МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ні – наркотизації Криму!

02/13/2008 | Іменем Закону
13.02.2008 р.

Боротьба з наркозлочинністю – визначена однією з головних стратегічних цілей роботи міліції, адже до існуючих проблем незаконного обігу «дурману» додалася ще одна – кримінального витоку підконтрольних сильнодіючих та отруйних лікарських засобів. Тож нині працівникам підрозділів по боротьбі з незаконним обігом наркотиків доводиться працювати, не покладаючи рук. Тож у січні за ініціативою міністра внутрішніх справ Департаментом БНОН організовано комплексне оперативно-профілактичне відпрацювання в АР Крим.

Кримський півострів – доволі цікавий та непересічний регіон з точки зору розростання тут наркобізнесу. Окрім субтропічного клімату, морів, гір та фестивалю «Казантип», які так і манять сюди туристів або просто прихильників пекучого сонечка та «кислотної» музики, ця територія також звісна своїм багатонаціональним складом. За рахунок таких чинників Крим входить до першої десятки за кількістю наркозалежних на 10 тис. населення. Всього ж на обліках в наркодиспансерах тут зареєстровано майже 9 тис. любителів «кайфу», серед яких 285 – неповнолітні. Але це тільки офіційна статистика.
- Лише за місяць проведення заходів працівники підрозділів ГУМВС в АР Крим виявили 694 факти незаконного обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів, – розповідає перший заступник начальника ДБНОН МВС полковник міліції Іван Башта, – Для порівняння, в січні минулого року таких фактів було лише 406. На мою думку, це свідчить про певне не допрацювання місцевих підрозділів БНОН та відсутність належного досвіду роботи в окремих питаннях.
Так, впродовж січня міліціонерами республіки порушено удвічі більше кримінальних справ за збут наркотичного «зілля», а також за утримання нарколабораторій та схиляння осіб до вживання «дурману». Задля документування злочинної діяльності збувачів проведено 52 оперативні закупівлі, зокрема, найбільше з них у Ялті, Джанкої, Алушті та інших «гарячих точках» Криму. Правоохоронці зупинили «доставку» до споживачів близько 16 кг наркотиків.
Окремо проводилися «кущові» наради за участі начальників кримінальної міліції, міліції громадської безпеки, підрозділів БНОН та міжрайонних відділів ДАІ. Перш за все було вказано на потребу спостерігати за тими наркозбувачами, чия діяльність у встановлений законом термін не була задокументована – їх, за оперативними даними, налічується більше двох сотень. Також визначена нагальна необхідність виявлення та взяття під облік тих водіїв, які полюбляють їзду «під кайфом».
Не залишилося без уваги і питання співпраці міліції та медичних закладів. Зокрема, під час зустрічі представників Департаменту БНОН з головним лікарем Республіканського наркологічного диспансеру Олександром Немикіним обговорювалися аспекти поліпшення взаємодії у процесі обліку любителів «дурману». Виявилося, що в Криму «підсідають» в основному на марихуану, «ширку» та лікарські препарати, більшість з яких індійського виробництва.
Основний акцент під час відпрацювання був зроблений на назрілих проблемах легального обігу наркотиків. Аби навчити кримських правоохоронців законодавчим та оперативним тонкощам цього напряму та документуванню суб’єктів-порушників на практиці, до республіки прибули 10 кращих фахівців галузі з 8 областей України та департаменту БНОН. Вони перевіряли об’єкти легального обігу у Ялті, Сімферополі, Керчі, Феодосії, Євпаторії тощо, задокументувавши майже сотню порушень та не допустивши кримінального витоку 21,6 тис. капсул трамадолу, близько 30 тон сірчаної кислоти та ще більше 200 кілограмів прекурсорів.
Наприклад, перевіряючи гуртовий аптечний склад підприємства, з якого медикаменти надходять до більшості аптек півострову, БНОНівці виявили цілковиту відсутність передбаченого законом обліку сильнодіючих та отруйних лікарських засобів. Днями також були задокументовані порушення у діяльності спеціалізованого підприємства, яке відпускало аптечним і лікувальним закладам медикаменти, що містять наркотичні та психотропні речовини. Багато підприємств, використовуючи у роботі прекурсори, «забували» отримувати відповідні дозволи та ліцензії.
Нині відпрацювання в Криму триває, тож наступні результати по лінії протидії наркозлочинності не змусять себе довго чекати.

Анна Торгоненко,
«Іменем Закону»


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".