МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Чубаров про выборы омбудсмена

01/11/2007 | Експерт
Рефат Чубаров: Незаангажований Омбудсмен може бути обраний, якщо "антикризовики" не бачитимуть на цій посаді свого представника


"На жаль, ситуація, пов’язана з обранням уповноваженого Верховної Ради України з питань прав людини, занадто політизована", - так прокоментував перенесення виборів уповноваженого Верховної Ради з прав людини з 11 січня на початок наступної сесії парламенту народний депутат, член фракції "Наша Україна", секретар комітету Верховної Ради з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Рефат Чубаров у розмові з кореспондентом сайту RAZOM.


"Сьогодні, коли коаліція більшості у Верховній Раді України ледве перевищує половину складу парламенту, з моєї точки зору, було б дуже важливим для суспільства погодження такої кандидатури, яка була б підтримана 300 і більше голосів народних депутатів. Але у ситуації, коли антикризова коаліція хоче мати на цій посаді власного представника, таке тріумфальне обрання Омбудсмена є неможливим", - вважає Рефат Чубаров.


"Мені здається, що ця ситуація - привід для роздумів, зокрема, і для голови Верховної Ради пана Мороза. Перенесення терміну розгляду цього питання на початок наступної сесії пов’язано саме з тим, що, незважаючи на вже існуючу домовленість всередині так званої "антикризової" коаліції стосовно обрання Карпачової, за умови голосування 11-12 січня є загроза того, що вони можуть не набрати і тих голосів, які є власне в цій коаліції, оскільки депутати вже роз'їжджаються, - зауважив секретар комітету Верховної Ради з питань прав людини. - Це і є причиною того, що голосування перенесено".


"Треба б усім зрозуміти, що в цій ситуації дуже важливим було б обрання такої кандидатури, яка б набрала більше ніж 300 голосів, - підкреслив Рефат Чубаров. - Це може статися тільки тоді, коли "антикризова" коаліція не буде бачити на цій посаді свого представника. Вона має погодитися з тим, що на цій посаді має бути людина, яка не є заангажованою тією чи іншою політичною силою".

http://www.razom.org.ua/ua/news/13648/


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua