МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

ТОПОНІМІКА. які джерела використовуємо?

11/03/2006 | Абу
наприклад, зараз переді мною лежить Административно-территориальные преобразования в Крыму. 1783-1998. Справочник. Симферополь, Таврия-Плюс. 1999. В цій роботі зібрано всі нормативні акти з данної проблематики. В додатках містяться перліки населених пунктів в тому вигляді, як вони приймалися органами влади. тоб то вся інформація, яку потребуємо в зв*язку з проектом ТОПОНІМІКА, в принципі вже зібран і доступна.


Окрема велика подяка директору Видавничого Дому Стилос Олені Бондаренко за надану книжку, інтерес до проекту і сприяння :)

Відповіді

 • 2006.11.03 | Tatarchuk

  Отак завжди

  Абу пише:
  > наприклад, зараз переді мною лежить Административно-территориальные преобразования в Крыму. 1783-1998. Справочник. Симферополь, Таврия-Плюс. 1999. В цій роботі зібрано всі нормативні акти з данної проблематики. В додатках містяться перліки населених пунктів в тому вигляді, як вони приймалися органами влади. тоб то вся інформація, яку потребуємо в зв*язку з проектом ТОПОНІМІКА, в принципі вже зібран і доступна.

  Отак завжди. Люді голову собі сушать, а тут бац! - готове рішення проблем :)

  Насправді наведена книга - це "базовий прохідний бал", хто їм не володіє того не беруть до клубу кримських топонімів :)

  Просто книга містить купу неточностей, а також білих плям. Це як уявіть собі щоб востоновлювати кримську топонімику тільки по указу Сталіна про перейменування (яке саме містить нарочиту небрежність та ачєпяткі).
  Або ще краще - сільради наприклад можна приблизно окреслити, але більше менші пункти (яких як раз більшість) - ні. Те ж саме з уїздами, купою хуторів тощо. До речі деякі обєкти тамо досі не ідентіфіковані, є й такі що дублюються або виступають під різними назвами.
  Втім, книга дійсно корисна, хоча вже застаріла.


  > Окрема велика подяка директору Видавничого Дому Стилос Олені Бондаренко за надану книжку, інтерес до проекту і сприяння :)

  Приєднуюся - дуже приємно мати справи з людиною яка не тільки гарно знає бізнес, а ще й неравнодушна особа.


  ПС. Отож після цієї книги - потім садишся за старі карти року так 1837 та взявши лупу думаєш: Ну із Середньою, Нижньою та Верхньою Массандрою здається все зрозуміло... Але де дядько забирай ота Марсала поміж Нижньою Массандрою та Нижнім Магарачем? І де той Ай-Ян, що на його місті виросло - Воронцовська слободка, чи Мордвинівська слободка, чи Массандрівська слободка? ;)
 • 2006.11.03 | Alessandro

  Re: ТОПОНІМІКА. які джерела використовуємо?

  В общем, Татарчук уже всё сказал. Добавлю только, что в этом справочнике есть верная информация по примерно 90% ныне существующих нас. пунктов. То есть это бесспорно очень полезная вещь, которая позволяет решить "топонимические проблемы" с большинством сёл.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.11.03 | Абу

   дякую обом за роз*яснення

   саме це я і хотів почути - які існують обмеження цього джерела.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua