МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Сьогодні, 28 липня, о 23.50 на УТ-1 "Темник" з Чубаровим (-)

07/28/2006 | Михайло

Відповіді

 • 2006.07.28 | Ехидна

  Ну и активность. Прямо как вспышки на Солнце!

  1)Веб-конференция

  2) УТ-1

  3) А тут еще нашла на сайте - http://www.qha.com.ua/qhaber.asp?kategori=103&haberno=1752

  ТРЕБОВАНИЕМ УРЕГУЛИРОВАТЬ СИТУАЦИЮ В БАХЧИСАРАЕ
  16:00 : Сегодня народный депутат Верховной Рады Украины Рефат Чубаров обратился к народным депутатам ВРУ от «Партии регионов» с требованием повлиять на своих крымских однопартийцев, чтобы те остановили процесс осквернения территории «Азизлер» в Бахчисарае.
  Как известно, территория «Азизлер», где сейчас расположен Центральный рынок, признана религиозным и историко-культурным памятником.
  В своем выступлении с трибуны Верховной Рады, Чубаров подчеркнул, что после депортации крымских татар в 1944 году было уничтожено большинство религиозных и культурных объектов крымских татар.
  «Азизлер» является одной из редких святынь крымских татар. Однако на его территории во времена СССР был создан рынок, который функционирует до сих пор. Чубаров подчеркнул, что крымскотатарский народ не может смириться с тем, что его святыня топчется, а местные власти из политических соображений не решают этот вопрос. Он отметил, что именно этот факт стал причиной обострения конфликтной ситуации в Бахчисарае.
  Чубаров отметил, что ему не известны случаи, чтобы хотя бы в одной областей Украины в ответ на обращение местной религиозной общины с просьбой прекратить осквернение религиозного места людям пришлось ждать приведения в исполнение своей просьбы семь лет. Поэтому он обратился к Партии регионов с требованием повлиять на своих однопартийцев в Крыму, чтобы те способствовали немедленному освобождению святыни крымских татар в Бахчисарае.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.07.28 | Ехидна

   Не поленилась, посмотрела в оригинале

   11:51:55

   ЧУБАРОВ Р.А.

   Шановні колеги, шановні виборці, сьогодні здавалося б, в Україні не має людей, які б не знали про трагічну долю кримськотатарського народу, який не тільки був підданий тотальній депортації, але майже півстоліття і примусово утримався у місцях вигнання. Але можливо не всі обізнані в тому, що після депортації кримських татар не тільки були перейменовані всі кримські топоніми, які вказували на історію, релігію, культуру, корінного народу півострову, але були знесені всі культові споруди кримських татар. Чудом, хоча в дуже жахливому стані, збереглися декілька архітектурних пам’яток та пам’яток культури.

   З перших років свого повернення, яке стало можливим з кінця 80-х років минулого століття, кримські татари прикладають всі можливі зусилля для того, щоб зберегти от ті поодинокі пам’ятки, яких не встигли зруйнувати за радянські часи. Одним із таких пам’яток є відоме мусульманське святилище Азіз у місті Бахчисараї, котрий тиждень триває протистояння людей, пов’язаних з тим, що на території цієї і культурної, і релігійної, і історичної пам’ятки продовжує існувати ринок, який ще був оснований за радянські часи, а сьогодні він є приватним підприємством.

   На великий жаль, не зважаючи на те, що різного рівня посадовці і громадськість кримськотатарська, в першу чергу, намагалися вирішити це питання із тим, щоб це святилище мусульманське було звільнено і нарешті передано громаді. На великий жаль, ситуація там все ще залишається такою напруженою. Це багато пов’язано в тому, що частина кримських політиків використовує такі випадки не для того… використовує такі випадки для того, щоб просто реалізовувати свої політичні інтереси, особисті інтереси.

   Я не знаю такого випадку в Україні в жодній області, коли б та чи інша релігійна громада вимагала би напротязі 6-7 років, щоб ринок пішов звідти і щоб влада і громадськість цієї місцевості не знайшли би за 6-7 років вихід такий, який задовольняв би всіх. На великий жаль, в Криму таке можливо. Можливо, оскільки зберігаються на високому рівні антитатарські стереотипи.

   Я з цієї трибуни звертаюся до Партії регіонів для того, щоб вони поговорили з своїми однопартійцями в Бахчисарайській міській раді, Кримській Верховній Раді для того, щоб нарешті, безбожники ті, які топчуть ринками не важно чи мусульманські, чи християнські чи інші святині не підтримувалися…

   http://www.rada.gov.ua/zakon/new/STENOGR/28070601_28.htm
 • 2006.07.29 | Chief

  Re: Сьогодні, 28 липня, о 23.50 на УТ-1 "Темник" з Чубаровим (-)

  Расскажите, кто видел, как прошла передача.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.07.31 | Абу

   як завжди у Рефата ага - добреCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua