МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Кримські політики неоднозначні у своїх коментарях

08/07/2006 | Лозина-Лозинский
Кримські політики, втім, як і пересічні кримчани, неоднозначні у своєму ставленні і своїх коментарях ситуації, що виникла у Києві. Хтось називає це “позитивним кроком”, хтось – “зрадою”, а хтось – “катастрофою”.

Кримські політики неохоче коментують підписання Універсалу і призначення нового прем’єра. Кажуть, що не проаналізували документ і чекають на остаточне формування нової владної коаліції. Проте погоджуються, що ставлення кримчан до останніх подій у Києві неоднозначне.

Неоднозначно до них ставляться і самі політики.
Лідер кримського Блоку Юлії Тимошенко Андрій Сенченко називає підписання Універсалу та подання Віктора Януковича на прем’єра “проявом зради”, що стало традицією для політиків, вихованих під час “епохи Кучми”:

“Питання, які суспільство сформулювало на адресу Мороза після його зради, стосуються і Президента Ющенка після того, що він зробив учора. І я думаю, що й кримчани, та й не тільки, адресують такі ж питання і Януковичу, бо на виборах він обіцяв одне, підписав друге, а робитиме, я в цьому переконаний, цілком третє – працюватиме на себе і донецький клан”.

А от один з лідерів Кримської організації Партії регіонів, член президії Верховної Ради автономії Григорій Йоффе задоволений. Він каже, що вчинок Президента – це “позитивний момент, бо далі терпіти ці політичні неприємності в країні вже не було сил”:

“Та надзвичайна ситуація, що була створена довкола цих політичних подій напередодні, не відповідала гостроті взаємин політичних сил. Багато в чому вона була створена штучно і завдяки невмілим діям політиків як з одного, так і з іншого боку. Водночас, я зовсім не вірю в те, що розв’язання цієї ночі проблеми може вплинути на єдність України. Єдність на сьогодні втрачена і, думаю, буде дуже тривалий процес, щоб ми могли склеїти її частини ”.

Тим часом представники радикальних проросійських організацій півострова закликають колишніх союзників не дуже радіти. Віктора Януковича і “регіоналів” вони теж називають зрадниками і звинувачують у русофобії. Каже координатор Народного фронту “Севастополь-Крим-Росія” Святослав Компанієць:

“Підписання Віктором Януковичем Універсалу підтвердило нашу тезу, що Партія регіонів сьогодні є провідною антиросійською силою. І таке рішення Януковича показує, що його передвиборчі обіцянки не варті й ламаного гроша. Нас укотре використали як передвиборче м’ясо”.

У Меджлісі кримськотатарського народу коментаря взяти не вдалося. Кілька його провідних членів заявили, що настільки розчаровані, що не можуть досі отямитись. А от лідер кримської організації Народного руху України Леонід Пилунський бачить певні позитиви:

“Народ побачив, що месіанство закінчилося, треба розраховувати лише на себе, а не на вождів”.

Джерело: Володимир Притула, Сімферополь, RadioSvoboda.Ua, 3 серпня 2006

Відповіді

 • 2006.08.07 | Лозина-Лозинский

  Безумный документ из почти Майдана. Нам пишет Шувайников

  На почту Майдана пришло письмо от крымского политика Шувайникова.
  Приводим без купюр, с минимальной правкой.


  Для «Майдан –інформу»,Іван Нечитайло.

  Деякі коментарі кримських політиків ,щодо останніх політичних подій в державі.

  Леонід Пілунський ,депутат Верховної Ради Криму, Голова Регіональної організації РУХУ в Криму.

  За останній час ми(авт.-укранці) пережили цілу низку зрад.Можна сказати ,що верхівка влади ,за деяким виключенням ,купа зрадників.Давайте згадаємо головного профбоса(авт.-Стояна),який пройшов в минулу Верховну Раду України № 2 за списком «Нашої України»,Тараса Чорновіла та інших.Після того ,як Кучма нав*язав нам такий хід політичного життя за формулою «зрада за спокій»,стало зрпозуміло ,що можна зраджувати не тільки «по- маленькому», але й «по-великому».Скажіть ,а коли пан Матвієнко присланий та представлений нам самим Президентом, як прем*єр Автономії, почав в Криму зраджувати Майдан ,гратися з маленькими кримським «януковичами»,ми що не розуміли ,що це присмак звичайного дрібного політичного шахрайства? Розуміли ,але надіялися,що Батько нації(авт.-Президент України) розтавить все по поличкам.А Батько не розумів ,або не хотів нічого розуміти.А ми ковтали . Він(авт.-Матвієнко) з соромом побіг до Києва… і що? Став головним радником Президента по Криму.Але ми ж знали хто він є!Він. ..комсомолець,губернатор ,зрадник ЮЛІ… І батько знав!Та що ми хочимо,щоб зрада не стала нормою поведінки отаких політичних «засранців»?От і пан Мороз… Але який гравець! Орел!Російською –предводитель ОтМОРОЗков!
  А тепер скажіть- політика брудна справа чи ні? А навколо рояться молоді хлопчики які розуміють ,зрадь і ти на горі., ти козирна карта, та одночасно туз.Та хрін з ним ,що п*ятий –головне при грошах і при посаді.Сьогодні в Україні зрада – засіб існування та процвітання.Про яку демократію ми говоримо?Але все це не так і погано.Все це що відбулося –це ліки.Отрута може бути і ліками-нація лікується від месіанства та вождізму.3 серпня (авт.- в день підписання Універсалу ) ми стали далі від демократії,але ближче до громадянського суспільства.Віри більше немає в них ,але віра є в нас! За нами наша матінка- Україна!
  А кримські політики ,звичайно ,будуть насипити доріжку до Тамані.Але тільки в свої мріях та обіцянках виборцям.Ті кримські політики,які ведуть нас в світле майбутнє ,розуміють,що їм добре буде тільки на острові Крим.Тому ,що Путін пришле ЧК губернатора-друга.А той забере все що вони накрали та награбували.А їх в Читу до Ходорковского.Так ,що кримських виборців очікує страшне розачарування- і по мові,і по Росії, і по ЄЕПу-все залишиться так як і було.


  Віктор Невірко, підприємець, керівник кримської громадської організації «За Україну! За Ющенка!»,активний учасник Помаранчевої революції.

  По суті справи політична ситація(авт.-підписання Універсалу та прихід до влади Партії Регіонів через півтора року) була створена не сьогодні.Вона розпочалася сразу після революції.Помаранчева команда та особисті амбіції політиків самі себе руйнували.Вони думали ,що Президент сам все витяне , та організує,що на його авторитеті можна заїхати в рай. Партію (авт.-НСНУ) побудували по корупційним схемам.В її керівництво попали люди ,які ніяким авторитетом не користувалися у однопартійців.Фактично партію приватизувала група бізнесменів. Тому вони і привнесли стиль керівництва партією як в своїх ООО чи АЗТ.В партії якщо ти вложив гроші то ти повинен прислуховуватися до думки других людей. Це не твоє особисте підприємство чи завод.Думали ,що почесний голова все витяне.Вибори в Верховну Раду України та місцеві органи влади , були бездарно програні.Наприклад ,в Криму НСНУ не провів ні одного депутата в Верховну Раду Криму та мабуть ні одного депутата немає і в місцевих органах.Крім того партійну організацію потрясали постійні скандали.Зрозуміло ,чому !Бо в партію полізли люди ,для яких ідеали Майдану – це просто спосіб вирішення своїх особистих проблем.Що казати ,якщо мене керівника громадського об*єднання ,навіть не послухавши,заочно, виключили із партії .І тільки за те ,що я був проти корупційної схеми побудови партії та не поділяв погляди ,тоді- кандидата в керівники партійної організації Криму. Мої прогнози виявилися правильними. Кримська республіканська організація НСНУ сьогодні політичний банкрот .А ось керівник
  цієї організації 84 в списку партії, в Верховну Раду України.І стане мабуть депутатом.За що ? За нульовий результат.От таких керівників в оточені Ющенка дуже багато. Тому і помаранчева команда програла.І ще пам*ятаєте скільки часу в 2005 році депутати із помаранчевої команди, які пішли у виконавчу владу не складали свої повноважень.Десь біля півроку.А сьогодні команда Януковича яка прийшла у виконавчу владу майже одностайно в цей час ,коли була призначена, склала свої депутатські повноваження.Цим Партія Регіонів, явно в уяві виборців,вигідніше відрізняється від помаранчевих.І ще підкреслю здатність Регіоналів вчитися.Вона краща ніж у помаранчевих.
  У Ющенко просто не залишалося вибору .І він зробив єдиний, на мій погляд вибір.А що йому залишалося робити?Україну знову в оцей політичний хаос завести.Розпуск парламенту не вирішив би тих проблем ,на які очікували частина помаранчевої команди.І тому всю вину покладати на Президента, це просто пошук крайнього.Вину в цьому повинна взяти і частина оточення Ющенка.Особисті амбіції ,та невміння прораховувати наслідки тих чи інших подій –ось і привели до розвалу помаранчевої команди та приходу до влади Партії Регіонів.Як на мій жаль, нерішучість Президента те ж стали причиною розвалу коаліції помаранчевих. Помаранчеві не змогли переконати виборців в тому ,що вони приведуть країну до кращого життя.І чи хотіли вони того! Тут теж я поставив би знак питання.В історіі України в тому числі і в новітній багато прикладів того, коли різні документи ,які підписувалися з величезною помпою були засунуті під сукно.Фактично Універсал – це повтор пунктів ,які уже є в Конституції України.Політична перспектива України,хто хотів аби не хотів .Це дві потужних партіїї – це Партія Регіонів, та БЮТ.Тимошенко спокійного життя для тих хто сьогодні при владі не дасть.І це для України дуже добре.Це повинен розуміти і Президент і Партія Регіонів і українській народ.

  Георгій Вервес, заступник кримського відділення Спілки офіцерів України.

  У мене як людини ,яка приймала участь в революції двояка думка.Як емоційна людина ,я сприймаю нерозпуск парламенту як слабкість В.Ющенка та його команди. Поразка помаранчевих прийшла не сьогодні і не вчора,вона викристалізовувалася зразу після перемоги Ющенка на президентських виборах. І це добре було видно в регіонах .У владу побігли ті люди ,які не були ефективними менеджерами ,які міняли свої політичні погляди в залежності від політичного вітру.Частину професіоналів попередньої влади було звільнено з роботи,за те що вони були інших політичних поглядів.Своїх людей ,які виборювали перемогу Ющенко, фактично те ж не допускали до влади, а об деяких просто «витирали ноги». Пам*ятаю коли один із керівників Помаранчевих приїхав в Крим на партійну конференцію.І перше слово ,яке він сказав : «Хто прийшов на конференцію за посадою може залишити зал.»Для чого тоді робляться революції ? Смішно якось вийшло ця людина зайняла одну із ключових посад в державі ,а про своїх однопартійців і не подумала.Програма Президента по великому рахунку була націлена на добробут населення України.А от втілювати її було доручено «мальчишам –плохишам», які жили та живуть за принципом «виберіть нас і ми бедемо жити краще».Ось вони і стали жити краще .А люди в котрий час були обмануті.
  Мабуть треба час ,щоб розтавив все на свої місця .
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.08.07 | Брат-1

   Иван Нечитайло = Шувайников?????

   Это что, псевдо что ли?
   В тексте самого Шувайникова вроде нет, значит он - аффтар.
   С каких это пор Шувайников "оранжевый"????
   Гы гы, все цвета уже смешались. Или проясните.
 • 2006.08.07 | Qalgay

  Бедный Пилунский!

  Бедный Пилунский! Только и осталось ему теперь, что искать позитивы.
  Тарасюк проголосовал за донбас! Часть депутатов от "руха" проголосовала за донбас!
  Будто в фильме фантастики каком-то, а не в реальности.
  Это ж теперь как-то обьяснить надо


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua