МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Подборка хороших крымских фото

09/03/2007 | Лозина-Лозинский

Відповіді

 • 2007.09.03 | Лозина-Лозинский

  Рецензия на Памука.

  Может, кого то и заинтересует...


  Орхан Памук. "Сніг"
  Віктор Загреба | 26.05.2007 18:52

  http://www.narodnapravda.com.ua/rus/entertainment/465857a31348a/

  Українське видання турецького письменника здійняло дискусію в пресі на тему того, що переклад книжки, мовляв, не зовсім адекватний. Я турецької мови не знаю і близько, так само як не читав цього твору російською, англійською та іншими іноземними мовами, тому мої враження – суто від прочитання українського видання.

  На загал, книжка дуже сподобалася, хоча читалася чомусь довго. Виділю деякі риси твору – те, що найбільше запам"яталося.

  Автор застосовує неповторний хід (я такого ніде більше не зустрічав) – анонсує події роману, що будуть описані на настуних сторінках. Наприклад... "Неджіп подивився на нього своїми небесно-блакитними очима, одне з яких за 14 хвилин навиліт проб"є куля" (цитата не дослівна). І подібні трюки Памук застосовує напрочуд вдало, не розкриваючі карти, а тільки збільшуючи бажання читати далі.

  Сюжет у книжки навантажений політикою, але від неї не нудить. Може, тому, що їхня політика зовсім не схожа на українську? В тексті багато уваги приділено процесу ісламізації Туреччини та, навпаки, діяльності правих в напрямку збереження світської держави. Це, по суті, стає сюжетною основою для подій, які описує автор – а описує він локальний військовий переворот в місті Карс з метою недопущення приходу до влади ісламістів... Втім, звичайно, переворот і політика – на задньому плані. На передньому, безперечно, кохання і душевна драма поета на ім"я Ка.

  Окремо хочу звернути на оформлення обкладинки українського видання. Я, наприклад, зовсім не відразу зауважив візуальний елемент, розташовані між іменем та прізвищем автора. Та коли зауважив, був дуже втішений винахідливістю дизайнерів.

  Якщо резюмувати все сказане вище, то книжка, безумовно, варта прочитання та заслуговує на найвищу оцінку – 12 балів.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.09.03 | Лозина-Лозинский

   Re: Рецензия на Памука.

   > Орхан Памук. "Сніг"
   > Віктор Загреба | 26.05.2007 18:52

   Я в общем то Памуку не чтец, но вот это заинтересовало:


   >
   > В тексті багато уваги приділено процесу ісламізації Туреччини та, навпаки, діяльності правих в напрямку збереження світської держави. Це, по суті, стає сюжетною основою для подій, які описує автор – а описує він локальний військовий переворот в місті Карс з метою недопущення приходу до влади ісламістів... Втім, звичайно, переворот і політика – на задньому плані. На передньому, безперечно, кохання і душевна драма поета на ім"я Ка.
   >
 • 2007.09.03 | Chief

  Re: Подборка хороших крымских фото

  Действительно, хорошая.

  Так и хочется добавить: ничто так не украшает Крым, как отсутствие людей.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua