МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Rzeczpospolita: "Неспокійно в Криму"

12/27/2007 | Tatarchuk
Неспокійно у КримуПольська щоденна газета ,,Rzeczpospolita” (21.12.2007) надрукувала статтю Піотра Косцінського та Татяни Серветник під заголовком ,,Татари боряться за рідну землю”. Автори згаданої статті аналізують політичну ситуацію на Кримському півострові.

,,У 1944 р. за наказом Сталіна було депортоавно з Криму татар. Татари почали повертатися на півострів на початку 90-тих років. Зараз проживає їх у Криму близько 300 тисяч. Більшість мешканців півострова становлять росіяни та російськомовні українці. Вони бояться, що татари заберуть у них доми і землю, на якій проживать від кільканадцяти років.

Татари вважають Крим за свій і готові за нього боротися. Фактом є те, що на нещодавньому засіданні Курултаю – татарського парламенту – не оголошено мобілізації, але лідер кримських татар Мустафа Джемілєв заявив прилюдно, що його земляки можуть зорганізувати загони самооборони.

- Ми повернулися на свою батьківщину 17 років тому. Але виявилося, що не на рідну, але чужу землю. Довкола неприхильне нам російськомовне населення. Нам обіцяли ділянки, доми, але чиновники роблять усе, щоб ми їх не отримали – сказав ,,Rz” Куртайген Асанов, член Курултаю.

- Російські бізнесмени масово скуповують ділянки, даючи хабарі представникам місцевої влади. Росіяни платять російськомовній молоді, щоб атакувала татар – з’ясовував російському порталові ,,Новий Регіон” Рефіт Чубаров – депутат українського парламенту.

Деякі київські експерти переконані, що у відносинах в Криму ідеться не лише про півострів, але всю Україну. Дестабілізаційна ситуація в Криму задовольняє Росію. Тому московські еліти підтримують діяльність мусулманських екстремістів на півострові. Щоправда, таким чином Москва також ризикує, але має свого туза в рукаві – Чорноморський флот. Завжди може вжити аргументу, що він гарантує стабільність у Криму і мусить там залишитися.

Мустафа має рацію – ситуація справді може вийти з-під контролю – сказав газеті відомий політолог Максим Стріха. Джемілєв має однак надію, що новий уряд допоможе залагодити ситуацію. - З місцевою владою Сімферополя ми не можемо порозумітися - сказав газеті.”
Андрій Сидор
Польща


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua