МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Кипариси – кипарисами, а забудівлі - забудівлями

04/14/2008 | Tatarchuk
Майже 200 незаконних земельних рішень скасувала прокуратура Криму цього року
Порушено 8 кримінальних справ. У лідерах традиційно південне узбережжя.

ТСН, 1+1
Автор: Наталка Сафіханова
Оператор: Андрій Курдюков


Але перспектива побачити небо крізь грати не зупиняє чиновників і підприємців. На кону великі прибутки курортного бізнесу. Ділянки буквально на вагу золота і боротьба за них йде усіма правдами і не правдами.

Будівельний бум південного узбережжя вбиває його красу - дерева. Під сокиру йдуть вічнозелені, вікові, подекуди занесені до червоної книги. Жителі Алупки встали на захист кипарисів. Їх насаджували ще за графа Воронцова. Але для забудовників це не аргумент.

12 величезних кипарисів не дорахувались на цій алеї одного ранку алупкінці. З’ясували, тут збираються збудувати багатоповерховий елітний будинок.

Ділянку у майже півгектара віддали в оренду на 49 років київській фірмі. Орендна плата на рік всього 27 з половиною тисяч гривень. Забудовник отримав всі необхідні дозволи, в тому числі і від екологів, які дали добро на вирубку кипарисового гаю.

За зрубані кипариси забудовник згідно договору має відшкодувати Алупці 34 тисячі гривень, тобто менше тисячі за дерево.

Кипариси – кипарисами, кажуть у мерії, а Алупці треба розвиватись. Місто активно забудовується. Настільки активно, що в ньому не те, що деревам, інколи й людям не залишають шансів.

Місяць тому будинок Галини Алєксєєвої з усіх боків оточили парканами. Жінка прожила тут 42 роки, приватизувала ділянку. Та нещодавно чергова фірма-забудовник заявила на неї своє право. Землю забрали. Разом із туалетом, що тут стояв.

Алупка рясніє високими парканами. У приватній власності не лише земля, а й пляжі. Єдиний вихід до моря перегородили. Хто, не знають навіть в мерії.

Під час війни під тими кипарисами фашисти розстріляли місцевих лікарів – євреїв з дітьми. Там поставили пам’ятник, алупкінці доглядали могилу. Але тепер доступ туди закрито. Місце поховання теж стало частиною приватної території.

Відповіді

  • 2008.04.15 | Vinni

    Re: Кипариси – кипарисами, а забудівлі - забудівлями

    Смотрела по инету. Репортаж был неплохой. Был бы толк от него....
    А то уже руки опускаются от всего этого беспредела


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua