МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Екстремісти здавайтеся! Суд буде чесним!

08/21/2006 | Кримська ВО "Свобода"
Звернення КРО ВО "Свобода", 16 серпня


Суспільно-політична ситуація на терені Криму останнім часом має чітку тенденцію на погіршення. Такий стан речей, відповідно, відбивається й на інших царинах життя півострова, в першу чергу, на економіці та соціальному добробуті пересічних кримчан, мирі та злагоді у суспільстві. На тлі катастрофічного падіння рівня кримської економіки, погіршення життя людей, деградуючої екології регіону, корумпованими місцевими чиновниками та маргінальними екстремістськими угрупуваннями штучно роздмухується ще й міжетнічний конфлікт.

Події, що відбувалися минулого тижня у Бахчисараї, стали апогеєм збігу декількох негативних чинників, що впливають на суспільно-політичну ситуацію у Криму. Одним з найголовнішим з них є існування на півострові низки екстремістських ксенофобських угруповань, таких, як Русскій блок Криму, Русская общіна Криму, молодіжне об'єднання „Прорив” та деяких „засобів масової інформації”, таких, як агенство „Новий регіон”, газета „Крімская Правда”, місцевий корпункт телеканалу „Інтер”, що вкупі ведуть постійну цілеспрямовану підривну діяльність, скеровану на перетворення затишного кримського регіону на чергову „гарячу точку” на тілі планети. Через злочинні провокаційні дії зазначених структур, основу яких складає купка здеградованих маргінальних невігласів, кримське суспільство протягом майже 15 років постійно перебуває у стані напруги та невизначеності у завтрашньому дні, що, як наслідок, заважає розвиткові та процвітанню Криму. Знахабнілі від непокараності екстремісти зі стійкою регулярністю підкидають у кримське суспільство чергові політичні „бомби”, штучно загострюючи увагу громадськості до рівня масової істерії.

Неадекватна реакція всіх без виключення „форматів” державної влади також уже не дивує, адже належної реакції з її боку на протиправні дії провокаторів вже марно очікувати. Влада, напевно, забула стару істину, що краще попередити лихо, ніж потім боротися з його наслідками.

Яскравим свідченням високого рівня небезпеки, яку містить у собі існування на території Криму всіх цих „блоків” та „правд” став день - 12 серпня, коли у м. Бахчисараї ледь не дійшло до масової різні на міжетнічному ґрунті. Саме через деструктивні та провокативні дії ватажків Руского блока, які прямою мовою закликали до татарських погромів та молодіжного об’єднання „Прорив”, яке вкупі з т.з. казаками, ці погроми здійснювало, Крим, як ніколи, впритул став на межу громадянської війни. Питання ринку та повернення кримськотатарських святинь тоді перетворилося вже, лише, в привід. Треба було бачити той оскаженілий натовп на вулицях Бахчисараю, єдиним бажанням якого було бажання крові за будь-яку ціну. І хто тепер дасть гарантію, що те, так зване, „врегулювання конфлікту” , вбереже в подальшому від його розгоряння з новою силою. Рубікон вже перейдено! Не треба лукавити! Люди, що довший час жили сусідами, раптом побачили один в одному непримиренних ворогів, жадаючих смерті один одному. Це так просто не проходить! Воно осідає в душі та жевріє ще довго. Досить лише іскри...

Кримчани! Ви хочете громадянської війни?! Ви хочете стати заручниками протиправної діяльності екстремістських бандформувань - Руского блоку та злочинної недбалості державної влади, що не як не наважиться зупинити їх смертельну ходу?! Мусимо їх зупинити! Разом!

Кримська республіканська організація ВО „Свобода”, патріотична організація, що стоїть на засадах миру та злагоди у суспільстві, що прагне до побудови у Криму достойного заможного життя для всіх його мешканців, незалежно від національної приналежності, рішуче заявляє свій протест з приводу подальшого існування на терені півострова екстремістських сепаратистських угруповань - Руского блоку, МО „Прорив” та їм споріднених. Вимагаємо від керівництва держави негайно скерувати до АР Крим об’єднану оперативно-слідчу групу з представників СБУ, МВС та Генеральної Прокуратури України, аби провести об’єктивне розслідування діяльності на території регіону протиправних злочинних бандформувань, що становлять реальну загрозу миру, стабільності, а відтак - державній безпеці.

Зі свого боку КРО ВО Свобода закликає місцеве населення Криму виявити свою громадську свідомість та повідомляти до правоохоронних органів та інших органів державної влади України про діяльність на території вашого проживання представників вищезазначених екстремістських бандформувань, давати відомості про їхню злочинну діяльність. Мусимо якнайшвидше покінчити з цією небезпекою у нашому з вами домі!

КРО ВО Свобода звертається також до громадян України, що перебувають у складі зазначених угруповань з пропозицією негайно вийти з їх лав та покаятися перед людьми та владою, поки не зіпсували свої власні та чужі долі.

Стосовно керівництва та активу екстремістів, то КРО ВО Свобода доводить до їх відома, що їм спуску не буде! Кожний протиправний крок чи кривий погляд в бік держави Україна та її громадян розглядатиметься нами, як виклик та матиме відповідну реакцію! Поки у вас є вибір - або поромна переправа „Керч -Краснодар” або затишна камера однієї з багатьох комфортабельних в'язниць України.

Екстремісти здавайтеся! Суд буде чесним!

Відповіді

 • 2006.08.21 | Лозина-Лозинский

  Re: Екстремісти здавайтеся! Суд буде чесним!

  неожиданный оборот.

  товарищи Тягинбока как всегда адекватнее всех.

  А они послали свое требование и предлжения в официальные инстанции?
  Надо бы.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.08.21 | Kazarsky

   Re: Екстремісти здавайтеся! Суд буде чесним!

   не екстремісти, а нацисти. треба називати речі такими яки вони є. дуже цікаво, що це єдина спроба після майдану-крим, завдати поштовх владі та суспільству. але спілкуючись з мешканцями кримських міст загальна сітуація не дуже оптимістична, бо більшість вважає що те що відбувається це нормально. який жах!!!
   треба зробити аттракціон десь в криму за назвою "ДЕПОРТАЦИЯ". сплачуєшь гроши та з родиною мешкаєшь пару днів в будинку і раптом десь у 3-4 в ранці зїявляються військові: "15 хвилин на збори, майно не брати, тількі необхидне на дві доби." потим під конвоєм до ждстанції і в товарний вагон. без туалета та інших прикрас. доби на 2-3. та ще пару разів прикладом по спині. думаю баксів на сто за добу це нормально. и єкстрім и пригоди.
 • 2006.08.21 | Tatarchuk

  Re: Екстремісти здавайтеся! Суд буде чесним!

  Справді, наявність колективу у Криму, хоч би скільки там було тих активістів, які повністю розділяють не тільки "настрій", але й потяг до прямої дії Майдан-Крим - це супер.

  Нам тепер залищається тільки координувати власні дії щодо виявлення та знешкодження казачьїх банд з інформаційними та активістськими проектами інших.

  Чи має хтось з форумчан прямі контакти з ВО "Свобода"?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.08.22 | Уруй Айхал!

   А що нам потрібно? Крим або ж Кирим татарлар джумхурійєті?

   Дійсно, ситуація в Криму викликає побоювання щодо збереження громадянського миру та спокою. Але не треба тупо вставати на захист лише одної сторони. Чому не говоримо про турецький фактор (татар намагаються перетворити на агентів впливу Анкари)? Боюся, з плином часу товариш Мєшков вдаватиметься нам милими чувачком, цілком проукраїнськи настроєним, а його "сепаратизм" здаватиметься своєрідним жартом, шуткой неумелой. Погодьтеся, в цілому словяни (росіяни або ж українці) зазвичай виступають куди менш радикальними у своїх діях, аніж представники східних (зокрема - тюркських) народів.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.08.22 | Брат-1

    Re: А що нам потрібно? Крим або ж Кирим татарлар джумхурійєті?

    Уруй Айхал! пише:
    > Але не треба тупо вставати на захист лише одної сторони.

    А что "треба"? Вставать на захист одразу двух сторон?

    > Чому не говоримо про турецький фактор (татар намагаються перетворити на агентів впливу Анкари)?

    Говорить, говорить - хто заважає. А заодно скажить, чи це вдалося. Та порівняйте це з російськими результатами.

    > Боюся, з плином часу товариш Мєшков вдаватиметься нам милими чувачком, цілком проукраїнськи настроєним, а його "сепаратизм" здаватиметься своєрідним жартом, шуткой неумелой.

    Це й було смішно - але не через несерьйозність, а саме через глупість, з якою все це діло провалилося.

    > Погодьтеся, в цілому словяни (росіяни або ж українці) зазвичай виступають куди менш радикальними у своїх діях, аніж представники східних (зокрема - тюркських) народів.

    Ну вы не в теме явно. Это где, в каком эпизоде вы усмотрели "меньшую радикальность" российских агентов?
    Может быть, это крымские татары каждую неделю проводят по несколько акций с требованием отделить Крым?
    Может быть, крымские татары хоть один раз требовали "упразднить украинский за ненадобностью", как это регулярно делают "более умеренные" (по-вашему) российские силы?
    Наконец, уж не из уст ли крымских татар вам довелось слышать, что вы - хохол, что языка вашего - нет, что государство ваше - бред?


    Отже, роблю висновок: як ви не провокатор, то не в темі явно.
   • 2006.08.22 | Абу

    ой як мило

    Уруй Айхал! пише:
    > Чому не говоримо про турецький фактор (татар намагаються перетворити на агентів впливу Анкари)?

    а що ви про нього (турецький фактор) знаєте? наприклад, наші спостереження, викладенні зокрема в одній монографії, свідчать про позитивний вплив турецького фактору на кримських татар. причому в багатьох сферах

    > Боюся, з плином часу товариш Мєшков вдаватиметься нам милими чувачком, цілком проукраїнськи настроєним, а його "сепаратизм" здаватиметься своєрідним жартом, шуткой неумелой. Погодьтеся, в цілому словяни (росіяни або ж українці) зазвичай виступають куди менш радикальними у своїх діях, аніж представники східних (зокрема - тюркських) народів.

    з чого це я маю погоджуватися на такі твердження? які крім того що не правдиві, так ще й з бацилою шовінізму вульгаріс щодо "східних народів".


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua