МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Открытое обращение к президенту: злоупотребления Минздрава

03/16/2007 | Лозина-Лозинский
Такое вот письмо попало в поле зрения. Тема не сугубо крымская, потому не поставил в новости:

Громадська організація „ЛІГА ЗАХИСТУ ГРОМАДЯНСЬКИХ ПРАВ”
04080 м. Київ, Новокостянтинівська, 4-а, тел. (044) 331-42-68, e-mail: malahit@voliacable.com
код ЄДРПОУ 34345155, р/р 2600637948 в АБ „АЖІО”, МФО 300175


Відкрите звернення
до президента України, прем’єр – міністра України, голови Верховної Ради України, генерального прокурора України
від громадської організації „Ліга захисту громадянських прав”

Наша організація вирішила звернутись до людей, що очолюють найвищі засади влади нашої країни з приводу, який, ми впевнені, не може залишити байдужим жодну людину – життя та здоров’я наших дітей.
Як відомо, щеплення, які покликані захистити від інфекційних захворювань, як і будь-які ліки мають побічні ефекти, так звані поствакцинальні реакції та ускладнення – стани, небезпечні не тільки для здоров'я, але і для життя дитини. Наприклад, серед декларованих МОЗ (додаток до наказу МОЗ №48 від 03.02.2006) можливих результатів вакцинації - такі грізні діагнози як анафілактичний шок, остеомієліт, артрит, менінгіт, енцефаліт, набряк Квінке, серцево - судинна недостатність, судоми та ін. З метою зниження вірогідності виникнення таких небезпечних явищ, МОЗ передбачило в тому ж наказі можливість заборони або перенесення щеплень конкретній дитині - на основі протипоказань, що є у неї, серед них :
алергія на будь-який компонент вакцини, вроджені комбіновані імунодефіцити, захворювання нервової системи, що прогресують, тяжкі ускладнення від попередньої дози у вигляді анафілактичного шоку, епілептичний синдром із судомами 2 рази на місяць та частіше, ускладнені реакції на попереднє введення вакцини та інші. Отже, МОЗом відокремлено „групу ризику”, дітей, яким при наявності в них одного з перелічених протипоказів, введення вакцини може завдати нищівного удару по їхньому здоров’ю або й навіть призвести до смерті. То ж, чи провадяться які – не будь заходи, з виявлення цієї „групи ризику”? Чи вивчається стан кожної конкретної дитини перед вакцинацією, щоб виключити його попадання в цю "групу ризику"? Ні! Найстрашніше те, що навіть спроб ніяких не робиться для такого виявлення і щеплення проводяться за принципом „російської рулетки”: поталанить – не поталанить, тобто - виживе чи не виживе! Порушується один з фундаментальних принципів медицини: „Не нашкодь!”. Мало того: батьки дітей абсолютно не проінформовані ні про можливість ускладнень, ні про перелік протипоказів(в цьому легко переконатися, зайшовши у будь-яку поліклініку: більше, ніж достатньо агітаційних плакатів та стендів „за” щеплення, і жодних, навіть суто інформаційних (витяги з наказів МОЗ, з законів України щодо щеплень тощо), які б інформували про можливі ризики), а лікарі, яких стимулюють до щепленєвого „охоплення” і карають за „неохоплення”, не дуже квапляться їм про них повідомляти, порушуючи таким чином цілу низку статей законів:

- Закон України „Основи законодавства України про охорону здоров'я”:
Ст.6 Кожний громадянин України має право на ... достовірну та своєчасну інформацію про ... існуючі і можливі фактори ризику та їх ступінь;
Ст.39 Лікар зобов'язаний пояснити пацієнтові в доступній формі мету запропонованих лікувальних заходів, ... в тому числі наявності ризику для життя і здоров'я.
Ст.42 Ризиковані методи діагностики, профілактики або лікування визнаються допустимими, якщо вони ... застосовуються за згодою інформованого про їх можливі шкідливі наслідки пацієнта
Ст.43 Згода інформованого пацієнта необхідна для застосування методів діагностики, профілактики та лікування. Щодо пацієнта, який не досяг віку 15 років, медичне втручання здійснюється за згодою їх законних представників.


- Закон України „Про захист населення від інфекційних хвороб”:
Ст.12 Медичні працівники, які проводять профілактичні щеплення, зобов'язані надати об'єктивну інформацію ... про можливі поствакцинальні ускладнення.
Повнолітнім дієздатним громадянам профілактичні щеплення проводяться після надання об'єктивної інформації про ... можливі поствакцинальні ускладнення. Особам віком від п'ятнадцяти до вісімнадцяти років профілактичні щеплення проводяться ...після надання об'єктивної інформації ...

- Закон України „Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення”:
Ст.4 Громадяни мають право на достовірну і своєчасну інформацію про наявні та можливі фактори ризику для здоров'я та їх ступінь.

Найгірша ситуація серед новонароджених дітей, яким роблять щеплення в перші дні, а то й години після народження, коли про організм маленької людини, а отже і про можливі протипокази до щеплень ще зовсім нічого не відомо. Адже:
- «попередня доза» у новонародженого відсутня, тому ніхто не може гарантувати відсутність у нього анафілактичного шоку у відповідь на щеплення;
- жоден новонароджений не обстежується на наявність алергічної реакції «на будь-який компонент вакцини» (до речі, вакцини містять таких компонентів чимало, в т.ч. такі відомі алергени, як різноманітні білкові компоненти, антибіотики, ртуть, фенол... .);
- за наявності у новонародженого епілептичного синдрому – частота судом не може бути спрогнозована при народженні ;
- не було «попереднього введення вакцини» - значить, немає гарантії відсутності «ускладненої реакції».
Але, навіть доросліші діти, не застраховані від можливих трагічних наслідків, адже ні хто не знає, як відреагує організм дитини на вакцину, що вводиться вперше і без будь-яких попередніх аналізів. І при цьому всьому, при такому масовому порушенні законів, наказів та інструкцій, офіційна статистика МОЗу показує майже повну відсутність ускладнень після щеплень! Навіть у США, де рівень охорони здоров'я такий, що навіть порівнювати не можна з нашим, в період 1990- 1993рр. було зареєстровано 54504 ускладнень від щеплень, а в Україні у 1999 – 2002рр — всього 119! Про що говорять ці цифри? Тільки про одне: в Україні, в системі МОЗ, ведеться масова системна фальсифікація статистики щодо ускладнень після щеплень.

Все вищесказане дає нам право заявити: те, як проводиться вакцинація в Україні, можна порівняти лише з геноцидом по відношенню до наших дітей! Ця проблема – суто юридична: йде масове порушення законодавства, кожного дня, фактично, відбуваються масові замахи на вбивство та нанесення тяжкої шкоди здоров'ю людей і, в основному(що найстрашнніше!), дітей! Йде знищення генофонду нації, адже навіть за офіційною статистикою, в Україні майже не залишилось здорових дітей! Просимо здійснити термінові заходи по вивченню та виправленню цієї ситуації.

Президент
ГО „Ліга захисту громадянських прав”
В’ячеслав Костилєв

Відповіді

  • 2007.03.16 | Bulba

    Re: Открытое обращение к президенту: злоупотребления Минздрава

    зато какое оралово начинается когда мама отказывается делать прививку. так орут как-будто ты им по голове дал или на мозоль наступил.
    жена приходит в поликлинику - там накинулись давай делать ребёнку прививку. она говорит - у нас неделю горло красное, может не надо, проконсультируйте. рёв страшный. попросила дать справку что можно делать - не хотели давать - давай делай так. про последствия ни слова. пиши отказ. это поликлиника № 1 на Павленко. чудная поликлиника. педиатр говорит - ой какой у вас замечательный ребёнок, невропатолог - ой как всё запущено, да вы и ходить не будете и вообще вы полные придурки и т.д. мамочки через одну в полуобмороке. про сквозняки и состояние поликлиники я вообще молчу. короче всё лучшее детям.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua