МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Москаль надає гуманітарну допомогу кримським депутатам

10/09/2006 | Tatarchuk
Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим повідомляє, що згідно п.9 ст. 92 Конституції України засади зовнішньополітичної діяльності держави визначаються виключно законами України.

Дані факти підтверджені Господарським судом Автономної Республіці Крим та Севастопольським апеляційним господарським судом при розгляді питання щодо скасування рішення Феодосійської міської ради, яка оголосила місто Феодосію «Територією без НАТО».

Відповідно до ст. 135 Конституції України, ст. 28 Конституції Автономної Республіки Крим, акти Верховної Ради Автономної Республіки Крим приймаються відповідно до Конституції і Законів України, актів Президента України і Кабінету Міністрів та на їх виконання.

Статтею 134 Конституції України передбачено, що Автономна Республіка Крим є невід'ємною складовою частиною України і в межах повноважень, визначених Конституцією України, вирішує питання, віднесені до її відання.

Згідно із Законом України «Про всеукраїнський та місцеві референдуми» предметом республіканського (Автономної Республіки Крим) референдуму можуть бути лише питання прийняття, зміни або скасування рішень із питань, віднесених законодавством України до відання Автономної Республіки Крим.

Відповідно до ст. 138 Конституції України та ст. 18 Конституції Автономної Республіки Крим винесення на місцевий референдум питання щодо вступу України у НАТО до відання Автономної Республіки Крим не відноситься.

Проведення референдумів з питань, що не відносяться до відання Республіки Крим, відповідно до ст. 6-1 Закону України «Про всеукраїнський та місцеві референдуми» не допускається. Результати цих референдумів визнаються такими, що не мають юридичної сили.

Таким чином, ініціювання окремими депутатами парламенту автономії проведення референдуму з питання вступу України до НАТО не відповідає вимогам Конституції Україна та Конституції Автономної Республіки Крим, Законам України і буде оскаржено в суді.

Відповіді

  • 2006.10.11 | Юрій Зарицький

    Re: Побільше б Україні таких Москалів...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua