший сюжет, днями через всіма телеканалами України був продемонстрований сюжет про перепоховання останків радянських солдат, що загинули на Запорізькій землі у роки другої світової війни. Перепоховання здійснювалося у присутності міністра оборони та голови Запорізької обласної адміністрації.
Дійсно, високоблагородна акція, нарешті, через 60 років з дня завершення війни, упокояться останки солдат. Але знову, у траурному заході здійснювалось релігійні ритуали тільки із запрошенням священика, який представляв тільки одне з віросповідань України. Добре, можна було б сказати, що забули запросити інших. Тоді чому на інших, на кожній з тих могил ставляться символи тільки однієї з релігій? При цьому повсюду говорилося, що більше ніж 260 солдат, яких було поховано, вони невідомі. Тобто там могли бути: узбеки, таджики, кримські татари, люди різних релігій.

Я хотів би, щоб ми просто перестали тиражувати таку безкультурність, і таку безпам’ятність до нашої минулої історії і до почуть сьогоднішніх людей.

І я вже втомився говорити з цієї трибуни про привнесення в українське суспільство через російські псевдо-патріотичні серіали та бойовики, що цілодобово транслюються окремими телеканалами, почуть підозрілості, страху, ненависті до людей іншої культури, іншого віросповідання.
Я розумію, що через такі фільми російський уряд, російські політики вирішують свої проблеми, скажімо, проблему відоправдання війни в Чечні.
Але навіщо нам тиражувати і транслювати такі фільми і вносити почуття, привнесення агресії в толерантне українське суспільство? Я от цим своїм виступом, в цей день, хотів би звернути увагу наших чиновників, щодо необхідності дотримання...

http://www.rada.gov.ua/zakon/new/STENOGR/04110508_32.htm

Відповіді

 • 2005.11.04 | sofu

  Re: Я хотів би, щоб ми... перестали тиражувати таку безкультурність


  > >
  > Я вимагаю направлення Міністерством освіти України спеціальної робочої групи щодо вивчення ситуації з дотриманням прав людини в школах Криму

  Конечно, в Крыму живет большинство украинских мусульман, но они также живут и в других областях.
  Как по мне, то этот "предмет" нужно вообще убрать из школьной программы.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua