МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Дивовижний ”культ карго”

04/06/2007 | Володимир Щербина
Під час Другої світової війни на тихоокеанському театрі воєнних дій виникло явище, що отримало назву ”культ карго”. Тоді на островах Тихого океану висадилися американські військові. Туземці з подивом спостерігали, що американці не працюють — не плетуть циновки, не вирощують батат тощо, — але отримують літаками та кораблями ”карго”. Себто вантаж — величезну кількість гарних корисних речей.

Туземці думали: чому це ”карго” приходить саме до американців? Напевно, вони знають якісь магічні ритуали. Отож уважно спостерігали за американцями і все запам’ятовували.

Після війни з Японією американці залишили свої бази. А прибулі туди за кілька років антропологи побачили дивні речі.

Туземці вирубували в лісі просіки — робили злітні смуги. Або будували на березі щось схоже на причали. Поряд ставили хатину з довгою бамбуковою ”антеною”. Робили з деревини та ліан копії літаків натурального розміру, смолоскипами відтворювали посадкові вогні. На ”плацу” біля ”злітної смуги” імітували проведення ”стройової підготовки”. А жерці з дерев’яними ”навушниками” щось кричали в бамбукові ”мікрофони”. На багатьох островах повністю відмовилися від старих релігійних культів і стали поклонятися ”літакам” та ”летовищам”. Оце все й назвали ”культ карго”.

Подібне ми спостерігаємо зараз у Києві. Партія регіонів та їхні союзники досі щиро вірять, що Майдан-2004 був ”американською політтехнологією” та на американські гроші. От і намагаються якомога точніше відтворити зовнішні ознаки того Майдану. Наймають і везуть до Києва людей, ставлять намети, роздають прапорці та блакитні стрічки тощо. Пояснювати їм, що Майдан неможливо відтворити штучно — все одно що розповідати тихоокеанським туземцям про індустріальну економіку. І як туземці вперто імітують дії американських військових, так і ”регіонали” будуть уперто намагатися якомога точніше зімітувати помаранчевий Майдан.

Поставити наметове містечко та звести сцену. Привезти побільше людей та забезпечити їх атрибутикою. Найняти артистів. Можна також перекрити Хрещатик. Зробити звернення в Конституційний суд, поміняти склад ЦВК.

Можливо, далі спробують імітувати блокування державних установ або влаштовуватимуть ”барабанно-діжкові” шумові ефекти. І тому подібне.

Та вони нічого не досягнуть. Максимум, на що здатні ці імітатори, — знищити траву в Маріїнському парку, напаскудити в центрі Києва та погіршити міліцейську статистику випадками хуліганства, пиятики, нецензурної лайки та дрібних злочинів.

Розповідати ”регіоналам” про відмінності їхнього Майдану й помаранчевого — справа абсолютна безперспективна. Як туземець ніколи не зрозуміє особливостей індустріальної економіки, так і ”регіонал” ніколи не докумекає, що 22 листопада 2004 року на Майдан самостійно вийшли кияни, і вже ввечері почали з власної волі прибувати люди з різних регіонів. Регіонали ніколи не зрозуміють і не повірять, що в помаранчевому наметовому містечку були такі, яких перед від’їздом до Києва відспівували в церкві — вони були впевнені, що їдуть на вірну загибель. Що кияни масово носили в наметове містечко їжу та теплі речі, а багато хто надав свої квартири для приїжджих.

Зрештою, ”регіонали” так і не зрозуміли, чому 2004 року їм нічого не дало масове завезення в Київ найнятих ними ”прихильників”.

Володимир ЩЕРБИНА

Відповіді

  • 2007.04.10 | Tatarchuk

    Новини ”культу карго” в АР Крим

    Як повідомили мені особисто дуже інсайдові джерела - в Криму планують зробити щось на кшталт Анти-Майдану-Крим :hot:

    Логіка приблизно така сама - як в шанувальників культу Карго


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua