МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Москаль захищає трансляцію "Голосу Росії"

10/03/2006 | Tatarchuk
Звернення до Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення

Постійний Представник Президента України в Автономній Республіці Крим Геннадій Москаль звернувся до Голови Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення В. Шевченка з проханням скасувати своє Розпорядження № 5/274 від 26.09.2006 р. „Про реагування на факти порушення законодавства та ліцензійних умов „Транс-М-Радіо” м. Сімферополя, які на його думку незаконно транслюють передачі радіо „Голос Росії”.
На думку ж Представника Глави держави вимоги Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення є незаконними, оскільки вони суперечать прийнятому Верховною Радою України Закону України „Про ратифікацію „Європейської хартії національних мов або мов меншин”. Згідно даного Закону російська мова визнана регіональною мовою, або мовою нацменшин в Україні. Згідно ст. 11 „Європейської хартії національних мов або мов меншин” Україна взяла міжнародні зобов’язання в тому числі:
1) Вжити належних заходів для того, щоб радіо- і телеорганізації транслювали програми регіональними мовами або мовами нацменшин.
2) Заохочувати трансляцію регіональними мовами або мовами нацменшин на регулярній основі, або сприяти такій трансляції.
3) Україна зобов’язалася гарантувати свободу прямого прийому радіо- і телепередач із сусідніх країн, які транслюють мовою такою самою, або схожою до регіональної мови, або мовою меншин та не перешкоджати трансляції радіо- і телепередач із сусідніх країн.

Оскільки для Автономної Республіки Крим сусідньою країною є Російська Федерація, де державною мовою є російська мова, радіо- і телетрансляція йде російською мовою, отже ніхто не може бути позбавлений права ретрансляції радіо- і телепередач.
В даному випадку дії Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення щодо ретрансляції на Транс-М-Радіо є незаконними і суперечать чинному законодавству. В той же час Представник Президента України в АРК впевнений, що в електронних ЗМІ змінюється політика віщання в бік збільшення української мови, але цей процес є довгостроковим.
Представник Глави держави сподівається, що непорозуміння, які виникли, будуть врегульовані в законному порядку і не стануть предметом політичних спекуляцій.

Відповіді

 • 2006.10.03 | Лозина-Лозинский

  Re: Москаль захищає трансляцію "Голосу Росії"

  Tatarchuk пише:
  > .
  > В даному випадку дії Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення щодо ретрансляції на Транс-М-Радіо є незаконними і суперечать чинному законодавству.


  Не юрист, и не могу сказать, полностью ли прав Москаль. Если прав, то хорошо, что поступил так, как поступил.

  Однако, насколко мне известно, русские в Украине четко не подпадают под определение "нацменшинство". Он подпадают под определение которого в Хартии нет "бывшие колонизаторы вне метрополии".

  (Советую смотреть статью "Процесс расширения начался ("The Weekly Standard", США)" http://mediacrimea.com.ua/ - ИноСМИ.
  Русские действительно - особенно в Крыму - современные судетские намцы. (Крым - новые Судеты?))

  Плохо то, что в данном случае Хартия вредит интересам Украины. С такими ребятами, как на Транс-М ма никогда не выберемся из постколониального состояния.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.10.04 | Tatarchuk

   Re: полностью ли прав Москаль

   Поступок Москаля вызвал, насколько можно судить, определённый шок в пророссийских кругах, они с трудом поняли его финт ушами.

   А всё просто. Москаль - не юрист, правовое мышление ему увы несвойственно. Да и не обмудсмен он.
   Зато соображениями политической целесообразности он руководствуется очень четко.

   Секрет полишинеля - это защита именно Транс-М. Которое по ходу ретранслирует русскую и украинскую "Свободу". Тоже ведь иностранные издания ;)


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua