МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Хто добріший за радянську владу?

05/23/2007 | Прокуратура АР Крим
22 травня заступником Генерального прокурора України-прокурором Автономної Республіки Крим Віктором Шемчуком проведено брифінг для представників засобів масової інформації. Темою зустрічі з журналістами стали причини ескалації земельних проблем.

Перш за все прокурор Криму повідомив журналістів про результати діяльності кримських прокурорів.

Віктор Шемчук розповів, що перевірками у сфері додержання земельного законодавства встановлено факти пошкодження родючого шару ґрунту, забруднення земель, шахрайства з земельними ділянками та підробки документів про надання землі тощо.

За цими фактами у 2007 році органами прокуратури Криму порушено 5 кримінальних справ, з яких 3 вже розслідувано та надіслано до суду.

Зокрема, 17 травня ц.р. прокурором Криму порушено кримінальну справу за фактом підробки постанови Ради міністрів Автономної Республіки Крим від 14.12.04 №646, на підставі якої керівник Республіканського комітету по земельних ресурсах 12.10.06 уклав договір оренди майже 10 гектарів землі з ТОВ «Зоряне небо» у межах Ялтинського гірсько-лісового заповіднику, поблизу джерела «Хоста-Баш». В дійсності, постанову із вказаним номером та датою Радою міністрів прийнято з питань надання землі іншому підприємству - ТОВ «Торгівельний дім «Фаворит», і не у Ялті, а у Сімферопольському районі.

Також, у 2007 році за результатами розгляду прокурорських протестів скасовано 322 незаконних рішення щодо розпорядження землями. По задоволених протестах попереджено незаконне розпорядження земельними ділянками загальною площею 34,12 га.

Забезпечували прокурори й виконання повноважень з представництва інтересів держави у суді. Понад 160 тис.грн. добровільно відшкодовано та реально стягнуто по задоволених позовах прокуратури автономії.

Окрім цього, прокурором АР Крим 15.05.07 до Господарського суду АРК пред’явлено адміністративний позов про визнання незаконною постанови Ради міністрів Автономної Республіки Крим від 08.05.07 № 298, відповідно до якої ТОВ «Антал-Крим» надано понад 112 га землі для будівництва чергового гольф-клубу. У даному випадку Рада міністрів, перевищуючи надані повноваження, розпорядилася ріллею та багаторічними насадженнями, перебравши на себе повноваження Кабінету міністрів України.

За прокурорського втручання у 2007 році відшкодовано понад 1 млн. грн. заборгованості за користування землею, втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва, збитків, завданих земельним ресурсам.

Загалом, прокурорські перевірки свідчать про те, що найбільш поширеними порушеннями є саме незаконне розпорядження землями, неналежне виконання обов’язків органами місцевого самоврядування та виконавчої влади при здійснені повноважень щодо контролю за використанням земель.

Органами влади та місцевого самоврядування порушуються вимоги Земельного кодексу України щодо зміни меж населених пунктів, вилучення особливо цінних земель, надання у власність земель водного, природно-заповідного та лісового фондів, порушення процедури надання земель даної категорії в оренду, неналежно розглядаються клопотання про надання земельних ділянок тощо. Значна кількість незаконних рішень щодо розпорядження землею приймається за злочинної згоди посадовців органів земельних ресурсів.

Так, прокурором м. Сімферополя 19 січня ц.р. порушено кримінальну справу за ч.1 ст.358, ч.1 ст. 190 КК України за фактом підроблення рішення Сімферопольської міської ради, на підставі якого отримано державний акт на право власності на земельну ділянку площею 600 кв. м. та перепродано землю громадянину Туреччини.

Є непоодинокі випадки, коли органи місцевої влади навіть передають функції щодо здійснення власних повноважень по розпорядженню землею орендаторам, надають земельні ділянки комерційним фірмам без клопотання про її виділення, або ж виділяють наділи значно більші за ті, що просили комерсанти!

18 травня ц.р. прокуратурою опротестоване рішення Ялтинської міської ради про надання фірмі «Антал-Південь» 2,2 гектарів земель у пляжній зоні.

«Ялтинська міська рада, як кажуть, стала добріша за усю радянську владу, - адже підприємство клопотало про виділення 1,1 гектара, тоді як отримало у два рази більше», - розповів прокурор Криму. Звідки взялися ці цифри, мають пояснити на сесії міськради, яка сьогодні розглядає протест прокуратури на рішення щодо потреб у землі фірми «Антал-Південь».

У відповідь на питання журналістів про відповідальність чиновників за підробку документів органів виконавчої влади, прокурор Криму Віктор Шемчук сказав, що головнішим для прокуратури є навіть не покарання, а сама можливість використання таких схем, до яких залучено й підробки рішень Ради міністрів, міських сільських та селищних рад: «Отже, виходить, що потрібно повертатися до тотальних перевірок усіх без виключення рішень органів місцевої влади та місцевого самоврядування».

Висновок один - роботу прокуратури Криму у сфері земельних відносин слід продовжувати, не знижуючи інтенсивності.

А нечисті на думки, чи руки, чиновники хай готуються. Рано чи пізно прокурори прийдуть і до них.

Відповіді

 • 2007.05.23 | Сергей ГРУЗДОВ

  Re: Хто добріший за радянську владу?

  Согласно наступательному принципу, чтобы не бегать вдогонку и не бить по отдельным хвостам, прокуратуре надо бы обеспечить исполнение закона о гласности подготовки и принятия решений местной властью. Иначе эффективность, без обид, выглядит качественной работой похоронной команды.
 • 2007.05.24 | Лозина-Лозинский

  Плакида признался!

  Вчера в эфире Черноморки Плакида признал факт подписания документов под выделением 10 га на ЮБК. Но открещивается, мол, ЕГО ПОДПИСЬ ПОДДЕЛАЛИ.

  В новостях ЧМ этого фрагмента нет. Но в эфире был.

  Ставлю новость от Свободы по теме.

  Это финиш, НМД. Пошла жара.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.05.24 | Researcher

   "кто-то подделал ксерокопию" - Плакида

   Плакида в интервью Черноморки дрожащим голосом и заикаясь, сказал на ураинском языке (!!!) что "кто-то подделал ксерокопию", но печати Совмина на документе не было. Днем раньше, прокурор Шемчук сказал, что на документе - "печать Крымского правительства и штамп Рескомзема"


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua