МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Відповідаємо на скаргу міського голови Сімферополя

09/14/2007 | Tatarchuk
Нещодавно мерія Сімферополю поскаржилася, що її "залякують" політичні партіїу зв'язку із провокаційним рішенням встановити статуетку "жертвам" ОУН-УПА.
Наводимо текста, що він так налякав чиновництво. Що там страшне - судити читачам.


Заява з приводу антиукраїнських намірів Компартії Заява
Голові Верховної Ради Автономної Республіки Крим Гриценку А.П.

Голові Ради Міністрів АРК Плакіді В.Т.

Постійному представнику Президента України в АРК Хоменку В.П.


Глибоке занепокоєння викликає те, що на шістнадцятому році незалежності України міська влада м. Сімферополя, потакаючи знавіснілим антиукраїнським силам, зокрема представникам КПУ та організації «Родіна», приймає безпрецедентне та провокативне рішення про встановлення пам’ятника «Постріл у спину» нібито «жертвам бойовиків ОУН-УПА». Така ініціатива зазначених сил є свідченням подальшого нехтування та свідомого перекручування ними об’єктивної історії нашої держави, їх зухвалого ставлення до мільйонів безневинних жертв сталінського комуністичного режиму, вочевидь спрямована на подальше розпалювання нетерпимості між різними регіонами України та представниками різних національностей, що проживають в нашій країні. Не викликає сумнівів, що ідея щодо встановлення подібного пам’ятника є частиною брудних виборчих технологій таких сил, готових заради задоволення своїх політичних амбіцій суттєво загострити соціальну напругу у країні між представниками різних верств населення.

Нас дивує те, що такі антиукраїнські наміри, небезпечні для єдності країни, її сталого розвитку як незалежної держави та забезпечення громадянської злагоди у ній, здатні активізувати сепаратистські настрої, поки що не знайшли адекватної відповіді з боку вищої влади Автономної Республіки Крим. Наше обурення викликає те, що в незалежній Україні продовжується увічнення пам’яті ворогів ідеї української державності, діячів комуністичної партії та радянського режиму, винних у винищенні мільйонів українців. При цьому самі ветерани УПА, хто поклав свої молоді роки на боротьбу за незалежність нашої Держави, провів значну частину свого життя у радянських таборах лише за прагнення бачити Україну вільною, до сих пір залишаються невизнаними українською владою, на відміну від катів-енкавеесівців, зокрема й тих, хто у складі загонів спеціального призначення під виглядом вояків УПА тероризував мирне населення Західної України. Хіба могли передбачити ті, хто із зброєю в руках боровся за українську державу, що в Україні, яка нарешті здобула волю та незалежність, продовжуватимуть вільно діяти такі політичні сили, що й надалі страчуватимуть їх брехнею, звинувачуючи у «злочинній діяльності», будуючи у центрі українського міста пам’ятник нібито «їхнім жертвам», насправді возвеличуючи їхніх катів. Нагадаємо, що у своїй резолюції № 1481 (2006) «Необхідність міжнародного засудження злочинів тоталітарних комуністичних режимів» Парламентська Асамблея Ради Європи закликала комуністичні партії у державах – членах Ради Європи чітко відмежуватись від злочинів тоталітарних комуністичних режимів та однозначно їх засудити. Проте Компартія України замість власного покаяння перед українським народом продовжує роздмухувати міфи про нібито злочинну діяльність українських повстанців.

У зв’язку з цим партія Християнсько-Демократичний Союз висловлює рішучий протест проти наміру щодо встановлення зазначеного пам’ятника. Ми переконані, що подібні дії представників Комуністичної партії та організації «Родіна», а також потурання їм з боку Сімферопольської міської влади, з огляду на їхню суспільну небезпеку, вимагають чіткої та рішучої оцінки з боку відповідних вищих органів влади АРК. Закликаємо вас, як відповідальних політиків і державних посадовців, дати рішучу відсіч антиукраїнським провокаціям, вжити усіх необхідних заходів задля недопущення реалізації зазначених антидержавних намірів, не допустити наруги над пам’яттю тих, хто віддав своє життя за демократію та незалежність України.

Голова партії Християнсько-Демократичний Союз Володимир Стретович

Відповіді

 • 2007.09.15 | Володимир

  Re: Відповідаємо на скаргу міського голови Сімферополя

  Рецепт розв'язання цієї проблеми дуже простий:
  Введення прямого президентського правління з відстроченням виборів на три роки і перетворення Криму з АР на область, тобто, повернення його до статусу-кво as of 1990.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.09.15 | Alessandro

   Re: Відповідаємо на скаргу міського голови Сімферополя

   Володимир пише:
   > Рецепт розв'язання цієї проблеми дуже простий:
   > Введення прямого президентського правління з відстроченням виборів на три роки і перетворення Криму з АР на область, тобто, повернення його до статусу-кво as of 1990.

   Три года проблемы не решат, зато после ослабления гаек взрыв может случиться...


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua