МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

КТУЛХУ прийшов на вибори в Криму

10/01/2007 | Tatarchuk
Цей репортаж "Нового каналу" містить не тількі тривожну інформацію про безпардонне порушення закону. Але й кадри, які на жаль не відображено в тексті: наприклад бюлетень, на якому повз всі партіїї великими буквами написано "КТУЛХУ". Та обличчя членів виборчкому, які не знають що з цим робити.

Голосування на півострові Крим відзначилось і неприхованою агітацією у день виборів, і викраденням членів комісії, і навіть заміною затвердженних центрвиборчкомом печаток на пластелінові.

У Криму фальсифікували вибори й порушували закон не соромлячись. Територіальний округ №1, дільниця №45. Будівля Кримського медичного університету. Невідомі люди спортивної статури забороняють журналістам заходити всередину. Міліція не реагує.

Коли журналісти чотирьох національних каналів таки прорвалися на дільницю – одразу зрозуміли, чому їх не пускали. На урнах для голосування - пластилінові печатки – замість пластикових пломб, затверджених центрвиборчкомом.

Валерій Костюк, голова 45 виборчої комісії: “Когда мы их делали, завязывали, они ломаются, невозможно ими работать”.

Місце дії те саме. Журналісти прийшли на підрахунок голосів. Картина Рєпіна – “Не чекали”. Спочатку члени комісії телефоном комусь доповідають про прибуття преси, потім переходять до більш радикальних дій, поки без застосування грубої сили, але використовуючи виверти закону.

Валерій Костюк, голова 45 виборчої комісії: “Виборча комісія може прийняти мотивоване рішення про позбавлення бути присутніми на засіданні осіб, якщо вони противоправно зашкоджують його проведенню, ясно все? - Какие противоправные действия мы сделали? - А это мне решать”.

Це не допомагає, журналісти знають закон. Тоді голова комісії переходить до силових дій.

3-я година ночі. Підрахунок голосів на одній із найбільших дільниць Сімферополя завершений, бюлетені одними з останніх привозять в окружну комісію. Журналісти чекають підведення підсумків голосування по Криму, але ні! Засідання комісії перервано на невизначений час, оголошення результатів відкладається.

Іван Поляков, голова окружної комісії: “Если наши участковые комиссии, прежде всего их руководители, проникнутся чувством ответственности, что их протоколы нужно привести в соответствие с законом, если активно будут работать наши программисты, то все равно дня два, двое суток займет”.

За прогнозами журналістів, всі голоси в Криму порахували до 5 години ранку, але оголошення підсумків перенесли на два дні. Про причини можна тільки здогадуватись. //Олег Крючков, Олександр Солов’єнко, НК.

ВідповідіCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua