МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

ЄС: покарання за підбурювання до тероризму

04/21/2008 | Tatarchuk
19.04.2008
Євросоюз вводить нові обмеження в мережі Інтернет. Міністри юстиції країн співтовариства схвалили введення покарання за підбурювання до тероризму в всесвітній павутині, повідомляє «РБК-Україна» з посиланням на Бі-Бі-Сі.

Відповідно до нових правил суди країн-учасниць ЄС зможуть вимагати від Інтернет-провайдерів закриття сайтів, на яких міститься підбурювання до тероризму. В цілому чиновники були настроєні достатньо жорстко, оголосивши Інтернет «віртуальним тренувальним майданчиком для бойовиків», який використовується для натхнення і мобілізації груп людей в різних країнах.

Проте, правозахисні організації і представники північних європейських країн добилися такого формулювання цієї правової норми, яка указує на те, що закон не використовуватиметься для придушення свободи самовираження.

Втім, одним тільки Інтернетом учасники наради в Люксембурзі вирішили не обмежуватися. Міністри також погодили план заходів по обмеженню незаконного обігу вибухівки, яка може потрапити до рук терористів. В рамках цієї кампанії планується налагодити систему раннього попередження, куди поступатимуть дані про викрадені вибухові речовини і детонатори.

Нагадаємо, координатор ЄС по боротьбі з тероризмом Жиль де Кершов раніше цього місяця вже заявляв про те, що рівень терористичної загрози в Європі не знизився, і налічується близько 5 тис. інтернет-сайтів, сприяючих розпалюванню радикальних настроїв серед молоді.

Раніше покарання за підбурювання до тероризму передбачалося в трьох країнах Європи, які
частіше за всіх стикалися з цим явищем. Мова йде про Великобританію, Іспанію і Італію.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua