МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Чорноморнафтогаз у центрі корупційного скандалу

06/19/2008 | Брудна мантія
Суд частково задовольнив скаргу одного з керівників ДАТ «Чорноморнафтогаз» про порушення кримінальної справи за фактом розкрадання понад 109 млн. грн. бюджетних коштів

Під час перевірки за фактом розкрадання бюджетних коштів посадовцями ДАТ «Чорноморнафтогаз» працівники УБОЗ ГУМВС України в АР Крим встановили, що у 2007 році державним агентством України по інвестиціях та інноваціях проведений конкурс з відбору інноваційних та інвестиційних проектів у сфері економіки, в першу чергу з впровадженням передових енергозберігаючих технологій та технологій з виробництва альтернативних джерел пального, для надання кредитів на їх реалізацію у 2007р. за рахунок державного бюджету України. Переможцем конкурсу було оголошено ДАТ «Чорноморнафтогаз», якому 05.12.2007 був виділений кредит в сумі 200 млн. грн., метою отримання якого було «завершення першого етапу програми розробки Одеського і Безіменного газових родовищ на шельфі Чорного моря».
У грудні минулого року ДАТ «Чорноморнафтогаз» виступив замовником тендеру на закупівлю машин і устаткування для добувної промисловості.
Перевіркою встановлено, що цей тендер проведений з порушенням Закону України «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти», оскільки було порушено методику оцінки тендерних пропозицій, без дотримання якої неможливо визначити переможця тендеру. Проте, ДАТ «Чорноморнафтогаз» 24.12.2007 уклав договір з переможцем тендеру -ТОВ «Укрнафтохімресурс» на закупівлю обладнання для підводного закачування, і 25.12.2007 на адресу ТОВ «Укрнафтохімресурс» були перераховані кошти в сумі 109 862 599,20 грн. Станом на 27.05.2008 обладнання на адресу ДАТ «Чорноморнафтогаз» не поставлено.
Крім того, встановлено, що посадовці підприємств, які брали участь у тендері, є родичами і підтримували дружні зв'язки, а тендер, проведений ДАТ «Чорноморнафтогаз» був фіктивним, спеціально організованим і проведеним для забезпечення можливості розкрадання бюджетних коштів. 03.06.2008 Головним слідчим управлінням МВС України за даним фактом порушено кримінальну справу за ознаками ч. 5 ст. 191 КК України.
Однак незважаючи на те, що в постанові про порушення кримінальної справи йшлося про те, що викрадення бюджетних коштів здійснювалося «невстановленими службовими особами», один з керівників ДАТ «Чорноморнафтогаз» подав скаргу до суду. 18 червня 2007 року Печерський районний суд Києва розглянув її та частково задовольнив, зокрема скасувавши постанову про порушення кримінальної справи.
Тож питання щодо незаконного перерахування понад 109 млн. грн. бюджетних коштів на рахунки фіктивних фірм та відповідальності за це винних наразі залишається відкритим. Як і те, де ж насправді знаходяться фірми родичів, на які було переказано кошти, адже встановити це не в межах розслідування кримінальної справи непросто. Тим часом, у зловмисників з‘явився час, аби ще більше заплутати сліди своїх афер.

УБОЗ ГУМВС України
в АР Крим


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua