МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Заява Громадської ліги Україна - НАТО

06/11/2008 | Дежурный
ЗАЯВА
Громадської ліги Україна - НАТО
щодо подальшої ескалації кампанії залякування України

Реалізація українською владою суверенного права на захист національних інтересів у сфері безпеки через подальший розвиток відносин з Організацією Північноатлантичного Договору, реальне наближення України до кінцевої мети - членства в Альянсі, викликає у керівництва Росії неадекватну реакцію, яка є брутальним втручанням у суверенні справи нашої держави та суперечить здоровому глузду.
Істеричні погрози шовіністів на кшталт лужкових і затуліних, їх претензії на частину території України отримали свій розвиток в офіційних заявах російських посадовців найвищого рангу, які забувши, що Україна толерантно поставилась до вступу Росії до Шанхайської організації співробітництва та ОДКБ (Ташкентського договору), взялись лякати демократичний світ „всіма заходами”, котрі влада Росії має намір вжити, щоб не допустити вступу до Альянсу України та Грузії. Президент Росії погрожував „перенацілити російські ракетно – ядерні системи” на Україну. Слідом очільник російського генштабу просторікує, що „однозначно, Росія вчинить дії, спрямовані на забезпечення своїх інтересів поблизу державних кордонів. Це будуть не тільки військові заходи, це будуть заходи іншого характеру”.
Росія розцінюючи як слабкість бажання європейських країн на Бухарестському саміті знайти певний баланс інтересів безпеки на європейському континенті, тепер долучилась до кампанії шантажу України й світової спільноти.
У прийнятій 4 червня 2008 року заяві міститься неприкрита погроза – у разі приєднання України до Плану дій щодо членства в НАТО (ПДЧ) або прискорення процесу вступу у Альянс – вважати ці дії одностороннім виходом України із Великого договору з Росією.
Юридична основа такої позиції неспроможна. У Договорі є положення про те, що сторони зобов’язалися «не укладати з третіми країнами яких-небудь договорів, направлених проти іншої». Але твердження про те, що НАТО, з яким Росія плідно співробітничає багато років, причому набагато активніше ніж Україна, небезпечно для Росії – явна нісенітниця.
В зв’язку з цим ще раз нагадуємо, що Україна – суверенна незалежна держава –усіма цивілізованими способами захищатиме свою територіальну цілісність, недоторканість своїх кордонів, своє право на безпеку.
Закликаємо українців бути готовими до достойної відсічі нахабному втручанню у внутрішні справи нашої держави та зрозуміти нарешті, що вступ України до НАТО надає безпрецедентні гарантії нашій безпеці.
Закликаємо європейські країни, з огляду на неадекватну жорсткість Росії, переглянути нинішні погляди і з більшим розумінням поставитись до євроатлантичних намірів України.
Оскільки Україна стала об’єктом шантажу та погрози агресією з використанням ядерної зброї, з метою надання захисту Україні як державі – учасниці Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, що в односторонньому порядку відмовилась від володіння ядерною зброєю, закликаємо Президента, Уряд України у відповідності до Меморандуму „Про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї” підписаного 5 грудня 1994 року в Будапешті, звернутись до урядів Великої Британії, Сполучених Штатів Америки, Китаю і Франції з проханням виконати їх зобов’язання домагатися негайних консультації та дій з боку Ради Безпеки Організації Об’єднаних Націй.

Захистимо Україну!
Громадська ліга Україна – НАТО

Відповіді

 • 2008.06.12 | Петро

  Re: Заява Громадської ліги Україна - НАТО

  Якраз НАТО на сьогоднішній день є єдиною безпековою структурою, яка забезпечує безпеку країн європейського континенту», - прокоментував Офіційному сайту НРУ ідею президента РФ Дмитра Медведєва щодо нового договору європейської безпеки Голова НРУ, Голова парламентського Комітету з питань євроінтеграції Борис Тарасюк.

  http://www.nru.org.ua/news/?id=8340
 • 2008.06.12 | Гребенчук Ю.Л., ЦСЭИ Диаматик

  Re: Заява Громадської ліги Україна - НАТО

  Причин такого поведения , на наш взгляд, несколько.
  1.Боязнь того, что российский народ, глядя на демократические преобразования в Украине откажется рано или поздно повиноваться формирующемося тоталитарному режиму.
  2.Отвлечение внимания российского населения на падение российской экономики.Она сейчас живет только за счет возросших почти на порядо цен на нефть.
  3.Поскольку функционирование РФ невозможно без продажи нефти, желание
  подешевле эксплуатировать нашу ГТС - это экономическое желание. Через ГТС Украины прокачивается ~ 150 млрд куб.м газа.Все Северные и Южные газопроводы - это 10%.Пока.
  5.Не следует смешивать российский народ с кремлевской кликой.
  6.Отсутствие единства в руководстве Украины крайне опасно для страны.
  www.diamatik.org
 • 2008.06.12 | lutsjak

  На заяву громадського Руху

  Разом із сказаним авторами, а також з коментаторами, бо все потрібно, додаю головне: Доки, ми не навчимось розуміти поняття слів, і доки не будемо мати українських дипломатів, толку не буде.
  Крім того, Як США, так Росія складається з доброї частини українців, то коли? ми дамо і їм слово? і доки ми будемо терпіти, щоб від імені українців, завжди виступали не українці? Значить:
  Доки не буде відповіді на ці питання, то про яку безпеку йде мова?
  На особистому плані у сім"ї і родині українець розтиснутий як не тещею то органами опіки з жінкою, з аліментами. На політично-релігійно-сектанському він раб-божий, і тому Ющенко сказав що українці тільки на три проценти фізично активні, на соціально- державному українець взагалі ніхто. Не зрозуміло. одні від імені українців клянчать газ, другі грозять всіх маскалів на гіляку, треті, четверті і десяті співають від імені українців по десятому,чи не досить займатись такими маразмами і оприділятись з тими хто від імені нас з рівня вулиць, бо кишенькові депутати починаючи з вуличного рівня, практично дають слово всім неінформованим депутатам і відвертим ворогам українців. І по плодах впізнаєте їх.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua