МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Провокація Островського

04/10/2008 | Народний Союз Наша Україна
ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ
до керівництва України і Росії з приводу провокаційних заяв голови Комітету Держдуми РФ у справах СНД

10.04.2008 р. м. Сімферополь

9 квітня голова Комітету Державної Думи Російської Федерації у справах СНД і зв’язках із співвітчизниками Олексій Островський в інтерв’ю Російській службі новин провокаційно намагався поставити під сумнів статус Криму у складі України, при цьому спекулятивно заявляючи про підтримку своєї позиції більшістю українців і всіма кримчанами.
Такі дії наносять величезну шкоду партнерству двох рівноправних і суверенних держав – України і Російської Федерації, знищують атмосферу довіри у стосунках між країнами, підривають традиційні дружні стосунки між нашими народами. Відверто деструктивні та цинічні заяви високого державного посадовця Росії завдають удару по стабільності в Криму та інтересах кримчан, провокують загострення навколо автономії напередодні курортного сезону.

У зв’язку з цим, закликаємо:
1) органи влади Росії дезавуювати провокаційні та конфліктогенні заяви Голови Комітету Держдуми РФ О. Островського;
2) органи влади України оголосити персоною нон-грата цього політикана-провокатора.

Прийнято на засіданні Ради Кримської організації ВГО «Наша України»

Відповіді

 • 2008.04.10 | Перехожий

  Молодця пан Островський

  Дійсно молодець.
  Ще декілька таких демаршів, бажано високопосадовцями РФ, і рейтинг НАТО на сході і півдні піде різко вверх.
  Що й потрібно було довести!
 • 2008.04.10 | Обізнаний

  УСЕ ЙДЕ ЗА СЦЕНАРІЄМ


  --------------------------------------------------------------------------------

  Після розділу Австро-Угорської імперії в 1918-му Чехословаччину населяло 14 млн. осіб, з них 3,5 млн. етнічних німців. Після розвалу СРСР в 1991-му, Україну населяло більше 50 млн. чоловік, з них більше 11 млн. росіян.


  14.12.2007. Заява Міністерства закордонних справ РФ: «У Росії глибоко стурбовані посиленням відверто націоналістичних, антиросійських і русофобських настроїв і проявів на Україні. Звертає на себе увагу, що радикальні націоналістичні сили в країні відчувають себе не тільки привільно і безкарно, але все більш активізують свої провокаційні дії».


  26.10. 1997. Створена «Партія регіонального відродження України». На ІІ з'їзді (1999) вона ухвалила підтримати на президентських виборах Леоніду Кучму, рекомендуючи йому включити в програму зміну статусу російської мови. 21.03.2001 перереєстрована на «Партію регіонів України». На парламентських виборах 2006 р. отримала 34,14%, сформувавши коаліцію. На дострокових виборах в 2007-му отримує 175 мандатів з 450.

  08.08.2007. «За даними наших спецслужб, літак Су-25, що порушив повітряний простір Південної Осетії, і що скинув на її територію авіаракету, належить Грузії і стоїть на озброєнні грузинських ВВС, - заявив повпред президента Південної Осетії в Москві Дмитро Медоєв. - Ми знаємо, що на цих літаках літають не тільки кадрові грузинські пілоти, але і найманці, зокрема, з України».

  15.03.2007. Росія упевнена в необхідності діяльності російських правоохоронних органів в місцях дислокації Чорноморського флоту, заявив заступник міністра закордонних справ РФ Григорій Карасін. Відзначивши, що Україна виступає проти постійної присутності російських правоохоронців, він наголосив, що в 2006-му було розглянуто 319 звернень, встановлені факти порушення прав більше 2 тисяч військовослужбовців та членів їхніх сімей.

  17.04.2007. «Росіянам небайдуже становище українців, як братнього слов'янського народу», - заявив глава Ради федерації Сергій Міронов, наголосивши, що більшість сенаторів солідарна з парламентською більшістю Верховної Ради, яку, згідно з указом Президента України, буде позпущено.

  08.07.2006. «Україна повинна розділитися! Тому що там дві третини людей православні, і вони хочуть бути з Росією. Їх незаконно від нас відокремили, - сказав в інтерв'ю «Комсомольській правді» віце-спікер Держдуми РФ Владімір Жіріновский. - Якщо відокремиться весь південь і схід (це 30 мільйонів чоловік), можна буде зробити три федеральні округи: Київський, Харківський і Одеський».

  15.03.2007. За інформацією МЗС Росії, Лужков під час перебування в Севастополі (21.02.07 - Авт.) в своїх виступах не говорив нічого, що можна було б оцінити як неповагу до українського народу та української держави, а також як втручання у внутрішні справи України. «Більш того, діяльність Юрія Лужкова незмінно направлена саме на розвиток і зміцнення відносин дружби, плідної співпраці та добросусідства між Росією і Україною», - сказано в коментарі.

  19.12.2007. Біля будівлі Верховної Ради Криму відбувається мітинг-пікет «Російського фронту» та активістів правозахисної організації «Віра», які вимагають від керівництва півострова припинити будівництво українських шкіл на території Криму. Виступаючи в травні 2005 р. в міському театрі Севастополя, Президент України Ющенко сказав, що на 500 тис. українців Криму припадає 6 українських шкіл.

  28.11. 2004. Перший Сєвєродонецький з'їзд, на якому пролунала ідея створення Південно-Східної Української Автономної Республіки зі столицею в Харкові. «На будь-який випад у нас є гідна відповідь аж до найбільш крайніх заходів. Від Харкова ка Києва - 480 кілометрів, а до кордону з Росією - 40!», - сказав на з'їзді харківський губернатор Євген Кушнарьов. 19.11.2005 він вступив до Партії регіонів, ставши заступником керівника парламентської фракції.

  18.12.2007. «Нас, зокрема, вельми турбує доля Російського культурного центру у Львові, що став об'єктом регулярних нападів з боку націоналістів. Причому жоден з численних актів вандалізму відносно цього центру так і не був розкритий місцевими правоохоронними органами», - ідеться в посланні В.Путіна до В. Ющенка.

  12.02.2008. Президент РФ Володимир Путін назвав вступ України в НАТО її внутрішньою справою, але закликав Київ подумати про наслідки: «Подумати страшно, що Росія у відповідь на це націлить на Україну свої ракетно-ядерні системи».

  06.11.2006. Президент Путін підписав закон, яким внесені зміни в закон про континентальний шельф Росії і закон про виняткову економічну зону Росії.

  10.01.2008. За словами заступника міністра закордонних справ РФ Григорія Карасіна, не існує жодних законодавчих документів союзного і республіканського рівня, що фіксують лінію адміністративного кордону в Керченській протоці між колишнім РРФСР і УРСР, на існуванні якої наполягає Україна.

  01.06.2007. Згідно з соціологічним опитуванням Левада-центру, 23% росіян вважають Україну вороже настроєною до Росії державою (Афганістан, наприклад, 11%). 31.08.2008.
  За даними соцопитування ВЦИОМ, у росіян очолюють список потенційних супротивників США (26 %), на 2-м місці Грузія (19%). Третє місце (7 %) ділять Великобританія, Прибалтика в цілому і Україна.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua