МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Антитатарські заклики у Криму

09/21/2006 | Лозина-Лозинский
Володимир Притула, 20 вересня 2006 (RadioSvoboda.Ua)

– Припинити фінансування усіх програм облаштування раніше депортованих кримських татар вимагали сьогодні учасники мітингу під стінами Верховної Ради Криму у Сімферополі. Активісти лівих і проросійських партій закликали українську і кримську владу вживати щодо репатріантів цих та інших жорстких заходів, аж поки не будуть урегульовані питання, пов’язані із захопленням кримськими татарами землі. А лідер Російського блоку Олександр Свистунов закликав однопартійців силою ліквідувати самопоселення репатріантів.

Мітинг зібрав лише пів тисячі осіб, але тут були представлені всі «антипомаранчеві» політичні сили автономії – Компартія, Російський блок, Партія Регіонів, Народна опозиція Наталі Вітренко і «Союз». І гасла лунали досить радикальні.

Радикальні заклики

Лідер Російського блоку, депутат Верховної Ради автономії Олександр Свистунов заявив, що терпець слов’янського населення уривається, тому його однопартійці готують силову акцію звільнення усіх зайнятих репатріантами земельних ділянок. Він закликав однодумців силою ліквідувати самопоселення репатріантів: «Ми закликаємо вас: народе, підтримайте нас! Ми зробимо усе для того, щоб у законному порядку зупинити знахабнілих кримськотатарських загарбників, ми їх приведемо до тями і поставимо у чергу!» – заявив Олександр Свистунов.

Він же закликав припинити фінансування усіх програм облаштування репатріантів. Учасники мітингу підтримали це в резолюції: «Кримчани і всі громадяни України мають право відмовити кримським татарам у допомозі в їхньому облаштуванні в Криму у тому разі, якщо захоплення землі з боку кримських татар не припиняться і не будуть ліквідовані!»

Учасники акції протесту оголосили створення всекримського громадського комітету з організації протидії захопленню кримськими татарами земель. Зараз у Сімферополі та його околицях є понад 20 земельних ділянок, самовільно зайнятих репатріантами, які вимагають землі для будівництва індивідуального житла.

Провокація й підбурювання до конфлікту

Член фракції Руху-Курултаю, депутат Леонід Пилунський називає заяви проросійських політиків спробами «перевести стрілки»: «Ми маємо роздачу, розпродаж Південного узбережжя Криму. Саме там захоплюють землю, але не кримські татари. Звинувачення і погрози на адресу репатріантів – це підбурювання до міжетнічного конфлікту», – вважає Леонід Пилунський.

Провокацією назвав виголошені на мітингу антитатарські заяви і кримський прокурор Віктор Шемчук: «Правоохоронні органи оцінюють ці заклики виключно як провокацію. Вона отримає адекватну оцінку і реакцію. У нас достатньо сил і засобів для того, щоб не допустити міжетнічного протистояння», – заявив прокурор.

А спікер кримського парламенту, «регіонал» Анатолій Гриценко зрештою сказав журналістам, що землі в Криму вистачить усім.

На ФОТО:
Мітинг проросійських і лівих сил під стінами ВР
Криму(© RadioSvoboda.Ua) та депутат ВР Криму від "Російського блоку" Олександр Свистунов(© RadioSvoboda.Ua)

Відповіді

 • 2006.09.21 | Лозина-Лозинский

  Re: Антитатарські заклики у Криму

  Слудует признать, что предыдущая - вчерашняя - новость про это действо - от Дежурного - послабее.

  Притула молодец. ("Крым это Ольстер")

  Свистунова - добровольного или нанятого агента РФ - на карандаш.

  Кто возмется за составление списка прцедентов и списка фигурантов для "красной линии"? У меня времени не так много, но чем смогу - помогу (координация с киевскими майдановцами, тех.поддержка). Пишите на мыло крымского майдана - в "контактах" есть.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua