МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

КПУ в Криму попрацювала нелегально

12/20/2006 | Брудна мантія
Чого б це КРО КПУ вводило б в оману широку громадськість?

З приводу політичної акції, організованої КРО КПУ, яка пройшла 16 грудня ц.р. під назвою “Загальнокримський народний референдум” Представництвом Президента України в Автономній Республіці Крим проведений аналіз, який свідчить, що організація та проведення т.зв. референдуму проводилися з численними порушеннями законодавства України.

По-перше, за даними Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в АР Крим, організації, які займалися підготовкою цієї акції - «Всекримська громадська рада по захисту конституційних прав Автономної Республіки Крим» та «Всекримське народне зібрання», не зареєстровані, тобто діяли нелегально.

Відповідно до ст. 92, ч. 1, п. 20 Конституції України виключно Законами України визначається організація та порядок проведення референдумів.

По друге, організатори цього заходу діяли всупереч вимогам Статті 1 Закону України «Про всеукраїнський та місцеві референдуми» та ст. 18 Конституції Автономної Республіки Крим. Таким чином, насправді комуністи не захищали конституційні права АРК, а порушували їх.

По-третє, принциповим положенням Закону України «Про всеукраїнський та місцеві референдуми» є теза про те, що Всеукраїнський референдум призначається Верховною Радою України, а місцеві референдуми - відповідними місцевими Радами депутатів (ст. 12).
Комуністи могли б ініціювати збір підписів під вимогами про проведення такого референдуму або вирішувати це питання через своїх представників у ВР АРК, але призначати, організовувати та проводити референдуми мають право виключно органи влади.
Тому юридичну оцінку таким діям КРО КПУ повинно дати Міністерство юстиції України.

По-четверте, всупереч вимогам Закону України «Про друковані засоби інформації», на листівках і бюлетенях не зазначені дані про місце виготовлення, тираж, відповідального за випуск та ін.
Крім того, у якості так званих “виборчих дільниць” використовувалось 9 обۥєктів комунальної власності. Вказані факти мали місце в смт. Ніжньогірський, Сімферопольському і Красногвардійському районах, Судаку та Красноперекопську.
До того ж в ході проведення на території півострова цього заходу були зафіксовані численні факти голосування однієї особи за кількома бюлетенями та на двох або більше дільницях.

Крім того, сама процедура проведення цього політичного “дійства” була організована з такими викривленнями, що його результат не можна використовувати навіть як підсумки опитування громадян або соціологічне дослідження.
Підсумки опитування населення були оприлюднені на мітингу, що відбувся 17 грудня п.р. Згідно з заявами кримських комуністів, участь у голосуванні взяло 897.054 громадян, що становить 58,21 % від числа виборців. Число громадян, не згодних з політичним курсом Президента України на вступ України в НАТО, склало 885.387 осіб, або 98,7 % від тих, хто прийняв участь у голосуванні. Число голосів, відданих у підтримку даного політичного курсу склало 9.692 або -1,08 %. Визнано недійсними 1.975 бюлетенів.

Необхідно відзначити, що за оцінками незалежних спостерігачів, у т.зв. "референдумі" взяло участь не більше 100 тис. осіб (за даними ГУ МВС в АРК 92-95 тис. осіб). На їхню думку, кількість осіб, що голосували, організаторами значно завищена. Крім того, штучно збільшений відсоток виборців, що виразили "незгоду з політичним курсом Президента України".

Підтвердженням цьому може стати той факт, що на парламентських виборах, які відбулися у березні поточного року явка виборців становила 64,17% (в голосуванні прийняло участь біля 1 млн. осіб).
Тоді було відкрито більше 1 тис. виборчих дільниць, на кожній з яких працювало по 15 членів виборчкомів, які видавали бюлетені, було встановлено по кілька кабінок та урн для голосування, голосування тривало з 8.00 до 22.00.
І все одне, на дільницях вишукувалися величезні черги.
А тут при задекларованій трохи меншій явці і набагато меншій кількості точок для голосування не було жодних ознак напливу народу.

Постає ще одне питання: як організатори цього заходу змогли так швидко обробити цю величезну кількість бюлетенів і підвести підсумки голосування?
На парламентських виборах для підрахунку голосів була задіяна велика кількість працівників, налагоджена чітка система підвезення бюлетенів з дільниць до району, з районів до Сімферополя, і все одно обробка тривала майже півтори доби.
А в нашому випадку вже вранці наступного дня після голосування результат був відомий і о 12.00 комуністи його оприлюднили.

Таким чином, статистика КРО КПУ дає в дев’ять разів більшу кількість учасників своєї політичної акції видаючи бажане за дійсне. Але не треба у такий спосіб вводити в оману широку громадськість Криму та України.

Представництво Президента України в АРК
20.12.2006

Відповіді

 • 2006.12.20 | Лозина-Лозинский

  Новость по теме: посол США говорит...

  Посол Соединенных Штатов в Киеве Уильям Тейлор заявил о том, что в его стране не уделяли слишком большое внимание крымскому "народному референдуму" по вопросу вступления Украины в Североатлантический оборонный альянс.

  Говоря о том, как США оценивают итоги "народного референдума" в крымской автономии, прошедшего в минувшее воскресенье, дипломат сказал: "Это был не референдум, это было мероприятие, организованное одной политической партией".

  По его словам, люди могли голосовать, а вернее "вкидывать столько бюллетеней, сколько хотели".

  На конференции "НАТО после Риги: вызовы и перспективы" в среду, 20 декабря, в Киеве, цитируя выступление президента Соединенных Штатов Джорджа Буша на саммите Альянса в Риге в ноябре текущего года, Тейлор напомнил, что двери в НАТО открыты для Украины.

  Как отметил Уильям Тейлор, американский президент подчеркнул: "Поскольку демократия победила в Украине..., членство в НАТО будет открыто для украинцев, если они этого захотят".

  В этой связи представитель США в Украине отметил, что НАТО намерено продолжать сотрудничество с Украиной и отметил ее важную роль и помощь в осуществлении операций альянса в Косово, Афганистане, а также в Средиземноморье ("Активные усилия"). "Украина является партнером НАТО", - сказал посол.

  Заседания Украина-НАТО не было

  В свою очередь исполнительный директор Института евроатлантического сотрудничества Сергей Евтушенко, принимавший участие в саммите "НАТО после Риги", заявил в ходе конференции о том, что впервые в рамках саммита не было проведено заседание комиссии Украина-НАТО.

  По его словам, официальные источники на саммите заверяли общественность в важности развития сотрудничества между Украиной и альянсом и в том, что двери НАТО для Украины не закрыты, однако, по его словам, "о совсем других вещах говорили в кулуарах саммита..., в том числе и многочисленные официальные лица".

  Так, по словам Евтушенко, участники саммита выражали удивление тем, что Украина официально не была представлена на мероприятии. "Украина интересовала всех присутствовавших, но ни одного официального лица с официальным докладом для ключевых аналитических центров стран НАТО не было", - сказал директор.

  Сергей Евтушенко добавил, исходя из этого гости саммита могли сделать вывод, что "Украина неинтересна тема вступления в НАТО". С.Евтушенко также подчеркнул, что представители альянса выражали недоумение относительно расхождений в заявлениях украинских президента и премьер-министра относительно внешнеполитического курса страны. "В результате Украина имеет большие шансы снова возобновить репутацию страны непоследовательной", - заявил эксперт.

  По его словам, в этой связи на сегодняшний день приоритетом официального Киева должно быть "устранение разночтений национальных приоритетов по безопасности и заданий в версиях от Президента и от премьер-министра".

  По материалам Интерфакс-Украина
 • 2006.12.20 | Лозина-Лозинский

  Коммунисты нарушают беспорядки

  В Симферополе представители Коммунистической партии Украины сорвали пресс-конференцию заместителя начальника Департамента НАТО Министерства иностранных дел Украины Виктора Недопаса на тему: «Все, что мы знаем и думаем о НАТО», которая должна была пройти в Крымском пресс-клубе в рамках информационной кампании «НАТО в Украине».


  Перед началом пресс-конференции журналисты, прибывшие на мероприятие, смогли увидеть пикет перед зданием, организованный представителями Коммунистической партии Украины. Около 20 молодых людей держали красные флаги и лозунги «НАТО – это рабство славян», «Гони НАТО в шею», «98% крымчан против вступления в НАТО». Участники пикета ничего не комментировали и с прессой не общались.

  В. Недопас успел сообщить журналистам, что нынешнее сотрудничество Украины с НАТО идет в соответствии с законодательно определенным евроатлантическим курсом государства. После этих слов присутствовавшие на пресс-конференции провокаторы потребовали от представителя МИД излагать свою информацию на русском языке, поскольку крымчане «не понимают украинский язык». На требование журналистов не препятствовать профессиональному праву на получение информации и не мешать работе эти люди продолжали выкрикивать свои просьбы.

  В это же время участники пикета начали выкрикивать в мегафон лозунги «НАТО – нет!», «Янки, go home!», «Ющенко в отставку», «Гоним НАТО в шею!», а также попытались прорваться в помещение, что закончилось потасовкой с сотрудниками милиции, охраняющими здание.

  В итоге было принято решение о прекращении пресс-конференции.

  Следует отметить, что здание, в котором должна была состояться пресс-конференция, известно симферопольцам как «Дом дружбы».


  УНИАН
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.12.20 | Tatarchuk

   я фигєю від комуняк

   от кому кому, а їм треба (якби мозки були а не дупа) сидити тихіше за воду та нижче за траву.
   Бо не знаю як з януками, а з ними першими народ "розберьоцца". Що в Криму, що на матеріку. Навіть в Севасті чув серед наших "природніх ворогів", офіцерів старої закалки - "нам би оранжевих побєдіть, а с комуняками ми за одну ночь разберьомся" :)


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua