МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Український прем'єр вважає, що проблема не в маяках...

02/06/2006 | Михайло
...Їх зіпсувало земельне питання

Український прем'єр вважає, що проблема не в маяках

Микита КАСЬЯНЕНКО, Сімферополь


НА ПРИКОРДОННІЙ ЗАСТАВІ НА ОСТРОВІ ТУЗЛА ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРОВІ НЕ ЛИШЕ ПОДАРУВАЛИ ЦУЦИКА, АЛЕ Й НАГОДУВАЛИ СОЛДАТСЬКИМ ОБІДОМ


На прес-конференції у Сімферополі у минулі вихідні глава українського уряду Юрій Єхануров сказав: є підстави вважати, що в «маяковій війні» Росії й України «немає проблеми маяків, а є проблема «хатинок» або «дачок», які до них прибудували військові. Як відомо, під час відвідин Криму та Севастополя Юрій Єхануров побував на маяках й обговорював проблему в Севастополі з російськими військовими та представниками ВМС України. Він сказав, що має у своєму розпорядженні фотографії, які передасть керівництву Росії, і «нехай там приймають рішення», чи потрібні їм ці об'єкти. За його словами, серед «дачок» є споруди і досить високих посадових осіб Росії.

«Зараз, у ХХI столітті, маяки ще відіграють якусь роль, але зовсім не ту, яку показують нам ЗМІ», — говорив Юрій Єхануров у Сімферополі. «Нехай той, хто займається цим питанням, поцікавиться: чиї «хатинки» приліплені до маяків? І хто особисто зацікавлений у тому, щоб це питання перенести в політичну площину?», — наголосив Юрій Єхануров. На його думку, проблема маяків навмисно переноситься в політичну площину для того, щоб «вивести себе з-під удару запитань: а на які кошти побудовані ці «хатинки» та на яких правах?». «Те саме стосується і питань землі. Немає жодної політики — є прості та прагматичні підходи», — повідомив глава уряду. Він додав, що, за даними перевірки, в Криму Чорноморський флот Росії, попри угоду, без відповідного оформлення використовує 11,5 гектарів землі, а в Севастополі — 148 гектарів. «Ми прагнемо тільки навести лад. Позиція української сторони така: побачимо, чи потрібна вам ця земля. Якщо потрібна, будь ласка, використовуйте, але тоді треба платити за неї. А якщо не потрібна і не хочеш платити — звільни землю…» Юрій Єхануров ще раз наголосив, що інвентаризація об'єктів ЧФ РФ проводиться з однією метою: «щоб були відверті відносини між двома сторонами». Як відомо, 1 лютого голова Фонду держмайна Валентина Семенюк заявила, що Чорноморський флот Російської Федерації експлуатує 187 належних українській стороні об'єктів без відповідних договорів оренди. Саме тому цілком мирні гідрографічні об'єкти в Криму російські військові перетворили на надсекретні установи.

Відповідаючи на запитання, кому все-таки належать кримські маяки, глава уряду України запевнив: «Без маяків ми не залишимося, й обслуговуватимуть вони і російський, й український флоти, і всіх, кому це потрібно». Крім того, Юрій Єхануров наголосив, що має у своєму розпорядженні документи, які відповідають на запитання про обладнання маяків. «На це є документи! — заявив український прем'єр. — І якщо хочете, дуже багато таких документів я привіз із собою, і вони лежать у моїй машині».

Прем'єр-міністр України Юрій Єхануров висловив надію, що проблема використання російським флотом додаткових територій, не передбачених угодою, а також питання про суборенду майна, орендованого Чорноморським флотом Російської Федерації вирішать під час українсько-російських переговорів 14 лютого. «Треба спершу розібратися з тими об'єктами, які орендують підприємці — кому вони належать? — зазначив прем'єр-міністр. — Якщо об'єкти належать Україні, то просто змінюється суб'єкт, який дає право оренди. Тому жодних різких рухів ми не робитимемо». Як відомо, у грудні 2005 року командування Чорноморського флоту Росії оголосило севастопольським підприємцям про припинення з 1 січня 2006 року договорів суборенди майна. Таке рішення флотське командування мотивувало тим, що українська сторона висуває, на його думку, «необґрунтовані претензії в порушенні угод щодо Чорноморського флоту». У зв'язку з цим 28 грудня в Севастополі відбулися мітинги підприємців, які вимагали продовження суборенди. У резолюції, прийнятій учасниками мітингів, зокрема зазначається, що підприємці, які орендують у Чорноморського флоту майно та ділянки в Севастополі, створили понад вісім тисяч робочих місць, щорічно до міського бюджету перераховують понад три мільйони гривень податків, що сприяє розвитку інфраструктури міста. Як повідомлялося, 14 лютого перший заступник міністра закордонних справ України Володимир Огризко вестиме з російською стороною переговори з питань базування Чорноморського флоту РФ та спробує, за словами Юрія Єханурова, «усі ці питання улагодити».

У розмовах у Криму Юрій Єхануров назвав Севастополь, де він починав свою трудову діяльність, а в тресті «Севастопольбуд» свого часу «отримав високе звання каменяра 3-го розряду», своїм улюбленим містом. На пропозицію Президента України Віктора Ющенка Юрій Єхануров узяв шефство над Національним заповідником «Херсонес Таврійський». У прямому ефірі Севастопольської держтелерадіокомпанії він заявив, що цей видатний пам'ятник треба відроджувати. Прем'єр сподівається, що російська військова частина, що дислокується в Севастополі поруч із Національним заповідником «Херсонес Таврійський», покине це місце. «З директором Херсонеса була серйозна та конструктивна розмова про те, що треба зробити, щоб розчистити територію, — розповів Ю. Єхануров. — Ми вирішили, що 14 лютого, коли відбудеться зустріч підкомісій із питань Чорноморського флоту двох країн, ми домовимося з росіянами, щоб військова частина пішла для того, щоб розчистити вхід до Херсонесу».

У ході свого візиту до Криму Юрій Єхануров побував також на острові Тузла. Він сказав, що як будівельник вважає своїм завданням здійснити проект зі зміцнення острова. На жаль, відзначив прем'єр, відома російська дамба побудована так, що вода вдаряє просто в наш острів, і він розмивається. За останній рік вода розмила 850 метрів із південного краю та 350 метрів на північній стороні острова. Глава уряду України заявив, що запропонує українським підприємцям реалізувати проект із комерційного освоєння острова, адже саме слово «Тузла» може стати «хорошим брендом», який сприятиме підприємництву. Слово «Тузла» стане пам'ятним для Юрія Єханурова й з іншої причини. «Можу поділитися, — тільки щоб ви не говорили, що я туди їздив заради цього! — мені там прикордонники подарували щеня на ім'я Тузла. Тож моя внучка тепер матиме з ким гратися», — повідомив прем'єр-міністр журналістам.

№17, вівторок, 7 лютого 2006
http://www.day.kiev.ua/156877/


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".