"Ми прагнемо якнайбільше наблизити Україну до ЄС"
19 червня у приміщенні та при сприянні ІА „Медіа Крим” (Симферополь) відбулася інтернет-конференція з Головою Представництва Європейської Комісії в Україні паном Ієном Боугом. Він відповідав на питання користувачів та адмінгрупи сайта maidan.org , які організували цю акцію.*
Пан Боуг приїхав до Криму прийняти участь у заході до Дня Європи, який буде проведений 30 червня у Ялті.
Ієн Боуг народився в Об’єднаному Королівстві 4 січня 1946 року. У 1967 році він закінчив Оксфордський університет, отримавши диплом з відзнакою за спеціальністю „Сучасні мови”. З 1967 по 1974 роки пан Боуг перебував на дипломатичній службі Великобританії, а у 1978 році перейшов до Європейської Комісії.
Після служби у Генеральному директораті Комісії з питань розвитку у 1985 році він почав працювати у кабінеті комісара Клода Шейссона (Середземноморська політика та відносини між країнами півночі та півдня). З 1987 по 2004 роки пан Боуг працював керівником різноманітних відділів Генерального директорату з питань зовнішніх зносин, а також очолював представництва Європейської Комісії у Марокко (1987-1991), Бразилії (1991-1994) та Єгипті (2001-2004).
Ночной дозор : - Господин Боуг!
Вчера вечером кадры с Вашим участием, где Вы разъясняли план мероприятий по Дню Европы в Ялте, показывали в прямом эфире местной ТРК "Черноморская".
Их в прямом же эфире "комментировал" крымский депутат Олег Радивилов.
И сказал буквально следующее: "Мне понравился, в кавычках, дедушка, который там рассказывал, что в Ялте будут две рок-группы выступать. Что он понимает в рок-музыке, я не знаю. Но он представитель Европы, поэтому он нас зовет в Ялту".
Посмеявшись собственной шутке, депутат продолжил: "Смешно смотрелся дедушка, с которого песок сыпется, зовет на рок-фестиваль в Ялту молодежный".
Что бы вы ответили нашему хамовитому депутату, если бы вы были с ним в одной студии? Спасибо.
- По-перше, я хотів би привітатися з усіма учасниками конференції. Я буду радий відповісти на ваші запитання.
Почнемо з Дня Європи у Ялті.
Ви знаєте, просто те, що людина старіє, не означає, що вона втрачає інтерес до тих речей, якими вона цікавилася у молодості. Я побував на рок-концерті, який відбувся з нагоди Дня Європи у Києві, мені дуже сподобалося, і я побачив, що присутній молоді концерт дуже сподобався також. Крім того, у мене є багато молодих колег, які працюють разом зі мною у Представництві Європейської Комісії в Україні, і вони на цих речах чудово розуміються.
Однак День Європи, це не лише рок-концерт, під час святкування відбувається багато інших подій. На Дні Європи ми намагаємося розповісти про Європейський Союз і про країни ЄС, тому ми дуже сподіваємося, що всі, хто прийдуть на День Європи, матимуть нагоду не лише розважитися, але також і отримати багато нової та цікавої інформації.
Bulba : - Dear Mr. Boug. Few questions: 1)what is the main points of Europian strategy in case of Ukraine? 2)In Your opinion, what is the main "problem" in Ukraine: roads and fools (like in Russia - joke) or big percentage of left-oriented people? Thanks a lot.
- Що стосується стратегії ЄС у відношенні України, то ми прагнемо якнайбільше наблизити Україну до ЄС. Саме тому ми зараз ведемо переговори про нову посилену угоду, яка сприятиме розвитку наших відносин у всіх сферах життя: політичному, економічному, у сфері інфраструктури. Після того, як Україна завершить процес вступу до СОТ, ми зможемо провести переговори про створення зони вільної торгівлі з Україною, о сприятиме розвитку української економіки та приваблюватиме іноземні інвестиції.
Що стосується "проблеми", то ЄС дійсно вірить у важливість реформ в Україні, і економічної, і судової, і завершення конституційної реформи, що має забезпечити становлення належної системи стримувань і противаг.
Tatarchuk: - Шановний пане Посол.
Європа дуже часто згадується в контексті мовної Хартії, яка гарантує мовам регіональних меншин та мовам, які знаходяться під загрозою певний захист.
У зв’язку з цим прошу Вас дати характеристики мовам Криму - які з них можуть бути об`єктом Хартії, які ні. Тобто які шанси в кожної з них.
Отже:
Російська мова - на якій вільно розмовляє переважна більшість населення Криму, в тому числі і українці та депортовані народи.
Українська мова - державна, але така якою вільно володіє десь чвертина населення.
Кримськотатарська мова - якою володіють не всі кримські татари через багато трагічних подій та асиміляцій.
Караїмська та Кримчацька мови - мови зникаючих етносів Криму.
Мова кримських греків - яка також витісняється з середовища кримських греків (мешкають в Криму та Приазов’ї).
- Хартія мов, наскільки я розумію, була прийнята як ініціатива Ради Європи, а не Європейського Союзу. Тому за усіма роз’ясненнями з цього питання необхідно звертатися саме до Ради Європи. Останнім часом в Україні відбуваються досить жваві дискусії з цього приводу, і наскільки я розумію, вони будуть продовжуватися. Я також хочу нагадати, що на відміну від ЄС, Україна є членом Ради Європи.
Брат-1 : Зачем евроинтеграция крымским татарам?
- Господин Посол! Опишите перспективы евроинтеграции для крымскотатарского народа.
За Европой в последнее время закреплён имидж сообщества, которое негативно относится к мусульманам. Так, например, каждого преступника-мусульманина называют "исламским террористом", тогда как ирландских или сербских убийц не называют "католический террорист", "православный террорист", - хотя религиозная составляющая в их пропаганде не меньшая.
Какие опасности стоят перед крымскими татарами с точки зрения исламофобии в Европе? Какие положительные стороны евроинтеграции для крымских татар вы видите?
- Це надзвичайно складне питання, на яке не так легко дати просту відповідь.
Я би хотів спочатку відповісти на питання про європейську інтеграцію. Очевидно, що усі регіони України зможуть скористатися перевагами, які пропонуються усій країні у рамках європейської інтеграції. У межах нашої фінансової співпраці з Україною ми плануємо Програму регіонального розвитку та Фонд регіонального розвитку, які будуть відкриті для усіх регіонів України та усіх груп громадян.
Ви згадали про питання "ісламофобії". Я думаю будь-який європейський політик чи громадянин не погодиться з тим, що таке явище існує. У моїй країні іслам є другою найбільшої релігією, яку сповідують британські громадяни, багато британських мусульман займають провідне та поважне положення у суспільстві. Зв"язок між ісламом і тероризмом, про який ви згадали, найчастіше робиться невеликою і непредставницькою меншістю. Я думаю, що те ж саме можна сказати про будь-яку іншу країну ЄС.
Я би від себе особисто додав, що провівши велику частину свого професійного життя в арабських країнах, я міг побачити ті важливі зусилля, які докладаються для об’єднання, аніж роз’єднання людей.
Sanya : "Спрощення" візового режиму"
- Чи не вважаєте Ви, що "спрощення" візового режиму для України у тому форматі, про який домовилися політики - це, м’яко кажучи, неадекватна відповідь на безвізовий режим для громадян ЄС при в"їзді в Україну?
Замість того щоб відмінити постидні "запрошення", без яких громадяни України не можуть отримати візу для ЄС, нас розділили на групи, і частина громадян тепер буде отримувати візи швидше і дешевше, а інша частина (якій не пощастило потрапити до однієї з груп - студенти, бізнесмени тощо) - будуть і далі вистоювати черги до посольств і збирати десятки паперів, щоб з"їхдити на тиждень, приміром, в Париж.
Дякую за відповідь.
- Шановний пане Олександр, по-перше я хотів би сказати, що Угода про спрощення візового режиму, яку тільки вчора підписали у Люксембурзі, встановлює за свою остаточну мету введення безвізового режиму для українців. Це, однак, є дуже далекосторковою перспективою.
Ми дуже високо цінуємо безвізовий режим, який був введений для громадян ЄС, і сподіваємося на те, що скоро він пошириться також і на громадян Румунії та Болгарії, які недавно приєдналися до ЄС. Однак, природа міграційних потоків в обох напрямках є різною. В ЄС працюють мільйони українців, деякі, на жаль, нелегально, у той час як відвідувачі, які приїжджають в Україну з ЄС, є туристами чи бізнесменами, і це має великі переваги для української економіки, коли цим людям легше приїжджати в Україну.
Дійсно, багаторічні та багаторазові візи видаватимуться певним групам громадян України, але скористатися перевагами цієї угоди зможуть усі українці, оскільки вона чітко визначає перелік документів, які вимагаються для отримання візи, а також встановлює строки, у які заявник має отримати відповідь щодо видачі візи.
Я розумію ваші відчуття щодо того, що це рішення не є досконалим, але це практичний крок вперед - і це факт, який визнають навіть українські переговірники.
студент-дервиш : - Как в Европе относятся к "нейтральным" и "третьим" сторонам во Второй Мировой Войне?
В частности, УПА и ОУН в Украине - которые воевали сначала против Польши (которая владела частью украинских земель). Потом воевали против Сталина, объявив в 1941 году о поддержке Гитлера. Потом стали воевать против Гитлера и Сталина, увидев фактически одинаковые сущности этих режимов.
Другой пример - крымскотатарский деятель Эдиге Кырымал, или Шинкевич. Он встречался с Гитлером, вытаскивал из концлагерей крымских татар, а после войны жил в Мюнхене и вел идеологическую борьбу против СССР.
Третий пример - донские казаки, которых репрессировали в 1930-х годах при Сталинском режиме. Они охотно переходили на сторону Гитлера, и были выданы союзниками Сталину, где были фактически уничтожены.
Каковы подходы Европейцев к этим трем эпизодам?
Буду очень благодарен, если Вы приведете аналогии к каждому из трех случаев в Европейской истории и практике!
- Одне з великих досягнень ЄС - це об’єднання багатьох країн, які колись воювали одна проти одної, не лише під час Другої світової війни, але також і Першої світової, і ще раніше. Багато з цих країн мають спільну історію трагічних подій, і ЄС ставить на меті не допустити, щоб ці події відбулися знову. Країни ЄС мали подивитися своєму минулому в обличчя і спробувати зрозуміти причини, які призвели до тих трагічних подій, через які їм довелося пройти.
Одразу після Другої світової війни країни Європи доклали зусиль, щоб молоде покоління зростало у розумінні одне одного, а не ненависті. І хороший приклад цього - це масштабні програми обміну школярами між Францією та Німеччиною.
Одразу після війни Уїнстон Черчілль запропонував ідею Об’єднаних Штатів Європи, яку підхопили інші далекоглядні державні діячі. І результатом цього є те, що сьогодні фактично неможливо уявити війну між європейськими народами. Трагічні події, про які ви згадали, на жаль, є частиною нашої спільної європейської спадщини, яку всі ми повинні розуміти та прийняти.
Європейський Союз підготував Європейську політику сусідства, яка має на меті забезпечити те, що недавні розширення ЄС не створять нову лінію розподілу в Європі. Наша мета, серед іншого, полягає у тому, щоб сприяти безпеці у Європі, і тому ми заохочуємо і працюємо над розвитком хороших відносин, не лише у межах ЄС, але і між Євросоюзом і його сусідами.
Маринка : Дитячі програми
[I]- Шановний пане посол!
Розкажіть будь-ласка чи підтримує представництво Європейської Комісії якісь дитячі програми та заходи і якщо так то які саме.
Дякую.
- Дуже Вам дякую за це запитання. Ми підтримуємо кілька програм для дітей. Зокрема зараз ми фінансуємо три проекти, у рамках яких ми сприяємо розумінню важливості демократичних цінностей молоддю України. Ми підтримуємо та допомагаємо з фінансуванням молодіжного табору у Херсонській області. Ми також профінансували інформаційні дні ЄС у близько 500 школах. І також ми реалізовуємо проект підтримки дітей із соціально незахищених сімей.
У нас є великі програми стипендій і університетської співпраці, спрямовані на сприяння обмінам між університетами та студентами ЄС і України.
У певному розумінні Дні Європи значною мірою призначені для молоді. Ми отримуємо величезну допомогу від молодих волонтерів під час Днів Європи. Також для дітей у Ялті пройде конкурс малюнку на асфальті "Європа очима дітей".
І нарешті, я хочу згадати про те, що недавно Європейська Комісія провела всесвітній конкурс дитячого малюнку, присвяченого гендерній рівності. І я дуже радий, що одним з переможців стала школярка із Харкова.
- Шановні друзі, я дуже дякую вам за усі ваші дуже цікаві запитання, мені шкода, що я не зміг на них усі відповісти за браком часу. Я сподіваюся побачити вас на Дні Європи у Ялті 30 червня. Я маю надію, що ви і надалі цікавитиметеся Європейським Союзом і його відносинами з Україною. Ви можете також отримати додаткову інформацію з цих питань на веб-сайті Представництва Європейської Комісії в Україні: www.delukr.ec.europa.eu
До нових зустрічей! :)
Ієн Боуг.
* Повний текст конференції дивиться за адресою :
http://www2.maidan.org.ua/news/download_th...82081622&trs=-1
Відповіді
2007.06.21 | Гуливер
Re: "Ми прагнемо якнайбільше наблизити Україну до ЄС"
> Брат-1 : Зачем евроинтеграция крымским татарам?>- Господин Посол! Опишите перспективы евроинтеграции для крымскотатарского народа.
>За Европой в последнее время закреплён имидж сообщества, которое негативно относится к мусульманам. Так, например, каждого преступника-мусульманина называют "исламским террористом", тогда как ирландских или сербских убийц не называют "католический террорист", "православный террорист", - хотя религиозная составляющая в их пропаганде не меньшая.
>Какие опасности стоят перед крымскими татарами с точки зрения исламофобии в Европе? Какие положительные стороны евроинтеграции для крымских татар вы видите?
>- Це надзвичайно складне питання, на яке не так легко дати просту відповідь.
>Я би хотів спочатку відповісти на питання про європейську інтеграцію. Очевидно, що усі регіони України зможуть скористатися перевагами, які пропонуються усій країні у рамках європейської інтеграції. У межах нашої фінансової співпраці з Україною ми плануємо Програму регіонального розвитку та Фонд регіонального розвитку, які будуть відкриті для усіх регіонів України та усіх груп громадян.
>Ви згадали про питання "ісламофобії". Я думаю будь-який європейський політик чи громадянин не погодиться з тим, що таке явище існує. У моїй країні іслам є другою найбільшої релігією, яку сповідують британські громадяни, багато британських мусульман займають провідне та поважне положення у суспільстві. Зв"язок між ісламом і тероризмом, про який ви згадали, найчастіше робиться невеликою і непредставницькою меншістю. Я думаю, що те ж саме можна сказати про будь-яку іншу країну ЄС.
>Я би від себе особисто додав, що провівши велику частину свого професійного життя в арабських країнах, я міг побачити ті важливі зусилля, які докладаються для об’єднання, аніж роз’єднання людей.
Надо сказать, что здесь он прав.
"исламская тема" , вообще пропала из тем СМИ.
Может потому что нет террактов, может по каким иным причинам.
Но сейчас об этом никто не вспоминает , кажется, что эта тема табу в СМИ.