МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Доля української освіти у Криму

09/05/2007 | Черговий
Наказом Міністерства регіонального розвитку та будівництва України від 23.05.2007 р. №20 виділено кошти в сумі 400 тис. грн. на „Будівництво української школи І-ІІІ ступенів у місті Ялта (ПДР)”.

У даний момент Рада міністрів Автономної Республіки Крим своїм листом за підписом Віктора ПЛАКИДИ звернулася до керівництва України з проханням щодо внесення змін до цього наказу, а саме:

- виключити з переліку об’єкт „Будівництво української школи І-ІІІ ступенів у м. Ялта (ПДР)” у сумі 400 тис. грн.;

- включити до переліку об’єкт „реконструкція Сонячнодолинської середньої школи у с. Сонячна Долина, м. Судак, 1,2,3,4,5 черги” у сумі 400 тис. грн.

За інформацією Першого заступника міністра Міністерства регіонального розвитку та будівництва України СОРОКИ Миколи Петровича, - його відомство це питання ще не розглядало, хоча є підстави для того, щоб задовольнити це клопотання Віктора ПЛАКИДИ. „Все залежатиме від того, чи готова і затверджена місцевими органами влади вся необхідна проектно-кошторисна документація. Пріоритети визначає місцева влада, а не ми. Ми розглядаємо наявність документації і готовність освоїти бюджетні кошти”, - повідомив перший заступник міністра Мінрегіонбуд Микола СОРОКА .

Цікавим є факт, що проектно-кошторисна документація на реконструкцію школи в с. Сонячна Долина затверджена місцевою сільською радою 13.12.2006 року на сумму 2619,8 тис. грн. І про це йдеться в листі ПЛАКИДИ до Мінрегіонбуд України. Окрім цього зазначається і те, що фінансування цього об`єкта передбачено у 2007 році за рахунок бюджету Автономної Республіки Крим. Постає тоді запитання, чому жодного слова в листі не сказано, що зроблено по підготовці будівництва української школи в місті Ялта та чому на Сонячнодолинську школу планують використати кошти з державного бюджету. Куди тоді пішли заплановані кошти на цей об`єкт з бюджету АР Крим?

На думку директора громадської організації „Український Дім” Андрія ЩЕКУНА, - місцева влада в черговий раз продемонструвала своє обличчя і відношення до питань української освіти в Криму. „Вважаю, що це просто злочин проти мешканців Ялти, котрі 16 років мріють про школу з усіма умовами функціонування. Таким чином, по суті ПЛАКИДА краде гроші, виділені з державного бюджету України, а не Криму, від яких залежить майбутнє функціонування школи з українською мовою навчання в місті Ялта”.

Про подальшу долю будівництва української школи в місті Ялта ми будемо інформувати суспільство. А на сьогоднішній день постає питання, чи законно у такому випадку діє влада і чи належним чином будуть використані 400 тис. грн. в момент, коли відбувається виборча кампанія?

ІА Медіа-Крим, http://mediacrimea.com.ua/index.php?newsid=1330

Відповіді

 • 2007.09.05 | Svitlana

  Re: Доля української освіти у Криму

  Черговий пише:

  >
  > За інформацією Першого заступника міністра Міністерства регіонального розвитку та будівництва України СОРОКИ Миколи Петровича, - його відомство це питання ще не розглядало, хоча є підстави для того, щоб задовольнити це клопотання Віктора ПЛАКИДИ. „Все залежатиме від того, чи готова і затверджена місцевими органами влади вся необхідна проектно-кошторисна документація. Пріоритети визначає місцева влада, а не ми. Ми розглядаємо наявність документації і готовність освоїти бюджетні кошти”, - повідомив перший заступник міністра Мінрегіонбуд Микола СОРОКА .
  >
  Дійсно, навіщо Ялті українська школа? Живе вона вже надцять років в приміщенні дитячого садочку, так-сяк прилаштованого, конкурс у неї такий, що деякі вузи позаздрять, та й те приміщення, що є, здається, вже одібрати планують. Не враховуючи того, що ця школа, чи не єдина не весь Крим... Навіщо ж ялтинській школі, про яку знає чи не вся Україна ще й приміщення будувати? Це ж збудуй - то вона ж ще й там житиме, та ще й кількість дітей, що в ній вчаться збільшиться, а так можна ще одну російську влаштувати...
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.09.05 | Researcher

   Re: Доля української освіти у Криму

   Для оборудования двух первых классов (всего 50 учеников) в Ялтинской русскоязычной школе №2 выделено бюджетных 2 миллиона долларов. Итого имеет 40,000 долларов на одного ученика. В двух классах установлено: 50 ноутбуков (пусть по 2,000 баксов на ученика), два проекционных экрана (4,000 баксов, пусть по 100 баксов на ученика), рамка как в аэропорту и карточный терминал на вход в классы (ну пусть по 1,000 на ученика). Ну и ремон - пусть по 1.900 на ученика. Еще - 5.000 на зарплату учителям. Считаю по максимуму. Итого 10,000. Куда делись остальные 30,000 долларов на ученика? Потому что этим же двум начальным классам выделяется из бюджета еще 4 миллиона долларов на строительство отдельного помещения в маленьком парке рядом со школой.
 • 2007.09.06 | Лозина-Лозинский

  Компаниец хочет закрыть украинскую гимназию

  Киев, Сентябрь 06 (Новый Регион, Михаил Рябов) – Завтра в Симферополе представители пророссийских организаций намерены провести пикетирование украинской гимназии с требованием ее немедленного перепрофилирования в русскоязычное учебное заведение. Об этом «Новому Региону» сообщил организатор пикета Святослав Компаниец, глава правозащитной организации «Вера».

  «Мы считаем, в русскоязычном Крыму подобная украинская гимназия вообще не нужна. Украинский язык насаждается искусственно», – сказал он.

  «Мы требуем немедленно перепрофилировать украинскую гимназию в русскую, а во всех остальных городах полуострова – начать строительство русских гимназий», – добавил Компаниец.

  По его словам, участники пикета также планируют у входа в гимназию сжечь малиновый пиджак. По задумке организаторов акции, малиновый пиджак символизирует политику Партии Регионов в Крыму.

  «Малиновый пиджак сожжем в знак протеста против политики пособников донецких олигархов – самых ярых украинизаторов в Крыму. Одной рукой они отправляют в Киев отчеты об успешной украинизации школ Крыма, а другой – проводят лже-пророссийские референдумы», – утверждает Компаниец.

  Акция протеста около входа в единственную в Симферополе украинскую гимназию начнется в 11:00.
 • 2007.09.06 | Лозина-Лозинский

  Щекун уже и обращение к Шемчуку составил

  http://www.mediacrimea.com.ua/?newsid=1339

  ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ
  “УКРАЇНСЬКИЙ ДІМ”
  98400 Україна, АР Крим, м. Бахчисарай, вул. Сімферопольська 38-В/9
  Телефон: (38-06554) 4-35-72 Електронна пошта: media1973@mail.ru

  №2/09
  від 06 вересня 2007 року

  Прокурору АР Крим
  Шемчуку В.В.  ЗВЕРНЕННЯ


  У бюджеті України на 2007 рік закладено 400 тисяч грн. на „Будівництво української школи І-ІІІ ступенів у місті Ялта (ПДР)”. У даний момент Рада міністрів Автономної Республіки Крим своїм листом за підписом Віктора ПЛАКИДИ звернулася до керівництва України з проханням щодо внесення змін до цього наказу, а саме:

  - виключити з переліку об’єкт „Будівництво української школи І-ІІІ ступенів у м. Ялта (ПДР)” у сумі 400 тис. грн.;
  - включити до переліку об’єкт „реконструкція Сонячнодолинської середньої школи у с. Сонячна Долина, м. Судак, 1,2,3,4,5 черги” у сумі 400 тис. грн.

  І це тоді, коли проектно-кошторисна документація на реконструкцію школи в с. Сонячна Долина затверджена місцевою сільською радою 13.12.2006 року на суму 2619,8 тис. грн. І про це йдеться в листі ПЛАКИДИ до Мінрегіонбуд України. Окрім цього зазначається і те, що фінансування цього об`єкта передбачено у 2007 році за рахунок бюджету Автономної Республіки Крим.

  Постає тоді запитання, чому жодного слова в листі не сказано, що зроблено по підготовці будівництва української школи в місті Ялта та чому на Сонячнодолинську школу планують використати кошти з державного бюджету. Куди тоді пішли заплановані кошти на цей об`єкт з бюджету АР Крим? Чи об’єктивний кошторис реконструкції цієї школи?

  Вважаємо, що це просто злочин проти мешканців Ялти, котрі 16 років очікують кошти на будівництво школи з усіма умовами функціонування. Таким чином, по суті ПЛАКИДА, користуючись своєю посадою неправомірно планує використати державні кошти, котрі виділені на будівництво саме української школи у м. Ялта.

  Просимо Вас розслідувати факт – чому до сих пір не були використані кошти у сумі 400 тис. грн. на будівництво української школи в місті Ялта. Просимо дати правову оцінку бездіяльності місцевих органів влади щодо цієї ситуації.

  Просимо Вас розглянути факти, які носять ознаки корупційних дій органів місцевого самоврядування: Рада міністрів АР Крим, Сонячнодолинська сільська рада (м. Судак) та перевірити виконання бюджету АР Крим щодо використання коштів на реконструкцію загальноосвітньої школи села Сонячна Долина (м. Судак). А також надати правову оцінку діям голови Ради міністрів АР Крим щодо внесення змін до наказу Міністерства регіонального розвитку та будівництва України від 23.05.2007 р. №20.

  Надалі просимо Вас проінформувати нас і суспільство з вищевикладеного змісту звернення.

  Примітка: дане звернення підтримали 8 громадських організацій АР Крим: Сімферопольське об`єднання „Рух добровольців „Простір свободи”” (кер. Олена Халімон), Бахчисарайська районна громадська організації „Український Дім” (кер. Андрій Щекун), Кримська обласна організація ВМГО „Студентське братство” (кер. Віталій Ільненко) , Молодіжна громадська організація „Всесвіт” (кер.Едуард Леонов), Сімферопольська міська громадська організація „Фундація регіональних ініціатив” (кер. Таміла Ташева), Євпаторійська міська громадська організація „Нова генерація” (кер. Олександр Болтян), Кримське відділення громадської організації Руху „Не будь байдужим!” (кер. Тетяна Приступ), Товариство вчених Криму (кер. Петро Вольвач)

  За дорученням керівництва 8 громадських організацій Криму

  Директор
  ГО „Український Дім” Андрій Щекун
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.09.06 | Прохожий

   Re: Щекун уже и обращение к Шемчуку составил

   Ну и что. Утритесь все и молчите. Багров - ГЕРОЙ УКРАНЫ! Не видать вам болезные учитилей для ваших школ и класов во веки веков. Хоменко "государево око" благословил геройство Багрова. Вам понятна теперь позиция вашего Юща по укринскому языку.

   Вы же не верили, когда Вам в 2004 говорили, что Ющ до 1996 года вообще не говорил на мове, да и теперь "балакает" на своем хоружевском суржике.

   СТЫДОБИЩЕ!

   А вы что-то там о каком-то прости Господи Щекуне. Не смешите моих кур.
 • 2007.09.06 | свидетель

  Re: Доля української освіти у Криму

  бедняжки! сейчас заплачу


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua