МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Не нашкодь

12/12/2007 | Брудна мантія
Прокуратурою порушено 16 кримінальних справ стосовно кримських медпрацівників, які діяли всупереч цій заповіді, порушуючи права пацієнтів на якісну та безкоштовну медичну допомогу.

У трьох випадках помилка лікарів коштувала кримчанам життя. За такими трагічними фактами прокуратурами Бахчисарайського району, міст Євпаторії і Армянська порушено кримінальні справи за ч.1 ст. 140 Кримінального кодексу України. У територіальному медичному об'єднанні м.Євпаторії медики не «розгледіли» у 28-річного потерпілого, доставленого з черепно-мозковою травмою, страшної патології. Вона стала смертельною, тому що лікарі не надали необхідної допомоги пацієнту.

Непрофесіоналізм і недбалість медпрацівників Джанкойської та Красноперекопської районних лікарень, медичних установ м.Керчі трьох кримчан зробили інвалідами. Зокрема, інвалідність набула неповнолітня дитина, мати якої неодноразово зверталася до людей в білих халатах, але ті не вжили адекватних заходів для протитуберкульозного лікування хворого.

Крім того, кримінально-правова оцінка дана прокуратурою діям медпрацівників, які вимагали плату за свою допомогу, видавали «потрібні» довідки, відпускали без рецепту сильнодіючі та психотропні препарати.

На виявлені порушення законодавства про медицину прокуратурою внесено документи реагування, за результатами розгляду яких до 152 посадовців медустанов застосовано адміністративні та дисциплінарні заходи.

Прокуратура АР Крим


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua