МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Юбилей - 15 лет - Крымской автономии

01/21/2006 | Chief
Одна из статей на эту тему

http://www.strana.ru/stories/04/05/31/3506/271038.html

Відповіді

 • 2006.01.21 | Эксперт

  Полуправда-полуложь...

  ... впочем, как и все иное в "Стране РУ"!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.01.21 | Михайло

   У "регіонів" - 1000 осіб на мітингу, у "коммі" - 500...

   ...бо, мовляв, холодно!


   День Автономної Республіки Крим.

   Володимир Притула

   Мітинг "регіоналів"

   Симферополь, 20 січня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - У Криму сьогодні відзначають 15-ту річницю проведення референдуму про відновлення на півострові автономії. Тут оголошено офіційне свято – День Автономної Республіки Крим. І з цієї нагоди у Симферополі пройшли два мітинги – “регіоналів” і комуністів.

   Давно небачений у Симферополі п’ятнадцятиградусний мороз усе ж не злякав близько тисячі прихильників Партії регіонів, які прийшли до стін Верховної Ради Криму послухати свого кумира – Віктора Януковича. Лідер “регіоналів” привітав прихильників з 15-ю річницею проведення референдуму, на підставі якого була відновлена кримська автономія. Він розпочав передвиборчий тур Кримом, тож говорив переважно про провали центральної влади, про свої наміри перемогти на парламентських виборах і закликав кримчан відстояти політреформу і підтримати парламент у його протистоянні з президентом. На мітингу також звучали заклики захистити кримську автономію від спроб “помаранчевої” влади її ліквідувати. Серед ораторів була і Уповноважений з прав людини Верховної Ради України Ніна Карпачова. Щоб не замерзнути, “біло-блакитним” активістам довелося поскандувати “Янукович-Крим-перемога!”.

   Мітинг комуністів

   Комуністи ж, які зібралися на свій мітинг на центральному майдані Симферополя, грілися під партійну музику: “Комуністи Криму, комуністи Криму – за свободу, за правду, за щастя людей!..” На їхній мітинг з нагоди річниці референдуму прийшло менше людей, аніж до “регіоналів”, але там теж лунала критика на адресу президента Віктора Ющенка та його уряду, а також звучали заклики до підтримки КПУ, яка “хоче захистити автономію Криму від націоналістів”. Виступаючи перед прихильниками, лідер кримських комуністів Леонід Грач назвав рішення кримчан 15-річної давнини “мудрим”, а статус автономії для Криму – “вкрай важливим”.

   20 січня 1991 року на півострові пройшов Всекримський референдум, на який було винесене запитання: "Ви за відновлення Кримської АРСР як суб'єкта Союзу РСР та учасника союзного договору - так чи ні?". “Так” відповіли понад 93% учасників цього заходу. Водночас, кримські татари повсюдно бойкотували проведення референдуму.


   Мітинг "регіоналів"
   (rfe)
   Один з лідерів Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров пояснив чому: “Цей референдум проводився за вказівкою Москви, щоб не допустити повернення кримських татар на батьківщину та ускладнити вихід України зі складу Радянського Союзу, який тоді ще існував. Ми це розуміли. Крім того, більшість кримських татар на той час ще перебувала в депортації. До Криму вдалося повернутися (на той час -М.)лише 60 тисячам співвітчизників, це не їхня автономія” – вважає один з лідерів Меджлісу, член фракції “Наша Україна” в українському парламенті Рефат Чубаров.

   Додам, що насправді сучасна кримська автономія була створена не у січні, коли святкується День АРК, а в лютому 1991 року, коли Верховна Рада УРСР ухвалила Закон про відновлення Кримської АРСР у складі Української РСР. Сьогодні з нагоди річниці референдуму у Симферополі відбулися також збори громадськості і
   Мітинг комуністів партійно-господарського активу автономії, а також пройшли виставки, “круглі столи” і концерти

   http://ukraine.radiosvoboda.org/article/2006/1/EDA31A5C-13EE-4159-AE05-AA1C86CACB19.html
  • 2006.01.21 | Chief

   Re: Полуправда-полуложь...

   ... Хотя у российских СМИ бывает и значительно хуже :)

   Впрочем, я тоже не в восторге от этой статьи, поскольку встретила там несколько мест, слово в слово списанных из одной моей статьи.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.01.21 | Эксперт

    Re: Полуправда-полуложь...

    Chief пише:
    > поскольку встретила там несколько мест, слово в слово списанных из одной моей статьи.

    Нет худа без добра: значит, некоторые нормальные взгляды получили дополнительное распространение
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.01.21 | Chief

     Re: Полуправда-полуложь...

     Эксперт пише:
     >
     > Нет худа без добра: значит, некоторые нормальные взгляды получили дополнительное распространение

     Да уж, пусть лучше слово в слово перепишут, чем так, как это делает Тимур Дагджи - главный эксперт Меджлиса по вопросам геноцида.

     Даже не может точно переписать фамилию и должность заместителя начальника Отдела спецпоселений НКВД Петра Мальцева, в его интерпретации - "замначальника отдела спецпереселений НКВД СССР полковник Мальков". Я понимаю, что полковник госбезопасности Мальцев никакой симпатии у Дагджи не вызывает (мне он тоже не очень-то нравится), но я не понимаю, как можно настолько плевать соображениями исторической точности и как люди, с таким небрежением относящиеся к историческому документу, могут писать важнейшие документы Меджлиса.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.01.21 | Эксперт

      Re: Полуправда-полуложь...

      Chief пише:
      >> Да уж, пусть лучше слово в слово перепишут, чем так, как это делает Тимур Дагджи

      Укажите источник, где размещен плагиат...

      С другой стороны, Тимур Дагджи также ранее был журналистом. Правда, не только им.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.01.21 | Chief

       Re: Полуправда-полуложь...

       Эксперт пише:

       > Укажите источник, где размещен плагиат...


       Пожалуйста.

       Текст взят из мониторинга Центра информации и документации крымских татар. Естественно, копировать весь мониторинг я не буду (он очень большой), кому интересно, ссылка
       http://www.cidct.org.ua/press/2005/20052112.html#1

       а отрывок из доклада Дагджи - см. ниже, последний абзац.
       Ну, как нетрудно догадаться, документ Отдела спецпоселений НКВД по Костромской области мне очень хорошо знаком, поскольку именно с него начинается одна из моих статей. Очень хорошо я также помню эпопею с идентификацией имени полковника Мальцева - ни в одном справочнике и ни в одном из перерытых мною документов фонда 9479 НКВД-МВД я очень долго не могла найти его имя. И только после перерытых "тонн" документов и килограммов перенюханной архивной пыли наконец нашла - эврика!: полковника Мальцева звали Петр.

       =============
       "Принимая решение о геноциде, мы делаем только первый шаг

       Доклад Тимура Дагджи на IV сессии IV Курултая крымскотатарского народа

       Вопрос, который поднят по моей инициативе на этой сессии, вопрос о геноциде крымскотатарского народа, возвращает нас в те трагические 1940 годы, которые останутся в памяти многих поколений. Более 46 процентов выселенных из Крыма наших соотечественников, погибли в первые годы после депортации. Это были беспомощные старики, женщины и дети.

       Могилы наших близких остались в Средней Азии, Казахстане и на Урале. И там сиротливые памятники на сотнях мусульманских кладбищ напоминают местным жителям о великой трагедии нашего народа.

       Вплоть до 1956 года крымские татары, насильно переселенные в Узбекистан, Россию, Казахстан, Таджикистан, Киргизстан, содержались в условиях рабства. Им было официально запрещено покидать территорию, на которой они проживали и использовались в качестве рабочей силы. Тяжелый труд, недостаточное питание, отсутствие медицинского обслуживания и жилья, а также невыносимые погодные условия способствовали гибели крымских татар в так называемых "спецпоселениях", условия в которых могут быть приравнены к условиям в концентрационных лагерях — с закрытыми границами и хорошо охраняемые.

       Приведу несколько строк из докладной записки замначальника отдела спецпереселений НКВД СССР полковника Малькова. Он пишет, что в Костромской области в бараках нет стекол, одеждой и обувью переселенцы не обеспечены, поэтому зимой работают в лесу босиком. Демобилизованные из армии солдаты, которые тоже стали спецпереселенцами, приехали в летнем армейском обмундировании, но одежда и сапоги их изорвались. Питание неудовлетворительное, хлеб выдается из расчета 150 грамм на человека с перебоями в 2-3 дня.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua