МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

БЮТ та РУХ обєднаються: що з того буде в Криму?

01/12/2007 | Tatarchuk
Сегодня БЮТ и Рух могут объединиться

БЮТ и Народный Рух Украины сегодня может подписать соглашение о создании межфракционного оппозиционного объединения.


Эту информацию неофициально подтвердили источники, близкие как к фракции «Наша Украина», так и к БЮТ. По предварительным данным, торжественное подписание должно состояться до закрытия второй сессии работы Верховной Рады, возможно, часов в 11-12 дня. Свои автографы под документом поставят Юлия Тимошенко и Борис Тарасюк.

О желании создать единое оппозиционное объединение заявили в конце сентября, когда было парафировано соответствующее соглашение между НРУ и БЮТ. Теперь же они решили придать своим намерениям реальные очертания, во всяком случае, в парламентском формате.


Известия в Украине

12 января 2007. 10:05

Відповіді

 • 2007.01.12 | Маклай

  Нічого не буде --------------- (оновлене)

  Впевнений, що нічого не буде.
  Тарасюк взагалі-то любить об"єднуватися. Влітку, наприклад, об"єднався з Януковичем, проголосувавши за його прємьєрство (щоправда, потім чомусь його в Каб[анячий]мін все одно не пускали).
  І нічого в Криму не трапилося, на щастя, жодних оргвисновків.
  Тож хай об"єднується собі в Києві з ким хоче: хоч з януковичами, хоч з тимошенками. Крим як стояв собі - так і стоятиме.

  UPD:
  Знайшов Тарасюк, коли об"єднуватися з Юлею - саме під час її зради в голосуванні з закону про Каб.мін! Краще нічого видумати не міг! Хоче, щоб і Рух тепер називали "опозицією в лапках".
  Великий стратег той Тарасюк: ступати самостійно наважується рідко, але вже як ступить - то кожного разу в гівно (пардон за папуаське слово)...
  То в нього такий фатум.
  У відставку час йому йти, аби далі не срамитися і, головне, Рух не соромити.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.01.12 | Tatarchuk

   Аякже Крултай-Рух та МілліФирка-БЮТ

   Маклаю, ви проаналізували ситуацію виключно з позицій української спільноти: Рух як такий без врахування його спілки з Курултаєм.
   Але ж нагадую що існує саме така ланка, більшість від Руху в Криму це кримці, а Міллі Фирка за досить влучними спостереженнями тяжіє до прилінкування БЮТу.

   Коли для вас є новиною останнє прилінкування, то просто нагадаю факти -
   Надір Бекіров критикує Джемілєва та Чубарова за їхню участь в антиБЮТівській кампанії, як він розуміє призиви голосувати тільки за НУ по Україні.
   Ще один мозок Міллі Фирка - такий собі Тімур Дагджі - піарить БЮТ всіма засобами, з Чорноморки не вилазить.

   В принципі іноді складається враження ніби увесь сценарій із демаршами - покроково - Надіра, Дагджі, Емірова, Сеїтбекірова - як списаний з конфлікту "Юля-Вітя". Такі собі нібито й критикують до повного паплюження, а нібито завжди ради допомогти у принципах, і типу це взагалі боротьба хорошого з кращим.

   Отже чи можливий сімбіоз "мілліфирковців" із "меджлісівцями" на таких саме закладах, як сімбіоз НУ та БЮТ?
   На додаток підкину ще одне міркування - про новітню ролю Соцпартії в Криму у "кримськотатарському питанні", де з пана Рустема Халілова, можливо вже воспитують такого собі Мороза кримського маштабу :)
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.01.12 | Маклай

    Ні, навіть і це нічого не міняє

    Tatarchuk пише:
    > Маклаю, ви проаналізували ситуацію виключно з позицій української спільноти: Рух як такий без врахування його спілки з Курултаєм.
    > Але ж нагадую що існує саме така ланка, більшість від Руху в Криму це кримці, а Міллі Фирка за досить влучними спостереженнями тяжіє до прилінкування БЮТу.

    Так, звичайно, я врахував і ці факти, кажучи, що "Крим стоятиме як стояв".
    Я впевнений, що в Криму нічого не зміниться.
    Ажде всі протимошенківські тренди в кримськотатарському середовищі є маргінальними та ситуативними. Тих самих людей, що сьогодні виявляють "сипатії" до "Батьківщини", підозрювали та продовжують підозрюівати в прихованих зв"язках то з "Союзом", то з Ринатом Ахметовим, то навіть з якимись російськими колами через "казанський" канал. Тобто торгова марка "БЮТ" для цих сил - саме торгова марка, замість неї може бути будь-яка інша, головна ж їх мета - це позбавленя нинішнього меджлісу монополії на політичний вплив в кримськотатарському середовищі. Неважливо, з ким разом цю роботу проводити - лише б акуратно, лише б не заплямуватися відкрито одіозними контактами. Союз з Юлею надає, нарешті, таку можливість: віднині можна як завгодно критикувати рухівський "помаранчовий" меджліс з позицій "альтернативного оранжізму" Батьківщини, не боячись заробити собі славу голубих мракобісів.
    Але ці люди - ще не Крим. Це досить вузький політичний клуб. Якби були широким - то добилися б того, чого бажали, на курултаї. Але ж не добилися...

    Під "Кримом", що "стояв та стоїть", я розумію Меджліс та місцевий Рух.
    Щодо "українського" Руху - то Пилунський, здається, має тверезе розуміння як сутності хаотичних "об"єднацьких" потуг власного партійного керівництва на київській щаблі (втім, як і належить, він з міркувань партійної дисциплини не розповсюджує ці свої оцінки), так і того, чим з точки зору правовірного рухівця є тьотя Тимошенко взагалі та, особливо, каста "кримських тимошенківців" зокрема. Тож, союз Пилунського з Веліжанськими - це хвантазія. В Криму свої політичні закони, що дозволяють грати трохи за іншими правилами, ніж у Києві. Союзи та роздори, що мають місце там, не зобов"язуть кримських політиків, аби тут все було точно так саме як на материку. На вибори Рух ішов поза блоку НУ, міністри від Руху не усунуті з посад у кримському уряді і т. ін. Тож, і коаліція Руху та БЮТ в Києві ні до чого тут рухівців не зобов"язує.
    Що ж до Руху "кримськотатарського", себто Меджлісу, то там також усі добре пам"ятають ставлення нинішніх кримських намісників Юлі до кримськотатарських проблем. Все це добре відомо: нікто нє забит, нічто нє забито. Бруднитися об мафіозних героїв 90-х років там теж не захочуть. Бо будь-який союз передбачає квоти на депутацькі місця. Меджліс навіть невинному в плані відношення до татар Пилунському з його крихітною щоптою українців надав ті квоти з великою нехіттю - з величезною!!! - то чи ж кримські тимошенківці сподіваються, що Меджліс прагне, аби на наступних виборах в кримських радах з"явилася сила випадкових російських обличь, обраних кримськотатарськими голосами? Дзуськи!

    Є чиєсь чудове зауваження, що кожний поважаючий себе діяч мусить мати в Криму власне козацьке військо та власну кішенькову кримськотатарську партію. Дуже вірно помічено, та вже багатьма взято на озброєння.
    То, что в тимошенківців в Криму вже є "свої" кримські татари - то хвакт. Їх, тих кримських татар, мало, їхній клуб справді кішеньковий. (Думки з причин, з котрих вони захотіли стати для БЮТу "своїми", та чи справді вони є щирими юлефанами, я вже наводив). Не думаю, що Меджліс захоче єднатися з БЮТом, котрий свідомо чи несвідомо (руками самозваних союзників) розколює курултай та загрожує авторитету Меджлісу. Ні, не думаю. Бо такий союз одразу взносить "на коня" ту крихітну "протимошенківську" фракцію в курултаї, котра без такого союзу так і продовжувала би бути лише екзотичним явищем із міра любопитних хвактов. А ще ж хтось, без сумніву, захоче стати кримськотатарським депутатом верховної ради україни від бют...

    Тож, як я це бачу зі своєї папуаської хижини на березі власного імені, в Криму не може з"явитися підстав для такого союзу на місцевому рівні. А що там коїться на рівні київському - то хай і зостається на тому рівні. Якщо все тут повторювати, що там точиться в Києві - то нам в Криму треба і мінстрів-татар з уряду повиженати, і з януковичем шлюбний контракт, як Тарасюк влітку, підписати (не додержав, щоправда, янукович умови, сцукко), і таке інше.
    Угу. Конєчно. АЖЩАЖЖЭ.

    Будуть, звичайно, возбухновєнія з відомого боку: мовляв, Меджліс київських угод не дотримується, з Юлею дружити не хоче, та таке інше. Але буде і аргумент: якщо всього, що там пани видумують та дотримуються, і тут дотримуватися, то не матимемо жодного кримського татарина в виконавчій владі.
    Тож, навіть незважаючи на наведені вами сумні факти, Крим, на мою думку, все ж таки стоятиме з тим самим розкладом, що має зараз.
    Я так думаю.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.01.12 | Хан

     Re: Ні, навіть і це нічого не міняє

     Когда Тарасюк приехал в Крым? После нашумевшей стычки у входа в зал заседаний. Свой приезд в Крым Тарасюк объяснил участием в сборах НРУ и приглашением на Курултай. Но можно предположить (только предположить, ибо никаких доказательств этому нет), что Борис Иванович слегка лукавил. Ему бы в Киеве позиции укреплять, а он "по заграницам ездит". С чего бы это? Вот если предположить, что он ставил целью переговорить с руководством Меджлиса о консолидации с новой политической силой (потому что нынешняя от всяких толстоуховых защитить не может), тогда приезд Тарасюка выглядит гораздо более рационально.

     Вот!
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2007.01.12 | Маклай

      Re: Ні, навіть і це нічого не міняє

      ...ага, и потом - вопреки Программе Руха! - нехорошо отозвался о перспективах крымскотатарской автономии именно по той причине, что меджлис отказался влезать в авантюры с "новыми политическими силами"

      Хотелось бы, во всяком случае, так надеяться, что меджлис отказался. Потому что пятилетний лимит на сомнительные коалиции меджлис уже исчерпал до дна знаменитым голосованием за януковича.
      Понятно, конечно, что мотивы у Тарасюка и меджлиса были разные, и что ситуации сильно отличались - но лимит, так или иначе, этим был исчерпан. Если новость про януковича еще как-то перемололи, то при попытках угостить еще и Юлей будет уже явный перебор.
      И всё раннепроглоченное, вместе с януковичем, полезет назад.
    • 2007.01.12 | line305b

     п. Татарчук, я б завесил это в Статьи Майдан-Крым...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua