МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

А. Жумаділов: Статус кримськотатарського народу

04/20/2006 | sofu
Интересно прочесть.
Полностью по адресу:http://www.bizimqirim.org/page.php?ms=news&id=26
только фрагмент:

Правовий аспект
Визначення статусу кримських татар в українському правовому полі.

В Україні не існує практики розгляду кримських татар, як народу, що має право на самовизначення. Відповідно немає жодного нормативного документу, де б визнавалось вищезгадане рішення Курултаю про відновлення кримськотатарської державності. Кримськотатарський народ в Україні не розглядається як суб’єкт колективного права.
В Україні розроблена широка правова база під визначення прав національних меншин. У 1992 році було ухвалено окремий закон «Про національні меншини в Україні», у Конституції України неодноразово підкреслюється існуванні етнічних груп, відмінних від українців, у 1997 році ратифіковано Рамкову Конвенцію про захист національних меншин Ради Європи. За визначенням, наведеним у законі, національними меншинами є «групи громадян України, які не є українцями за національністю, виявляють почуття національного самоусвідомлення та спільності між собою». На відміну від поняття “національна меншина”, поняття “корінний народ” законодавчо не детерміноване.
Що стосується корінних народів, то згадка про них існує в Конституції України. Стаття 11: Держава сприяє консолідації та розвиткові української нації, її історичної свідомості, традиції і культури, а також розвиткові етнічної, культурної, мовної та релігійної самобутності всіх корінних народів і національних меншин України. Стаття 92 (3): Виключно законами України визначаються права корінних народів і національних меншин. Стаття 119 (3): Місцеві державні адміністрації на відповідній території забезпечують виконання державних і регіональних програм соціально-економічного та культурного розвитку, програм охорони довкілля, а в місцях компактного проживання корінних народів і національних меншин - також програм їх національно-культурного розвитку. Окрім цих трьох статей жодний нормативний акт, виданий на теренах України, не присвячений забезпеченню прав корінних народів...

Відповіді

  • 2006.04.21 | Chief

    Re: А. Жумаділов: Статус кримськотатарського народу

    Определенно - нравятся мне эти молодые киевские ребята: и этот паренек, и Абдураман Эгиз, и еще есть, знаю, там девчонки умные... Вот это наше будущее.

    И очень хорошо, что им дают дорогу, и не говорят - "вы еще молодые, дождитесь пенсионного возраста, тогда мы к вам начнем прислушиваться".


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua