МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Люди повинні бути виведені із задзеркалля

09/28/2007 | Брудна мантія
Прокуратура наполягає на необхідності створення єдиного автоматизованого банку даних фізичних осіб, які зареєстровані або перебувають на території автономії, і установ соціального захисту бездомних.

Держава з метою захисту бездомних громадян і безпритульних дітей передбачила ряд заходів, які закріпила законодавчо в 2005 році. Закон України «Про основи соціального захисту бездомних громадян і безпритульних дітей», зокрема, передбачає, що реєстрація місцезнаходження бездомних громадян України повинна здійснюватися органами внутрішніх справ за юридичною адресою спеціалізованих закладів, які створюються органами виконавчої влади або місцевого самоврядування.

Однак у республіці до теперішнього часу не створено жодного такого закладу, і навіть більш того - не прийнято жодного документа, що регламентує порядок виконання вимог названого закону, тобто до рішення проблеми навіть не приступили.

Протягом 2006-2007 років офіційно через приймальник-розподільник для осіб, підозрюваних в бродяжництві, пройшло понад двох тисяч чоловік. Усі вони одержали тимчасові свідоцтва строком дії один або три місяці, а значить, після закінчення цього терміну вони знову повернуться до «задзеркалля» - до категорії невстановлених осіб. Відсутність спеціальних закладів на території автономії порушує права щонайменше двох тисяч бездомних громадян на реєстрацію, охорону здоров'я, соціальний захист, правову допомогу тощо.

Ще гіршим є становище з безпритульними дітьми. Перевірками встановлено, що служби і органи кримінальної міліції не володіють даними про дітей, які живуть без реєстрації. Зафіксовано випадки, коли їх знімають з реєстрації без згоди органів опіки і піклування. Зареєстровані за місцем навчання сироти та позбавлені батьківського піклування діти, після закінчення навчання в держустановах, поповнюють ряди бездомних, а значить - безправних людей.

Відсутність єдиного автоматизованого банку даних фізичних осіб, які зареєстровані або перебувають на території Криму, не дозволяє вести облік міграційних процесів, контролювати дотримання посадовцями і громадянами правил паспортної системи, провокує виникнення проблем, пов'язаних з проведенням референдумів і виборів.

Такий висновок міститься в документі прокурорського реагування, складеного за результатами перевірки. У поданні на ім'я начальника міліцейського главку та голови кримського уряду, наведено приклади неналежного контролю за додержанням паспортного режиму в автономії. Перевірками, наприклад, виявлено факти проживання в Криму осіб без паспортів - від півроку до 8 років, без реєстрації - від 2 до 10 років.

Прокуратура закликає налагодити організацію роботи в органах виконавчої влади, місцевого самоврядування та ГУ МВС України в АР Крим, і взаємодію вказаних служб для того, щоб в автономії не створювалося «паралельного світу» бездомних і безправних людей.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua