МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Президент ветировал Закон об усилении ответственности...

12/30/2006 | Осман
15:05 30 ГРУДНЯ 2006
Прес-служба Президента України Віктора Ющенка

Президент повернув до ВР Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за самовільне зайняття земельної ділянки»

Відповідно до частини другої статті 94 Конституції України Президент повернув зі своїми пропозиціями для повторного розгляду Верховною Радою Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за самовільне зайняття земельної ділянки».

Представлятиме пропозиції Президента України під час розгляду Закону на пленарному засіданні Верховної Ради України Представник Президента України у Верховній Раді Роман Зварич.

ПРОПОЗИЦІЇ
до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за самовільне зайняття земельної ділянки»

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за самовільне зайняття земельної ділянки», прийнятий Верховною Радою України 14 грудня 2006 року, не може бути підписаний з таких підстав.

Законом пропонується підвищити адміністративну відповідальність за самовільне зайняття земельної ділянки та встановити кримінальну відповідальність за аналогічні дії, а також за самовільне будівництво на такій ділянці.

Необхідність установлення кримінальної відповідальності за вказані дії не заперечується.

Проте на сьогодні адміністративна відповідальність як за самовільне зайняття земельної ділянки, так і за самовільне будівництво уже передбачена (статті 531 і 97 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Однак, установлюючи злочинність зазначених дій, Закон не визначає критеріїв розмежування адміністративної та кримінальної відповідальності, що призведе до конкуренції різних правових норм, неможливості однакового їх застосування, виникнення судових помилок, порушення прав людини і громадянина. Зокрема, за однакове правопорушення один громадянин нестиме адміністративну, а інший – кримінальну відповідальність.

Таким чином, пропонований Законом підхід до вирішення питання відповідності за самовільне зайняття земельних ділянок та самовільне будівництво на таких ділянках суперечить частині першій статті 24 Конституції України, яка проголошує рівність громадян перед законом.

За пропонованою редакцією частин другої і третьої статті 1971 Кримінального кодексу України самовільне зайняття земельної ділянки, що віднесена до категорії особливо цінних земель, карається більш м'яким покаранням, ніж самовільне зайняття земельної ділянки в межах, наприклад, охоронних зон. Такий підхід не відповідає положенням статей 112 і 150 Земельного кодексу України, якими передбачено більш суворий режим охорони щодо земельні ділянки особливо цінних земель у порівнянні із землями охоронних зон.

Слід зауважити, що назва статті 1971, якою пропонується доповнити Кримінальний кодекс України, не передає суті норм, які нею встановлюються. Зокрема, в тексті даної статті йдеться про кримінальну відповідальність за два види злочинів – самовільне зайняття земельної ділянки і самовільне будівництво на ній, в її ж назві йдеться тільки про самовільне зайняття земельної ділянки.

Виходячи з викладеного, з метою визначення критеріїв розмежування різних видів відповідальності, запобігання порушенню прав громадян пропонується статтю 2 розділу І Закону викласти в такій редакції:

«2. Кримінальний кодекс України (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., № 25-26 , ст. 131) доповнити статтею 1971 такого змісту:

«Стаття 1971. Самовільне зайняття земельної ділянки та самовільне будівництво

1. Самовільне зайняття земельної ділянки, яким завдано значної шкоди її законному володільцю або власнику, –

карається штрафом від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців.

2. Самовільне зайняття земельної ділянки, вчинене особою, раніше судимою за злочин, передбачений цією статтею, або групою осіб, або щодо земельних ділянок особливо цінних земель, земель в охоронних зонах, зонах санітарної охорони, санітарно-захисних зонах чи зонах особливого режиму використання земель –

карається обмеженням волі на строк від двох до чотирьох років або позбавленням волі на строк до двох років.

3. Самовільне будівництво будинків або споруд на самовільно зайнятій земельній ділянці, зазначеній у частині першій цієї статті, –

карається штрафом від трьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років.

4. Самовільне будівництво будинків або споруд на самовільно зайнятій земельній ділянці, зазначеній у частині другій цієї статті, або вчинене особою, раніше судимою за такий саме злочин або злочин, передбачений частиною третьою цієї статті, –

карається позбавленням волі на строк від одного до трьох років.

Примітка. Відповідно до цієї статті шкода, передбачена частиною першою цієї статті, визнається значною, якщо вона у сто і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян».

Президент України Віктор ЮЩЕНКО

http://www.president.gov.ua/news/data/1_12903.html

Відповіді

 • 2006.12.31 | Хан

  Что делать, чтобы депутаты не преодолели вето?

  Но у Верховной Рады достаточно голосов, чтобы преодолеть вето.

  Что сделать, чтобы часть парламетариев отказались о первоначального варианта законопроекта?

  Наверное, наиболее уязвимое звено здесь - это БЮТ. В БЮТе видят возможность ближайших перевыборов. И теперь им нужно дать понять, что голосование ЗА законопроект Грача отторгнет потенциальных избирателей в Крыму, крымских татар, которые и на последних парламентских выборах отдали за БЮТ немало голосов.

  Вот!

  У кого какие мысли на сей счет?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.01.01 | line305b

   Re: Что делать, чтобы депутаты не преодолели вето?

   Хан пише:
   > Но у Верховной Рады достаточно голосов, чтобы преодолеть вето.
   >
   > Что сделать, чтобы часть парламетариев отказались о первоначального варианта законопроекта?

   А им надо преодолевать вето? У меня сложилось впечатление, что президент возразил не в принципе, а по формулировкам, и что это было не совсем вето, а типа "закон вернули для доработки"... Не уверен, что так, но... Т.е. закон могут принять простым большинством, даже если кто-то не проголосует.

   > Наверное, наиболее уязвимое звено здесь - это БЮТ. В БЮТе видят возможность ближайших перевыборов. И теперь им нужно дать понять, что голосование ЗА законопроект Грача отторгнет потенциальных избирателей в Крыму, крымских татар, которые и на последних парламентских выборах отдали за БЮТ немало голосов.

   Если БЮТ проголосует против закона, то потенциальные голоса некрымских татар точно пропадут ввиду большой анти-татарской политизированности темы в Крыму, а крымскотатарские это даст ли - большой открытый вопрос. Скорее всего БЮТ не уговорить на сотрудничество, тем более, что некому уговаривать - все потенциальные уговорщики - за НУ, а фирковцы - не "авторитет", который может что-то кому-то гарантировать...

   Хотя, хотя... могли бы очень серьезно "засветиться" в глазах нашего избирателя, если бы в даже безнадежном голосовании уговорили БЮТ на "против".

   П.С. А что, Сенченко против закона?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.01.03 | Яша

    Re: Что делать, чтобы депутаты не преодолели вето?

    Тогда за принятие закона проголосовали 318 народных депутатов, а этого вполне достаточно, чтобы преодолеть вето президента. Вопрос не в этом. Что делать? Сложно сказать, все зависит от депутатов. Возможно, что учтут предложения Секретариата и закон в итоге значительно изменится.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.01.04 | Sofu

     Ющенко наложил вето на продление моратория на продажу земли

     http://www.korrespondent.net/main/174942/
     Cнятие маратория на продажу земель сельхозназначения, сначала приведет к снижению цен на землю.
     Позже установится рыночная цена, думаю, все же ниже сегодняшней.
     Что в целом по Украине, то это прогресс, но касаемо Крыма, нельзя снимать запрет на продажу земель сельхозназначения до решения вопроса выделения земли репатриантам. Потом окажется ситуация подобной, что случилась на заре независимости Украины, когда Кучма раздал паи колхозникам, а потом говорил, мол поздно уже, свободной земли нет.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua