МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Низка явка у Ялты - запорука выдсутністі фальсифікацій

10/01/2007 | Черговий
Кажуть представники організацій:

Такого низького проценту кількості тих, хто взяли участь у голосуванні на парламентських виборах 30 вересня, південний берег Криму бачить вперше. На центральних виборчих діяльницях літньої столиці Криму (місто Ялта) - явка на виборчих дільницях становить 46-49%. Саме такий процент, зазначений у виборчих протоколах вважають своїм найбільшим досягненням представники молодіжних організацій яких місцеві мешканці охрестили як „окупанти та бандєровци”.

Саме вони буквально „окупували” виборчі діяльниці південного берегу в останні дні виборчого процесу. Такий процент на думку молоді, яскраво засвідчує відутність вкидувань бюлетенів, голосувань замість реальних виборців, здійснення фальсифікацій шляхом організації „каруселей” та організації фіктивних голосувань на дому – отже їх місія виконана.

В останню неділю виборчих перегонів Всеукраїнська молодіжна громадська організація „Молодий Рух” організувала 80 громадських активістів з усіх регіонів України (Київ, Харків, Львів, Рівне, Ужгород, Чернівці, Сімферополь, Херсон, Кіровоград, Полтава, Кременчук, Дніпропетровськ, Донецьк) на здійснення акції з контролю та протидії фальсифікаціям на південому березі Криму.

Активісти з числа членів „Молодого Руху” та дружніх молодіжних організацій розбилися на три групи, які розпоідлили між собою різні функції. Зокрема, одна частина здійснювала спостереження і паралельний підрахунок голосів, інша як представники ЗМІ здійснювала мобільний контроль та об’їзд територій та комісій, а третю групу на прохання “Молодого Руху” було направлено через штаби політичних сил працювати до виборчих комісій.

В результаті грунтовної підготовки до виборчого процесу, залучення тренерів та експертів з виборчого права, активній позиції членів молодіжних організацій були зупинені спроби фальсифікацій та зафіксовані порушення, що мали місце у день голосування і напередодні. Найтиповішими порушеннями стали: - неправомірне включення до виборчих списків; - неналежна підготовка приміщення до голосування; - порушення порядку здійснення голосування на дому; - подання неправдивих відомостей до ОВК щодо активності виборців; - псування виборчих бюлетенів тощо.

Разом з тим, робота молодорухівців дала конкретні результати, адже після чисельних конфліктів з членами комісій від різних політичних сил і масового порушення тексту закону! серед них, вже за кілька годин здійснення початку голосування більшість порушень були ліквідовані. Про них свідчили лише акти, що були складені спостерігачами та виборцями.

На думку координатора проекту „Південному берегу Криму – чесні вибори!” , першого заступника Голови організації „Молодий Рух” - Лесі Башняк, „зафіксована явка в районі 50%, що є значно нижчою від середньоукраїнської за даними ЦВК, це точне відображення реального числа бажаючих взяти участь у голосуванні та свідчення активної роботи членів молодіжних організацій з протидії фальсифікаціям”.

Коментує Олександр Солонтай, Голова всеукраїнської молодіжної громадської організації „Фундація Регіональних Ініціатив” (ФРІ), експерт Інституту Політичної Освіти:

„За пропозицією „Молодого Руху” мною та моїми колегами з дружніх організацій („Воля”, „Молодіжний правозахисний рух”, „Фонд муніципального розвитку”, „Дебатна Академія”) було здійснено навчання представників молодіжних організацій та моніторинг проведення голосування 30 вересня у Криму. Окрім оголошених масових порушень організацією „Молодий Рух” варто виділити одне з найтиповіших порушень яке мало місце на виборчих дільницях, - виїзд до виборців для голосування на дому разом з печаткою дільниці в руках секретарів комісій. Для чого їм була печатка і що відбувалося під час голосування на дому на тих дільницях, де у витяги з списку було включено значну кількість осіб залишається загадкою!?...

Разом з тим вважаю, що „Молодий Рух” виконав поставлене завдання, адже низький відсоток явки зафіксований під час підрахунку голосів є у першу чергу яскравим свідченням того, що були відсутні вкидування та фальсифікації. А це прямо протилежно від ситуації, що мала місце за словами лідера Ялтинської „Фундації Регіональних Ініціатив” Сергія Хворова на чергових виборах 26 березня 2006-го року.

Свідченням відсутності фальсифікацій є і те, що явка на дільницях є значно нижче середньої по Україні, а також те, що цифри які передавалися дільницями до окружної комісії щодо активності виборців були зменшеннні після обіду тими ж дільницями і оголошені для спостерігачів та журналістів як поправлені!”.

З питань коментарів та додаткової інформації звертайтесь:

Леся Башняк, перший заступник Голови Всеукраїнської молодіжної громадської організації „МОЛОДИЙ РУХ”
Тел. моб.: 380674651130, Е-мейл: lesiabashniak@ukr.net, м.Київ, Оболонська, 21

Відповіді

 • 2007.10.01 | Шуc

  Re: Низька явка у Ялтi - запорука вiдсутнoсті фальсифікацій

  Вiтaю мoлодиx пaтрioтiв Всеукраїнської молодіжної громадської організації „МОЛОДИЙ РУХ”! якщо вам в тaкий cпоciб вдaлося уникнути фальсифікацій - ви мoлoдцi!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.10.02 | Каменная

   Re: Низька явка у Ялтi - запорука вiдсутнoсті фальсифікацій

   Як вже зазначалося в тексті статті члени "Молодого Руху" та багатьох дружніх організацій, "Фундація Регіональних Ініціатив","СУМ", "Націонльний Альянс", "Дебатна академія" приймали участь у виборах в якості членів ДВК,були сформовані моільні групи. 80 чоловік з усієї країни просто постаили на вуха штабістів з провладної коаліцій(тоді ще), всіх членів комісій. Про наше прибуття знали, і як тільки ми зявилися на дільницях почалися розпитування а звідки ми приїхали і для чого.
   Порушень було дійсно багато, намагалися внесті в день виборів нових людей, у додатковий список, буцімто їм напередодні ОВК передала цейсписок і секретар має це зробити, не зважаючи на те, що додаткові списки закриваються за 2 дні до виборів, намагалися кожні 2 години(коли передають інформацію про дані голосування в ОВК) давати дані про проголосувавших більшими, це свідчило про те, що готувався вброс бюлетенів, на одній дільниці цьому завадив один з експертів з мобільних груп, були намагання секретарів комісій поїхати сдавати результати в ОВК, щей разом із печаткою, не було на жодній дільниці шторок на кабінках для голосування.
   Доречі про той бюлетень, де виборець сказав про СВОЄ відношення до ПР і його позначка членами комісії трактуввалася як голос ЗА, була теж в Ялті, на дільниці в Морпорту.

   Тому це дійсно так..явка дуже низька по всій країні, а діяльність НГОшників завадила фальсифікаціям тільки в Ялті(масово, тому можна зробити припущення що в усіх інших регіонах(здебільшого Східних, адже там активність виборця завжди є меньшою), де явка більша 60 %, там відбулися фальсифікації, тай не малі.
 • 2007.10.02 | Tatarchuk

  48% явки - провал Боярчука

  Киев, Октябрь 02 (Новый Регион, Ксения Гудко) – Партия Регионов должна сделать серьезные выводы по итогам минувшей избирательной кампании и уволить сотрудников своих штабов. Об этом «Новому Региону» заявил вице-спикер Верховного Совета Крыма Михаил Бахарев, комментируя низкую явку избирателей на полуострове.

  «Низкая явка объясняется очень просто. Она объясняется очень плохой работой штабов Партии Регионов. Если бы штабы нормально работали, то и явка была бы высокой и процент высокий проголосовавших за Партию Регионов», – сказал он.

  «Повыгонять из своих рядов таких вот негодных функционеров», – предложил Бахарев Партии Регионов.

  По его мнению, в Крыму явка должна была быть на уровне 70%, тогда Партия Регионов смогла бы говорить об уверенной победе, однако реально на полуострове 30 сентября на участки пришло только 52% избирателей.

  «В Ялте штаб Партии Регионов возглавляет секретарь горсовета. В Ялте 48% явка – самая позорная, меньше только в Щелкино, где людей вообще нет, потому что там нет работы, они уезжают», – напомнил вице-спикер.

  «Если бы нормально Ялта проголосовала, и Крым проголосовал бы, процентов 70% явка была бы и Одесса, и Партии Регионов не надо было бы ждать социалистов, пройдут они или нет», – заключил Бахарев.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua