МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

цікавий прецедент. Точніше - сразу два прецеденти

12/22/2007 | Tatarchuk
1) стаття УК про розпалення ворожнечи,
2) кримінальна відповідальність сайту

Прокуратура Запорізької області доручила Управлінню СБУ в Запорізькій області встановити осіб, що дали на сайт 'MIGnews' недостовірну інформацію про протизаконні дії Василя Тимчини, - голови Конгресу українських націоналістів у Запорізькій області, повідомляє УНІАН з посиланням на прес-службу Запорізької облпрокуратури.

У повідомленні йдеться: '29 листопада 2007 р. на інтернет-сайті 'MIGnews.com' була розміщена інформація про те, що під час відкриття в Запоріжжі пам`ятника жертвам Голодомору 1932-1933 рр. голова Конгресу українських націоналістів в Запорізькій області В. Ф. Тимчина начебто зробив заяву: 'Прийшов наш час і Дніпро стане червоним од крові жидів і москалів' - тобто закликав до фізичного усунення громадян єврейської і російської національностей.

Також він нібито вимагав викорчувати перед пам`ятником жертвам Голодомору всі берези і ялинки, оскільки це - 'москальські дерева', - повідомили в прокуратурі, відзначивши, що оприлюднення подібних висловів стало причиною проведення прокуратурою і СБУ перевірки на предмет порушення щодо Тимчини кримінальних справ за ст.161 і ст. 294 відповідно ('Порушення рівноправ`я громадян залежно від їхньої расової, національної приналежності або відношення до релігії' і 'Масові заворушення').

За даними прес-служби, в результаті даної перевірки було встановлено, що Василь Тимчина на мітингу з приводу відкриття пам`ятника не тільки не вимовляв даних закликів, але й не міг їх вимовляти, оскільки був хворий і на мітингу взагалі не присутній, що підтвердило як опитування учасників заходу, так і відео і аудіозаписи зроблені на мітингу.

'Таким чином в ході перевірки факти, викладені на інтернет-сайті ' MIGnews.com', а так само в газетних виданнях України про нібито прилюдні заклики Тимчини до розпалювання національної ворожнечі, не знайшли свого підтвердження', - повідомили в прес-службі.

У зв`язку з цим і прокуратурою і УСБУ в Запорізькій області було винесено ухвалу про відмову в порушенні щодо Тимчини кримінальних справ, у зв`язку з відсутністю в його діях складу злочину.

Також, - повідомили в прес-службі, - 'прокуратурою Запорізької області дано доручення співробітникам УСБУ в Запорізькій області встановити осіб, які надали неправдиву інформацію на інтернет-сайт 'MIGnews.com'. (http://www.newsru.ua/crime/22dec2007/mignews.html)


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua