МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Міжнародний АвтоРейд "Крим - проблеми і перспективи"

05/17/2008 | Tatarchuk
http://www.polskieradio.pl/zagranica/news/artykul82200.html


X Міжнародний Автомобільний Рейд "Крим - проблеми і перспективи"

12.05.2008
послухати 3,43 MB
У червні В Україні вібдудеться X Міжнародний Автомобільний Рейд.

Про нього розповідає голова Бемовського Товариства Фотографів Мар’ян Ринкєвич.

Як народилась ідея цього рейду?


Мар’ян Ринкєвич:
Нас, тобто Бемовське Товариство Фотографів, запросили до участі у рейді вже вдруге. І це для нас велика честь. Адже у заході участь беруть тільки дві польські команди. Організатори рейду мають такий принцип – кожного року запрошують іншого учасника. Нам запропонували взяти участь вже вдруге, і це дуже приємно. Минулого року ми здобули нагороду глядацьких симпатій.

Хто організує рейд?

Мар’ян Ринкєвич:
Головним організатором цього рейду є благодійний фонд "Журналістська ініціатива". Це організація, яка знаходиться у Києві. Голова фонду, Людмила Мєх, проводить рейди, запрошує учасників, словом, тримає усе в руках. І мушу сказати, що робить це дуже добре. Кожен рейд завершується величезною кількістю статей, присвячених Україні. Статті публікують у своїх країнах учасники рейду – журналісти. Проводяться також конкурси на найкращий фоторепортаж. Минулого року першу нагороду отримала фотографія мого авторства. Її виставили на аукціон. Фото "заробило" 1800 гривень. Знімок купив український міністр, а гроші пішли на рахунок одного з українських дитячих будинків. Окрім моєї фотографії на аукціоні було продано кілька інших. Отримані гроші – майже 7 тисяч 400 гривень – ми перерахували цьому дитбудинку.

Які ще країни беруть участь автомобільному рейді?

Мар’ян Ринкєвич:
Вперше ми брали часть у рейді минулого року. Тоді країни-учасниці були такі: Туреччина, Німеччина, Литва, Білорусь, загалом 35 осіб.

У минулорічному рейді Ви проїхали через всю Україну, загалом зробили 5 тисяч кілометрів. Розкажіть, будь ласка, про маршрут.

Мар’ян Ринкєвич:
Це був дуже багатий маршрут. 5 тисяч кілометрів по всій Україні – ця траса залишила багато вражень. Старт був Києві. Варто сказати, що рейди завжди починаються 6 червня, коли українські журналісти віздначають своє професійне свято. А якщо говорити про трасу, то вона була такою: Пуща Водиця – Переяслав Хмельницький – Миргород – Черкаси – потім ми поїхали до родинного села Тараса Шевченка Кирилівки, потім відвідали могилу поета у Каневі. А далі рейд проїхав через Умань, Миколаїв, Євпаторію, Симферополь, Феодосію – і назад, до Києва...

Ви проїхали через усю Україну. А якою явиться Україна людині з-зовні?


Мар’ян Ринкєвич:
Це важко забути... Прекрасна, буйна природа.. Це також багатовікові традиції... минуле і майбутнє... Але найбільше багатство Уркаїни – це люди. Вони неймовірні, чудові, прекрасні. Українці, котрих ми зустріли під час рейду, залишили у наших серцях незабутній слід. В Україні я особисто знайшов багато друзів. Це справжній слов’янський народ! Слов’янська душа!

Яке місто або місце Вам полюбилось найбільше?

Мар’ян Ринкєвич:
Ой, важко сказати! Було стільки незабутніх вражень, що не можу сказати про якесь одне місце...Україна – це пребагатий килим традицій, культури, краєвидів. Кожен регіон України по-своєму специфічний і своєрідний. Починаючи Києвом, його багатством архітектури, релігії, християнства... і закінчуючи Чорним морем і кримськими краєвидами – ці образи України настільки різні... І всі вони роблять неймовірне враження...

Якою мовою Ви спілкуєтесь з українцями?

Мар’ян Ринкєвич:
О, це дуже добре запитання. Скажу так: коли ми зустрічаємось з українськими колегами-фотографами, то я їм кажу так, Сашко, го-во-ри по-віль-но, я все ро-зу-мію. На що мені Сашко відовідає Мар-я-не, го-во-ри по-віль-но, я все зро-зу-мі-ю. Наші мови, сов’янські мови, настільки близькі, що можна одне одного зрозуміти... В пригоді стає теж англійська мова.

Чи після свого поверення Ви проводите у Польщі виставки фотографій з українських рейдів?


Мар’ян Ринкєвич:
Ми проводимо кілька таких виставок. Адже цікавого фотоматеріалу так багато, що важко все зібрати в одній тематичній виставці. Перша виставка була присвячена храмам Києва. Фотографії ми показували в різних містах Польщі. Мушу сказати, що виставка викликала велике зацікавлення серед поляків. І взагалі фотомистецтво – це чудовий спосіб, аби розповісти про країну. Часом, за допомогою знімків можна показати набагато більше, ніж розповідаючи.

Як почалась співпраця з українськими журналістами.

Мар’ян Ринкєвич:
Ми, тобто Бемовське Товариство Фотографів, починаючи з 2004-го року співпрацюємо з українськими колегами-фотографами. Часто проводимо робочі зутрічі, заняття... І ви знаєте, цей досвід співпраці фотографів з двох країн дуже цікавий. Вони, приїжджаючи до Польщі, бачать її зовсім по-іншому, ніж ми, корінне, так би мовити, населення. А ми по-іншому дивимось на Україну... Тому обмін досвідом, враженнями, баченнями – збагачує і нас, поляків, і українців. А у співпраці йдеться саме про це. 2008 рік було оголошено роком міжкультурного діалогу. Після X Автомобільного Рейду ми плануємо провести у Польщі ряд виставок, присвячених Україні. І це буде наш фотовнесок в ідею діалогу.

І останнє запитання. Мені, щопрада, не хочеться завершувати цієї позитивної розмови ложкою дьоґтю... Але.. Як Ви оцінюєте українські дороги? Україна, тут, на жаль, не має чим похвалитись.

Мар’ян Ринкєвич:
Якби я сказав, що є інакше, то це була б неправда. Деякі автошляхи дуже складні. З попереднього рейду я повернувся з "сувеніром" - розбитим переднім склом. Просто з-під коліс авто, яке їхало перед нами, вилетів камінець і розбив скло. Гадаю, що організація Чемпіонату Європи з Футболу ЄВРО 2012 стане добрим приводом, аби стан українських доріг покращився.

Запрошуємо послухати звуковий файл.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua