МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Влада Сімферополю проти «Нескореного»

04/02/2007 | Василь Драголюк
Василь ДРАГОЛЮК, Україна Молода
За таке рішення напередодні проголосували 67 із 73 депутатів міськради — дебільшого «вітренківці», «регіонали» і комуністи, які знайшли крамолу в тому, що в рамках Тижня українського кіно з 12 по 16 березня в місцевій українській гімназії показали художній фільм про легендарного командира УПА Романа Шухевича «Нескорений».
Вони навіть створили спеціальну комісію з розслідування цього «незаконного» факту і на час її роботи заборонили «пропаганду ОУН-УПА в усіх навчальних закладах міста».

Схоже, вічно заклопотаних народних депутатів із табору несамовитих бійців з «насильницькою українізацією» автономії підштовхнули до такої реакції «невеселі» роздуми про «нескореного» лідера місцевого осередку Християнсько-демократичного союзу Миколи Голубєва на сторінках близького до тутешніх «регіоналів» тижневика.

«Це виклик усім, хто має історичну пам'ять, — гнівно стверджував Голубєв, — пов'язану з боротьбою проти нацизму, під час якої український народ зазнав нечуваних втрат».

До речі, в рамках згаданого Тижня українського кіно студентам і школярам кримської столиці показали вітчизняну класику — «Білий птах з чорною ознакою», а ще сучасні стрічки «Мамай», «Штольня» і документальні про трипільську культуру і художницю Катерину Білокур. На щастя, у християнського демократа вистачило розуму не «наїхати» на ці стрічки.

Як розповіла «УМ» заступник директора школи-гімназії Зиновія Гуменюк, кінопоказ став можливим за сприяння Постійного представництва Президента України в Криму та ініціативи міжнародної громадської організації «Фундація регіональних ініціатив» та громадської організації «Український дім».

Усі пояснення у письмовій формі навчальний заклад ще раніше надав міському управлінню освіти. Інших розпоряджень напередодні чи упродовж тижня кіно, за словами пані Гуменюк, не надходило.
А сімферопольські депутати раптом «прозріли» і вирішили пропіаритись на «виграшній» темі лише через два тижні після події.

Відповіді

 • 2007.04.02 | Володимир

  Re: Влада Сімферополю проти «Нескореного»

  Коли ми проженемо п'яту колону (а ми її обов'язково проженемо!), то Крим знову має набути статуса області. Крапка.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.04.02 | nacyk

   Re: Влада Сімферополю проти «Нескореного»

   Володимир пише:
   > Коли ми проженемо п'яту колону (а ми її обов'язково проженемо!), то Крим знову має набути статуса області. Крапка.

   Ага! Скорше всі жаби у Салгірі передохнуть!
 • 2007.04.03 | okean

  Re: Влада Сімферополю проти «Нескореного»

  Головне що вони згадали про це т1льки через 2 тижн1 п1сля зак1нчення заходу. Треба ж шов1н1стам PRнутись!!!!!!!!!!!!!!!!


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua