МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Кримський єпископ Климент ігнорує звернення громадян

11/07/2006 | Печеніги
Священнослужителі також мають обов’язок - відповідати на звернення громадян


Залишаючи без розгляду звернення громадян, чи повертаючи їх відправнику нерозпечатаними, служитель церкви порушує Закон «Про звернення громадян».

У прокурора Центрального району м.Сімферополя Олександра Штехбарта накопичився чималий том листування із скаржниками - шість разів громадяни скаржилися на ігнорування Кримською єпархією УПЦ Київського патріархату їх звертань, додаючи, як доказ, нерозпечатані листи, які їм поверталися без розгляду.

Саме ці запечатані скарги прокурор і відправив єпископу Клименту разом з приписом про необхідність усунення порушень Закону України «Про звернення громадян». Прокуратура району звернула увагу єпископа Климента, що вимоги документу прокурорського реагування не торкаються суті вимог, викладених при листуванні.

Незабаром єпископ звинуватив у засобах масової інформації районне наглядове відомство у втручанні до внутрішніх релігійних справ церкви.

Якщо священнослужителі «сканують» листи прихожан - не розкриваючи їх, достовірно знають про що пише паства, то навіть це не дає їм права позбавляти громадян відповіді на звернення.

Про власне бачення форм розгляду скарг, яке єпископ Климент висвітив Інтернет-виданню «Медіа-Крим» (матеріал «Прокуратура втручається в справи церкві» від 1 листопада 2006 року), http://mediacrimea.com.ua/index.php?newsid=229 він повинен потрудитися повідомити у письмовій формі заявників - якщо, звичайно, в непрочитаних листах йдеться саме про проблему парафії в місті Євпаторії.

Роз’ясняємо, що звернення, які оформлені належним чином і подані в установленому порядку, підлягають обов'язковому розгляду, - так вимагає Закон України «Про звернення громадян». Вимоги Конституції і Законів України поширюються на усі суб’єкти, у тому числі й на релігійні організації.

Тому прокуратура і втручатиметься, вимагаючи виконання Законів, і даватиме вказівки про усунення порушень чинного законодавства - усюди і в усіх без виключення випадках, коли будь-хто порушує Закон.

Прес-служба Прокуратури АР Крим

Майдан-Крим наводить також позицію єпископа Климента у згаданій вище публікації на сайті "Медіа-Крим".


Прокуратура втручається в справи церкви

21 жовтня на адресу Кримської Єпархії УПЦ КП надійшов лист з прокуратури Центрального району міста Сімферополя. Сам зміст листа надається як „Предписания об устранений нарушений Закона Украины „Об обращении граждан”.

Офіційна реакція з боку керівництва православної церкви була миттєвою. Єпархія УПЦ КП подала заяву щодо дій прокурора А.Штехбарта в Прокуратуру АР Крим. В зверненні наголошується на непрофесійні та некомпетентні дії правоохоронних органів, які безпідставно звинувачують рішення керівництва церкви і тим самим втручаються у внутрішні релігійні справи.

Єпископ Кримський УПЦ КП Климент назвав дії прокуратури Центрального району м. Сімферополя упередженими та необгрунтованими та розповів кореспонденту „Медіа Крим” про істинну причину неправових рішень одного із прокурорів: „Вся суть конфліктної ситуації полягає в тому, що прокурор Штехбарт змушує своїми діями прийняти рішення, яке необхідне для маловідомих прихожан. Ті прихожани з`явилися недавно у нашій церкві, перейшовши з Московського Патріархату, і, зараз, наполягають на відкритті парафії у Євпаторії. Керівництво нашої церкви, згідно внутрішнього Статуту УПЦ КП, прийняло рішення відмовити їм в цих намірах. А прихожани, залучившись підтримкою прокурора, тиснуть на церкву. Дивує той факт, що прокуратура має певні документи щодо нашого рішення та ряд додаткових матеріалів відносно тих людей, поведінка котрих вже давно стала зрозумілою – з якою метою вони прийшли до нашого храму. І зовсім ігнорує наші запити та звернення. Більш того втручається і дає вказівки, що ми повинні робити, а що ні”.

Відповіді

 • 2006.11.07 | Yusuf

  Прокуратура Крыма давит на церковь укрианского Патриархата

  Выж заголовки правильно пишите. атонепонятновабще
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.11.07 | Tatarchuk

   Re: Прокуратура Крыма давит на церковь укрианского Патриархата

   Yusuf пише:
   > Выж заголовки правильно пишите. атонепонятновабще

   А хіба упомянутий єпіскоп не ігнорує звернення громадян?
   Версію яку ви винесли в назву викладено на Медіа-Кримі та ще раз наведено в новинах.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.11.09 | Yusuf

    Re: Прокуратура Крыма давит на Украину

    Це зворотний бік демократії. Громадяне бувають різні, як і їх звернення. Ті хто це розуміє, використовують, ті хто не розуміє, не використовують. Наприклад, Гриценко може ніяк, чи неабияк відреагувати на лист від громадян відносно стрічок, що розпалюють ворожнечу. І нічого не буде. Але прокуратура ні в якому разі не буде його переслідувати, тому що вага демоса не йде ні в яке порівняння з вагою Гриценка. Навпаки, Гриценко може обуритися і почати переслідування громадян.
    У випадку з церквами прокуратура переслідуе заклади київскького Патріархату. Вага ціеї церкви у Криму не йде ні в яке порівняння з вагою церкви московьского патріархату. Ці приклади свідчять на користь того, що Крим дефакто вже є російска теріторія. На жаль у Криму немає нормальної журналістики і громадьского спротиву. Дуже прикро.
    Взагалі я вивів цю новину до обговорення у форумі, щоб ви побачили, як такі громадькі проєкти, як цей, вміло використовуються і як легко звести на нівець ваши зусілля. Треба модерувати назви. В умовах, коли одна сторона тримається стандартів "управляемой демократии", впроваджувати стандарти традиційній демократії можливо тільки маючи систему фільтрів та необмеженого фінансування. У інших випадках ви працюєте на на свою користь. Я пригадую, що у часи "Помер.Рев." модератори форума Української Правди перевели форум на модерований режим, мотивуючи своє рішення тим, що час воєний. І це мало сенс. Але бійка тримає і на нас чекають ще гірші пригоди.
 • 2006.11.09 | Лозина-Лозинский

  Re: Кримський єпископ Климент попав до Інтерфаксу!

  http://www.interfax-religion.ru/?act=news&div=15000


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua