МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Валерія Новодворська. Віддайте наші потьомкінські вотчини!

12/05/2007 | Експерт
Только что получил по рассылке.

Интересная статья!


Віддайте наші потьомкінські вотчини!
________________________________________
Валерія НОВОДВОРСЬКА ,(www.newtimes.ru), 26 листопада 2007 р.
________________________________________
Нарешті з’ясувалося, хто винен у недавній корабельній аварії в Керченській протоці. Гадаєте, Посейдон? Ні, Хрущов! Це він, окаянний, відписав Крим Україні. А Україна не дозволила побудувати якусь греблю. Нібито та гребля повинна була штормам запобігати. А що суденця були вельми пошарпані і капітани зведенням не повірили — так про це потрібно «Эхо Москвы» слухати, а журналісти з державних «брехалівок» (білоруський термін!) «ворожими голосами» не користуються. У них інший Голос. Один. І згори. З Кремля.

Тільки наше Міністерство Правди забуло, що воно ж показувало про цю саму Тузлу (де нібито греблю хотіли побудувати) рік-два назад. Показувало воно не екологів із розрахунками, а російських екстремістів із російським прапором (бідний триколор!), з лопатами і гаслами щодо російської приналежності Криму. Прямо тобі взяття Перекопа!

Розберімося, чий Крим і що було б зараз, якби Хрущов його Україні не відписав. Після того як із Криму, стародавньої еллінської бази та колонії (Ольвія, Пантікапей, Херсонес), відпливли всі греки, туди приплили генуезці (Кафа, нинішній Судак, де так і стоїть Генуезька фортеця). Проте греки залишалися в Криму до Жовтневого перевороту (Балаклава).

Кримські татари до монгольського ярма мали такий же стосунок, як «чехи» (тобто чеченці, кажучи сленгом федеральних командос) до Чехії.

Кримська Орда самостійно здійснювала набіги на Русь. Але від різних там Мамаїв нічого в Криму не залишилося, а від кримських татар там, вважайте, майже все. І солодка цибуля, і виноград, і арики, і Бахчисарай, і мечеті, і оброблені поля. Потьомкін підніс завойований Крим імператриці. Їй було дуже приємно. Але це надбання так і залишилося «потьомкінським» надбанням. Кримські татари жили тихо, але самі по собі. Потім підуть курортники, дами з собачками і добродії з ціпками, але наймати як гідів і візників, знімати житло і купувати рибу та виноград вони будуть усе в тих-таки греків і татар. Приїдуть поети, письменники і художники, які обезсмертять Крим. Чехов, Купрін, Грін, Макс Волошин, молодий Бунін, Айвазовський, Багрицький, Лермонтов, молодий Толстой. Так, вони мають частину (а часто й могилу) в цьому райському місці. Але вони якраз нічого й не вимагали, а незалежна Україна гордо показує їхні дачі, будиночки та надгробки туристам.

Не потрібна нікому, провальна й безславна Кримська війна ніяк не робить Севастополь «містом російської слави», а братські могили полеглих через дурість царя російських солдатів і моряків і кухонні домагання пікейних жилетів двох епох на Босфор і Дарданелли ще не приписують нам усю чорноморську акваторію.

Спитайте в Сталіна, кому належав Крим. Він вислав звідти кримських татар, і Крим обезлюднів і став брудною, голодною провінцією. І коли кримські татари на чолі з дисидентом Мустафою Джемільовим, який сидів півжиття в політтаборах (і який першим під час помаранчевої революції приїхав на Майдан), повернулися до Криму, вони зробили вибір на користь України. Їх право було вирішувати. А як вирішити інакше, скажіть? Крим повністю забезпечується водою та електрикою з України. Невже пан Лужков до Криму воду в танкерах возитиме, а пан Затулін купить плавучі норвезькі електростанції? Ха-ха.

Ви в мешканців Курильських островів, які не віддають Японії, спитайте, чи багато їм возять. І нехай краще Крим врятується разом з Україною, яка йде до Європи, аніж пропаде з путінською Росією, яка повзе назад до СРСР.

ДЕНЬ -- №212, середа, 5 грудня 2007


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua