МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Нова «кримська війна». Україна звинувачує Росію

06/06/2006 | Михайло
Нова «кримська війна»

Україна звинувачує Росію

The Independent, Велика Британія, 6 червня Переклад www.inosmi.ru


Україна звинуватила Росію в підбурюванні до антиамериканських і антинатовських протестів на Кримському півострові, де дислокований російський Чорноморський флот.

Обвинувачення, висловлене партією «Наша Україна» Президента Ющенка, надійшло слідом за тижневими протестами в Криму, що, схоже, заскочили уряд зненацька. Емоції розпалилися напередодні багатонаціональних бойових навчань Sea Breeze, що повинні розпочатися на півострові в липні.

Автобуси з резервістами морської піхоти США закидали каменями, українські соціалісти зажадали відставки міністра оборони Анатолія Гриценка, а російські депутати закликали забрати Крим в України та приєднати його до складу Росії. Тим часом українські політики вже два місяці намагаються створити коаліційний уряд після того, як парламентські вибори довели очевидний непереборний розкол між проросійським і прозахідним табором.

Питання про НАТО викликає серйозні розбіжності: Президент Ющенко, лідер помаранчевої революції 2004 р., хоче зближення своєї країни з ЄС і НАТО з перспективою вступу до обох організацій. Але тоді як багато українців були б щасливі стати частиною ЄС, то дві третини 47 мільйонного населення категорично заперечують НАТО.

Проросійські сили вважають, що вступ до НАТО буде «державною зрадою». Такі почуття особливо сильні в російськомовному Криму, де дислокований російський Чорноморський флот — пережиток радянської епохи.

Багато місцевих жителів більше пов’язують себе з Москвою, ніж з Києвом і хочуть, щоб російська база залишилася в Севастополі. Прозахідні «помаранчеві» політики, які керують країною, заявили Москві, що вони не подовжать терміну оренди після його закінчення у 2017 році. Антинатовські та антиамериканські пристрасті завирували наприкінці травня, коли корабель із резервістами морської піхоти США прибув до кримського порту Феодосія в рамках підготовки до навчань Sea Breeze.

Передбачається, що морські піхотинці допомагатимуть у підготовці української військово-морської бази до навчань, але натомість їх прибуття спричинило шквал протесту, який не збирається вщухати. Морських піхотинців закидали камінням і лякали муляжами вибухових пристроїв, не випускали з квартир і висміювали в російській пресі, а доставка будівельних матеріалів у порт виявилася заблокованою. Опозицію очолюють непохитні комуністи, російські націоналісти та неокомуністи на чолі з депутатом Наталією Вітренко. Російські депутати вирушили до Криму, пропонуючи свою допомогу, що підштовхнуло Ющенка до екстреного прийняття закону, який дозволяє депортувати іноземців, котрі беруть участь у протестах. Проросійські сили звинуватили Ющенка та НАТО у планах зі створення бази НАТО в Криму та завезенні токсичних відходів. Обидва обвинувачення були знехтувані, а уряд припустив, що до організації протестів причетні російські спецслужби.

Ще далі пішла партія «Наша Україна», прямо звинувативши Москву в створенні кризи. «Умисне нагнітання окремими політичними силами за безпосередньої участі Москви суспільної ситуації в Криму навколо міжнаціональних військових навчань загрожує не лише міжнародному іміджу країни, а й національній безпеці та національним інтересам України», — зазначила вона у своїй заяві.

За її твердженням, навчання в такому форматі регулярно проводять із 1997 року; подібні навчання проводить і Росія. Місцевих жителів обурює також сценарій запланованих цього року навчань: сили НАТО беруть участь у відновленні порядку на відколеному півострові, що опинився в центрі протистояння між тоталітарним і демократичним урядом.

№92, середа, 7 червня 2006

http://www.day.kiev.ua/163462/

Відповіді

 • 2006.06.07 | Эксперт

  Против текста документа высказалась лишь фракция "Курултай-Рух"


  Территориальное состязание
  // НАТО разделило Крым на нервные части


  психическая атака
  Верховный совет Автономной республики Крым вчера принял заявление, в котором объявил полуостров "территорией без НАТО", а также потребовал отмены учений Sea Breeze-2006. Впрочем, антинатовские настроения в Крыму разделяют не все. Вчера в Симферополе девять партий и общественных организаций объявили о создании нового объединения "Крымчане за НАТО".
  Вчерашнее заседание Верховного совета Автономной республики Крым (АРК) проходило под крики митингующих у здания крымского парламента представителей блока Натальи Витренко "Народная оппозиция" и организации "Российское народное вече". Пикетчики размахивали транспарантами "Россия, не бойся, Крым с тобой", "НАТО хуже гестапо", "Оккупанты из ЕС, руки прочь от Украины", "Долой оранжевое свинство, даешь славянское единство" и скандировали: "Янки, гоу хоум!"
  В зале заседаний царили те же настроения. В своих выступлениях большинство депутатов высказывались против пребывания в Крыму американских военнослужащих и в резких выражениях критиковали действия президента Виктора Ющенко. Правда самый активный противник НАТО коммунист Вячеслав Захаров так и не смог ответить на вопрос, почему во время председательства в Верховном совете его однопартийца Леонида Грача (1998-2002 годы) учения Sea Breeze на территории Крыма проводились регулярно и без каких-либо проблем.
  После бурных и длительных обсуждений депутаты 61 голосом из 78приняли заявление, в котором объявили Крым "территорией без НАТО". Помимо коммунистов заявление поддержали партия "Союз", блок Натальи Витренко, блок "За Януковича!" и Блок Юлии Тимошенко. Против текста документа высказалась лишь фракция "Курултай-Рух". В заявлении крымские парламентарии требуют прекратить "незаконный допуск на территорию Крымского полуострова войск США, инструкторов, инспекторов и других представителей НАТО, ввоз инженерно-технического и военного имущества, в том числе оружия", а также отменить проведение учений Sea Breeze-2006. Помимо этого, депутаты считают недопустимым пребывание на должности постоянного представителя президента Украины в Крыму Геннадия Москаля, "не обеспечившего достоверное информирование президента Украины о складывающейся обстановке". Сам господин Москаль заявление крымского парламента назвал "полной чушью". "Какой Крым без НАТО? Мы что, уже вступили в НАТО? – недоумевает постпред главы государства.– Давайте примем, что Крым – без секса! Такой бред могли придумать только люди, которые или в тюрьме сидели, или не знаю где".
  Между тем вчера против заявления Верховного совета АРК выступили девять партий и общественных организаций Крыма, в том числе крымские организации Народного руха Украины и Конгресса украинских националистов. Они приняли решение о создании на территории автономии блока демократических сил "Крымчане за НАТО". По словам председателя крымской организации Украинской народной партии Олега Фомушкина, поводом для создания организации стало невыполнение условий договора между Украиной и Россией относительно базирования Черноморского флота Российской Федерации на территории Крыма. Господин Фомушкин подчеркнул, что он и его соратники выступают не за базирование объектов Североатлантического альянса в Крыму, а "за вступление в НАТО".
  ЛЕНУР Ъ-ЮНУСОВ, Симферополь

  http://www.kommersant.ua/doc.html?DocID=680125&IssueId=35660
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.06.07 | Spis

   Re: Против текста документа высказалась лишь фракция "Курултай-Рух"

   Заява
   Депутатської групи “Курултай-Рух”
   Верховної Ради Автономної Республіки Крим


   м. Сімферополь 6 червня 2006 р.

   Шановний голово! Шановне панство!

   Депутатська група “Курултай-Рух” рішуче протестує проти ганебного викривлення фактів стосовно подій навколо чергових дев’ятих україно-американських навчань “Сі-Бріз-2006” та розпалювання ворожнечі серед введених в оману мешканців Автономної Республіки Крим. Обманутих свідомо представниками деяких політичних сил, які зацікавлені в штучному підбурюванні соціально-політичної ситуації на півострові напередодні обрання керівництва ВР Украіни і початку курортного сезону в Криму.
   Ми впевнені, що за всіма подіями стоять російські деригенти та замовники, яким конче потрібно це напруження, щоб відвернути увагу від чисельних порушень з боку війскових у Севастополі та на кримських маяках. З другого боку, в цьому зацікавлені ті сили в Криму та Україні, хто мріє отримати реванш за програш на президентських та парламентських виборах, і замість вирішення питань поліпшення життя пересічного кримчанина, відверто займаються провокаційною діяльністю.
   Все, що відбувається у Феодосії, Судаку, в Сімферополі, в міських, районних та інших Радах Автономії, які безпідставно, з порушеннями Конституції, а також своїх повноважень і здорового глузду, прийняли заяви про вільні від НАТО зони. Такі дії виглядають не звичайним перевищенням повноважень і компетенції РАД, а відвертою протиправною антидержавною діяльністю. Подібне ганебне рішення готується у стінах ВР АРК.
   Так званий “зрив курортного сезону” потрібний тим, хто намагається черговий раз обдурити та ошукати мешканців Криму, приховавши свої прибутки від держави за звичайними, штучно створеними заворушеннями і політичними іграми.
   На невипадковий збіг інтересів політиків, виконавців і замовників вказує перш за все відверта брехня всієї PR- кампанії навколо навчань “Сі-Бріз” та чітко скоординовані їхні дії. Це говорить, що існує єдиний координаційний центр, єдине планування та єдине фінансування заворушень.
   Тепер стосовно правди і кривди.
   По-перше, навчання не мають ніяких відношень до НАТО. Це традиційні україно-американські навчання. Але чомусь саме про НАТО день і ніч брешуть політичні провокатори.
   По-друге, про яку окупацію іде мова, якщо кордон абсолютно законно перетнули дві сотні резервістів, громадян США, але саме про окупацію верещать ті, хто абсолютно точно знає, що це не так? Наприклад, колишній постійний представник Президента України в Криму, екс-віце-спікер ВР АРК, депутат ВР України від фракції “Регіонів” Василь Кисільов, який неодноразово забезпечував саме “Сі-Бріз” у попередні роки. Не кажучи про таких освічених військових, які мають спеціальну військову освіту і підготовку, як депутат ВР АР Крим пан Родівілов. Такі фахівці безумовно можуть відрізнити навчання від окупація, і точно знають, як відбувається підготовка спеціального полігону до навчань. Але саме такі люди головні провідники ганебної брехні навколо “Сі-Бріз-2006”.
   По-третє, чому захист інтересів України, її кордонів і суверенітету, про що кажуть представники деяких українських партій, які, до речи, присутні в цьому залі та безпосередньо беруть участь у блокуючих акціях, відбувається під антиукраїнськими гаслами та російськими прапорами?
   По-четверте, чому саме посадові особи, держслужбовці високого рангу, представники силових відомств Кримської автономії, голови місцевих адміністрацій, Рад, виконавчої влади не тільки не припинили протиправні дії забрехавшихся протестувальників, але й самі беруть участь у цьому шабаші, залишаючи свої робочі місця.
   По-п’яте, хто керує кримськими парамілітарними утвореннями, так званими казаками, хто їх фінансує, хто займається контролем за їх статутною діяльністю, і чому вони діють під прапорами російської держави?
   Все це свідчить про те, що у всіх цих подіях ніхто із задіяних осіб в цій ганьбі не шукає правди, а свідомо підбурює населення на громадянську непокору.
   Кримська влада продемонструвавши свою повну неспроможність виконати економічні та соціальні передвиборчі обіцянки, почала антидержавний ідеологічний наступ на населення Криму.
   Саме тому ми звертаємося до прокуратури, МВС, СБУ, Міністерства Юстиції з проханням негайно припинити свавілля місцевих Рад, заборонити діяльність парамілітарних угруповань, порушити справи проти тих, хто останні тижні перешкоджав роботі Феодосійського порту, перекривав рух у містах Алушта, Старий Крим, Феодосія, з метою покриття збитків державі та приватним підприємцям, і згідно кримінального кодексу, покарати винних.
   А також фінансовим органам і головному Управлінню юстиції в АРК провести перевірку фінансової і статутної діяльності всіх без виключення парамілітарних утворень Автономії.
   Ми звертаємося до здорового глузду депутатів ВР АР Крим – припиніть брудні ігри напередодні курортного сезону. Починайте займатись тим, що від вас чекають громадяни України – поліпшення їх життя. Виконуйте саме економічні бажання кримчан – створення нових робочих місць, продовження курортного сезону до цілорічного, поновлення діяльності непрацюючих підприємств, створення умов роботи приватних підприємств і всього, що дасть можливість пересічному кримчанину жити як живуть звичайні європейці.
   6 червня 2006 року
   м. Сімферополь
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.06.07 | Эксперт

    Рефат Чубаров: Протестами хочуть послабити державу

    Протестами хочуть послабити державу

    Рефат Чубаров, народний депутат, «Наша Україна»: «Уперше за останні роки чітко відчувається єдиний центр координації всіх акцій, які проводяться в Криму проросійськими організаціями»...

    Більшість українських політиків використають проведення багатонаціональних військових навчань в Криму у своїх цілях. Ті сили, які формують коаліцію, намагатимуться не тільки окреслити формат коаліції, але й визначити власне місце в ній. Наприклад, лідери Блоку Юлії Тимошенко та Соціалістичної партії спробують максимально використати розгляд у Верховній Раді питання щодо дозволу перебування на території України військових підрозділів іноземних держав для того, щоб примусити блок «Наша Україна» піти на максимальні поступки при розподілі посад, зокрема посади прем'єр-міністра та посади спікера. Іншими словами, якщо Соцпартія отримає згоду на голосування по кандидатурі Мороза на посаду спікера, то вона підтримає проведення навчань. А якщо не отримає такої обіцянки, то, відповідно, і не буде голосувати за навчання. Щодо БЮТу, то я вважаю, що вони також намагатимуться пов'язати це питання з посадою прем'єра. Партія регіонів же за будь-якої політичної погоди буде вести себе деструктивно. Адже це вони й обіцяли протягом періоду істерії навколо транспортного судна в Феодосії. Вони вже говорили про те, що за будь-яких умов не допустять проведення навчань.

    Я нещодавно був в Криму. Хочу сказати, що поки не під'їдеш на 20 метрів до тих місць, де проводяться ці так звані акції протесту, ніщо не нагадує про акції. Все спокійно. Люди готуються до курортного сезону. Але зараз дуже багато негативної оцінки ситуації в Криму на телеканалах і радіо. Це приводить до того, що створюється такий образ, що нібито майже половина населення Криму вийшла на площі для того, щоб протестувати. Насправді мова йде про кілька сотень людей, які дуже чітко організовані й скоординовані. Вперше за останні роки чітко відчувається єдиний центр координації всіх акції, які проводяться в Криму проросійськими організаціями. Цим центром є Москва. Щодо її цілей, скажу словами українського вченого Мирослава Поповича: «Мета не забрати Крим, бо це неможливо. Мета — зробити все, щоб послабити Україну».

    У попередні роки намагалися по-іншому підривати ситуацію. Як правило, завжди намагалися використовувати кримськотатарський фактор. До речі, багато з тих активістів, які сьогодні проводять акції протесту, в минулі роки дуже серйозно обговорювали питання щодо унеможливлення проведення в Криму щорічних траурних заходів з нагоди дня депортації, який кримські татари проводять 18 травня. Єдиним їх аргументом було те, що, мовляв, коли проводяться такі масові політичні заходи, їх бачать росіяни. Як наслідок, вони бояться і не хочуть їхати до нас відпочивати, Крим втрачає прибутки. Тепер вони закинули всі свої намагання сприяти розвитку Криму й самі проводять акції, які дійсно не сприяють потоку відпочиваючих. Таким чином, в попередні роки намагалися використовувати кримськотатарський фактор, санітарний фактор (знаходили холеру та пташиний грип). Ось в цьому році у Феодосію зайшов корабель, й вони використали це. Не було б корабля — знайшли б щось інше.

    Кримськотатарське населення дуже спокійно ставиться до цих навчань. Нас це взагалі не турбує, навіть незважаючи на те, що деякі маргінальні політики на кшталт Наталії Вітренко намагаються через свої цинічні твердження протиставити нам людей інших національностей. Відома заява Вітренко про те, що НАТО хоче за допомогою кримських татар утворити кримськотатарську автономію. Тому й везли до міста Старий Крим вантаж, включаючи зброю. Таким чином, нібито створюючи гарячу точку, НАТО буде відривати Крим від України. Зрозуміло, що такі заяви розуміються багатьма людьми як несерйозні й як такі, що не заслуговують на увагу. Але все-таки якась частина населення серйозно їх сприймає, й тому є деяка невелика настороженість до татарського населення, але вона знаходиться на такому низькому рівні, що не відчувається. Кримськотатарські політики виходять з того, що проведення навчань — це завжди є позитив для укріплення оборонної спроможності держави.

    Для вирішення ситуації, що склалася, потрібно шукати, звідки йде зацікавленість в ній. Оскільки подразник — Москва — знаходиться за межами України, і в нас не підготовлені інструменти впливу у взаємовідносинах з Росією в таких ситуаціях, то потрібно домовлятися, щоб Росія далі не розвивала деструктивізм навколо цієї теми. Крім того, прокуратура має дуже миттєво, послідовно й адекватно діяти в тих випадках, коли громадяни чи органи державної влади порушують чинне законодавство. На сьогодні взагалі не прийнятним є те, що органи місцевого самоврядування просто виходять за межі своїх повноважень й приймають рішення, які є виключною компетенцією Верховної Ради України. Наприклад, це стосується рішень щодо статусу тих чи інших територій. От 5 червня у Верховній Раді Криму було вирішено, що 6 червня не буде чергового засідання сесії, а буде зібрання депутатів для обговорення ситуації. Під час такого зібрання більшість проголосувала за те, щоб надати зібранню статусу позачергової сесії. Після цього Верховна Рада Криму прийняла рішення щодо неможливості проведення на території півострову військових навчань. Це є прямим порушенням закону, адже Верховна Рада Криму не має таких повноважень. Отже, до її керівництва й тих депутатів, які проголосували за таке рішення, відповідним чином має бути застосований закон.

    Напечатано в газете "ДЕЛО" № 149 от 07 Июня 2006г.
    http://delo.ua/ru/news/7195.html?PHPSESSID=3b3ee12fa0a04c7cb2c13e0c9ad6f781
 • 2006.06.07 | сторонной наблюдатель

  Re: Нова «кримська війна». Україна звинувачує Росію

  Вот такой "wild-zoo" мы имеем, к сожаленью, во главе. Скоро эти "зоодепутаты" наденут шкуры и будут ходить с топорами на заседания, прыгать как макаки и кричать "Россия" - и это, боюсь, лучшая из моих фантазий. Небольшое недоумение вызывает, что блок Тимошенко туда же, им что кусок добычи отваливают, или чувство стадности играет свою роль? Странная у них позиция, впечатление такое, что они решают свои амбициозные интересы в ущерб государственным, а такая позиция не может вызывать симпатию, по крайней мере у меня не вызывает...
 • 2006.06.07 | Медіатор 33

  Re: Нова «кримська війна». Україна звинувачує Росію

  Аксенов о Крыме и НАТО. Интересный ракурс.

  http://echo.msk.ru/programs/personalno/43947/
  @
  По мнению Аксенова, организаторами этих выступлений могут быть западные спецслужбы, а, может быть, и российские, что наиболее вероятно.
  @

  М. ГАНАПОЛЬСКИЙ – От души, от души. Давайте с чего начнем, давайте начнем с Украины, очень интересный комментарий писателя Василия Аксенова, он сказал, что большинство населения Крыма хочет в Россию, не любит украинскую центральную власть, это протесты против НАТО, хотя НАТО там мало имеет отношений к этой всей истории. По мнению Аксенова, организаторами этих выступлений могут быть западные спецслужбы, а, может быть, и российские, что наиболее вероятно. И мы знаем, что не пустили туда господина Затулина, в Украину, сейчас грозно Россия заявляет, представитель МИДа Михаил Камынин легендарный, что если информация о запрете на въезд в Украину Затулина - правда, это будет рассматриваться Москвой как серьезный недружественный шаг. Что вы скажете по поводу этой всей ситуации?

  И далее:

  Л. МЛЕЧИН – Поделим ситуацию. Запрет на въезд господина Затулина - это одно, это не первый депутат ГД, которому некоторые государства запрещают въезжать, как, впрочем, и Россия запрещает некоторым людям въезжать на свою территорию. Что касается вопроса о протестах против НАТО - это другой вопрос, вообще кажется нелепым и смешным. Третий вопрос о принадлежности острова Крым. Да, есть люди у нас в стране, которые, по-моему, готовы воевать с Украиной, т.е. бомбить, убивать украинцев, послать своих людей на смерть, чтобы вернуть себе Крым. Действительно, есть такие люди, они вызывают у меня изумление, до какой же степени можно не любить себя, свою страну, чтобы вовлечь в какую-то войну, я просто потрясен этим. При этом никто не думает, между прочим, что Крым сегодня - это Крым с крымскими татарами, неужели одной Чечни мало и хочется получить еще одну проблему? Я уже не говорю о том, что протестные настроения в самом Крыму, которому не нравится федеральная власть украинская, вполне возможно, будут продолжаться, если бы, предположим себе, перешло бы на территорию, стало бы под юрисдикцию России. Поэтому, вообще говоря, надо бы, всем не мешало бы немножко успокоиться, помнить о том, что Украина, действительно, очень близкое нам государство, там живут люди, надо бы немножко успокоиться.

  М. ГАНАПОЛЬСКИЙ – Но я бы все-таки просил перейти к обсуждению самих этих протестов, тех же старушек, которые у нас тут проголосовали против Ходорковского каким-то невероятным образом часть из них оказалась там, они ходят туда как на работу. Кроме того, все это носит такой какой-то явно антинатовский характер, при этом известно, что НАТО к этому не имеет никакого отношения. Вообще, это правильно, страна все-таки стремится к какому-то нейтралитету, может быть, это, действительно, волеизъявление народа? Или это волеизъявление спецслужб?

  Л. МЛЕЧИН – Если десятилетиями людям рассказывают, что НАТО - это враг, это, в конце концов, отпечатывается. Стоит бросить - натовцы уже, натовцы уже под Смоленском, ощущение, что все, враги в доме, натовцы уже в Крыму, у людей просто перехватывает в зобу дыхание. Теперь что касается спецслужб, я понимаю, что возникает такой вопрос, есть документы о том, как наши спецслужбы действовали когда-то в советские времена, есть такие докладные записки Андропова, скажем, Брежневу - просим выделить столько-то миллионов в рупиях, мы организуем протест против чего-то. И ощущение, что спецслужбы способны на все. Я бы так высоко спецслужбы не оценивал, вряд ли они способны на что-нибудь вообще.

  С. КУЧЕР – Вы знаете, понятно, что во времена Советского Союза, например, когда было противоборство двух государств, совершенно естественно, что американцы хотели бы, чтобы их войска, дислоцированные в Турции, имели большое влияние на все Черное море. И разумеется, тогда вопрос о влиянии неких спецслужб на, допустим, ситуацию вообще на юге Советского Союза, на Черноморском побережье, в частности, тогда он был актуален. Наверняка более актуален, чем сегодня. Но я вообще сторонник того, чтобы говорить, рассуждать не о теории заговоров, не о протестах, о тех вещах, которые реально могут повлиять на ситуацию в том или ином регионе. Так вот, что реально влияет на развитие ситуации в Крыму, в частности, это стремительное совершенно развитие там российского бизнеса. Я бываю в Крыму каждый год и наблюдаю это своими глазами, причем развитие бизнеса на самых разных уровнях. Когда когда-то говорили о том, что Крым будет нашим не политически, но экономически, нужно оставить в покое все попытки завоевать Крым политически как-то, а просто вкладывать туда деньги, то это было правильно, на сегодняшний момент эта философия пожинает свои плоды. Потому что, допустим, если взять восточный особенно берег Крыма и юго-восточный берег Крыма, то наиболее дорогие и выгодные, с точки зрения капиталовложений, участки скупаются сейчас татарами и москвичами-питерцами. Даже не новыми украинцами из Днепропетровска, а именно москвичами и питерцами. Если брать самые популярные курорты восточного берега Крыма - Коктебель, Судак, Новый Свет, дальше, соответственно, юг, Гурзуф, Ялта и т.д., огромное количество пространств закупается, просто люди скупают территорию, люди скупают землю, люди скупают рестораны, дома. В Коктебеле вы будете, если, допустим, это такая российская Калифорния, если вы будете там ночью гулять по пляжу, это городок, который, поселок, который не спит всю ночь, вы будете постоянно слышать буквально справа-слева выкрики «Москва» и в ответ многоголосье, тысячи голосов, дальше будут слова «Минск» и опять будут сотни голосов, дальше «Киев» и т.д., «Питер». Т.е. это место, где, во-первых, практически 90% ресторанов в Коктебеле принадлежит москвичам, т.е. это наши с вами деньги, во-вторых, именно там понятно, что никакой борьбы за Крым, на самом деле, нет. Там совершенно спокойно живут, сосуществуют, дружат представители Украины, Белоруссии, России.

  М. ГАНАПОЛЬСКИЙ – Деньги Украины, Белоруссии, России.

  С. КУЧЕР – Не только деньги, там же понятно, там же отдыхает очень много молодежи, как раз то самое поколение, которое Путин призывал размножаться, рожденные в 80-х, что называется, ребята, которым сейчас по 20 лет, так вот, они не знают границ, они приезжают туда и совершенно спокойно тусуются, общаются, веселятся, дружат, любят друг друга. И это, на мой взгляд, ответ на вопрос о будущем Крыма. Конечно, я уверен, что весь наиболее прибыльный бизнес будет принадлежать там России. А народ там будет отдыхать отовсюду и прекрасно между собой дружить. И только политики, кстати, этому могут мешать.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.06.07 | Chief

   Re: Нова «кримська війна». Україна звинувачує Росію

   Медіатор 33 пише:
   > Аксенов о Крыме и НАТО. Интересный ракурс.
   >
   > http://echo.msk.ru/programs/personalno/43947/
   > @
   > По мнению Аксенова, организаторами этих выступлений могут быть западные спецслужбы, а, может быть, и российские, что наиболее вероятно.
   > @
   >
   > М. ГАНАПОЛЬСКИЙ – От души, от души. Давайте с чего начнем, давайте начнем с Украины, очень интересный комментарий писателя Василия Аксенова, он сказал, что большинство населения Крыма хочет в Россию, не любит украинскую центральную власть, это протесты против НАТО, хотя НАТО там мало имеет отношений к этой всей истории. По мнению Аксенова, организаторами этих выступлений могут быть западные спецслужбы, а, может быть, и российские, что наиболее вероятно. И мы знаем, что не пустили туда господина Затулина, в Украину, сейчас грозно Россия заявляет, представитель МИДа Михаил Камынин легендарный, что если информация о запрете на въезд в Украину Затулина - правда, это будет рассматриваться Москвой как серьезный недружественный шаг. Что вы скажете по поводу этой всей ситуации?
   >
   > И далее:
   >
   > Л. МЛЕЧИН – Поделим ситуацию. Запрет на въезд господина Затулина - это одно, это не первый депутат ГД, которому некоторые государства запрещают въезжать, как, впрочем, и Россия запрещает некоторым людям въезжать на свою территорию. Что касается вопроса о протестах против НАТО - это другой вопрос, вообще кажется нелепым и смешным. Третий вопрос о принадлежности острова Крым. Да, есть люди у нас в стране, которые, по-моему, готовы воевать с Украиной, т.е. бомбить, убивать украинцев, послать своих людей на смерть, чтобы вернуть себе Крым. Действительно, есть такие люди, они вызывают у меня изумление, до какой же степени можно не любить себя, свою страну, чтобы вовлечь в какую-то войну, я просто потрясен этим. При этом никто не думает, между прочим, что Крым сегодня - это Крым с крымскими татарами, неужели одной Чечни мало и хочется получить еще одну проблему?

   Крымские татары - "пугало"для России?.. Интересный взгляд.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.06.07 | сторонной наблюдатель

    Re: Нова «кримська війна». Україна звинувачує Росію

    Эта идея стара, Россия время от времени с завидной маниакальностью находит себе разных пугал. Крымские татары давно используются теми же службами в качестве пугал, так что такими вот фразами иногда можно вычесть кто состоит на службе(не важно штатно или внештатно), а кто нет.
   • 2006.06.07 | Медіатор 33

    Re: Нова «кримська війна». Україна звинувачує Росію

    Чиф пише: Крымские татары - "пугало"для России?.. Интересный взгляд.

    дело в том, что именно так и обстоят дела.Для усредненного россиянина крімские татарі действительно "пугало".

    Єто "страшніе мусульмане-ваххабиті" которіе готовят "резню".Они ненавидят славян и особенно русских и Россию и вообще азиаті. Они имеют наглость нелюбить Сов. Союз за депортацию, которая вообще біла правильная.

    Роль росс. СМИ всем понятна.

    По уровню дискурса на Єхе можно судить и об демократичніх интеллектуалах.Многие подході как по мне так диковаті. По духу. Мне не очень комфортно такое слішать, но мне понятен такой стиль, де, все мі то понимаем, что Крім таки русский и т.п.

    Я про такое: "Когда когда-то говорили о том, что Крым будет нашим не политически, но экономически, нужно оставить в покое все попытки завоевать Крым политически как-то, а просто вкладывать туда деньги, то это было правильно, на сегодняшний момент эта философия пожинает свои плоды."
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.06.07 | Chief

     Re: Нова «кримська війна». Україна звинувачує Росію

     Медіатор 33 пише:
     > Чиф пише: Крымские татары - "пугало"для России?.. Интересный взгляд.
     >
     > дело в том, что именно так и обстоят дела.Для усредненного россиянина крімские татарі действительно "пугало".

     В данном случае я имела в виду не среднего российского гражданина (который - если говорить о туристе - не боится ни бога ни черта, ни цунами,ни землетрясения :) ), а Российское государство - то бишь власть.
     >
     > Роль росс. СМИ всем понятна.
     >
     > По уровню дискурса на Єхе можно судить и об демократичніх интеллектуалах.Многие подході как по мне так диковаті. По духу. Мне не очень комфортно такое слішать, но мне понятен такой стиль, де, все мі то понимаем, что Крім таки русский и т.п.

     "Демократические интеллектуалы" России давно уже пишут в стол или в зарубежные СМИ. Ни Млечин, ни Кучер к ним не относятся - оба прекрасно устроились на самых реакционных российских телеканалах.
  • 2006.06.07 | сторонной наблюдатель

   Re: Нова «кримська війна». Україна звинувачує Росію

   Да это все пыль в глаза, типа "мы тут ни при чем". На самом деле все планомерно - "регионы" к власти в Крыму пришли (они именно этого момента и ждали) и понеслось. Именно в Крыму для этого плодородная почва - пионерки-пенсионерки выдрессированы за десятилетия зомбирования, всегда поддержут. Иначе как объяснить, что с 98года к учениям Нато в Крыму те же участники были индифферентны? Хотя с другой стороны - это хороший показатель - раз так агрессивно себя ведут, значит жутко боятся и, соответственно слабеют...


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua