МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Какие хитрые

02/27/2008 | Ночной дозор
Писали про то, как плохо евреям в Крыму, всех перечислили, смотрят, а меджлиса нету. Нехорошо. Обмакнули чернила и дописали:

За нашими уточненими даними, період активних репресій у відношенні єврейського населення Криму продовжувався весь 1942 р. Одним з фактів, що підтверджують це, можна вважати появу антисемітських публікацій у профашистській газеті “Голос Криму” (примітно, що нині газета з такою ж назвою офіційно озвучує позицію Меджлісу кримськотатарського народу) . У десятому номері “Голосу Криму” від 23 січня 1943 р. була поміщена передова стаття, що починалася так: “Слава богу, у Криму немає євреїв, і ми твердо в цьому упевнені, тут їх ніколи більше не буде”.

За весь період Холокосту в Криму – з листопада 1941 по грудень 1942 р. – за нашими уточненими підрахунками було знищено 31393 осіб єврейського цивільного населення, що складає 78,5 % чисельності цього народу, котрий залишився в окупованому нацистами Криму.

Сучасне єврейське населення України та кримського регіону, безумовно, несе демографічний відбиток подій Холокосту. Навіть з урахуванням єврейської еміграції до Ізраїлю 1980-1990-х років не можна не помітити регіональні “провали” у чисельності євреїв західних і центральних областей України, обумовлені знищенням єврейського населення нацистами в період Великої Вітчизняної війни.

Вивчення трагедії і кількості жертв Холокосту важливі для сучасної України не тільки з погляду реконструкції історичного процесу й офіційного осуду політики нацистської окупації. Цей фактор потрібно усебічно враховувати й у етнополітичній площини, зокрема, при розробці заходів для можливого надання допомоги (моральної чи матеріальної) представникам різних етнічних спільнот, раніше потерпілих від політики тоталітарних режимів за критерієм національної ознаки.

Пропозиції

­ Представляється доцільним розробити спеціальну Державну програму з проблем вивчення історії та наслідків політики репресій за національною ознакою з боку тоталітарних режимів на просторі сучасної України.

­ Запровадити широке обговорення історії та наслідків політики Холокосту в інформаційному просторі, зокрема, в державних ЗМІ та офіційних ЗМІ кримської автономії, що буде сприяти профілактиці сучасних проявів антисемітизму та в цілому проявів ксенофобії, а також зміцненню міжнародного авторитету Української держави.

Регіональний філіал НІСД у м. Сімферополі

(О. Шевчук)

http://www.niss.gov.ua/Monitor/November/3.htm


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".