МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Когда Россия нас убьет!

07/01/2008 | Prymara Spisa
Першим, найгострішим питанням є утримання на нашій території усієї ядерної системи та інфраструктури ЧФ РФ, звісно, як стверджують російські посадовці, без ядерних боєприпасів. Треба особливо констатувати, що системи контролю за без’ядерним статусом ЧФ РФ з боку України, не існує. Але маємо надію, що це так – ми віримо заявам тих посадовців в РФ, хто за це дійсно відповідає. При цьому ми повинні розуміти, що базування на нашій території системи управління та носіїв ядерної зброї Росії, таких як крейсера „Москва”, літакі Су – 24, тощо Українська держава, яка добровільно взяла на себе обов’язок і відмовилась від ядерного статусу, фактично порушує міжнародні договори. Треба підкреслити, хоча й вимушено, але порушує. Професіонали знають, що альфою і омегою стратегії любої держави є превентивні удари саме по носіях ядерної зброї. Тому виникає запитання куди ж противник Росії, не дай–то Бог, буде їх наносити у разі конфлікту? Чому українські посадовці та військові не акцентують увагу на цієї загрозі? Чому у двосторонніх відносинах двох рівноправних держав Україна зайняла позицію не партнерську а відверто виправдувальну? Чому українські ЗМІ обходять осторонь цю проблему і не акцентують на ній увагу громадськості.
Не хотілося бути звинуваченим у поширенні чергових „жахалок”. Але, на жаль, нині й дня не обходиться без жорстких повідомлень про новації у російській ракетно–ядерній стратегії. А після недавніх заяв одного з головних стратегів Російській Федерації Балуєвського (НГШ ЗС РФ), про готовність Росії нанести превентивні ядерні удари по тим державам, які загрожують її інтересам, чи інтересам її союзників, вважаємо цю тему вкрай важливою для безпеки України. Адже ясно, що, наприклад, крейсер „Москва”, виходячи на бойове чергування (а ця процедура в російській армії нещодавно відновлена) забезпечується можливістю прийняти на борт ядерний боєзапас. Таким чином, очевидно, що весь Крим нині перетворився на заручника російських військових оскільки перебуває під прямою загрозою: стати об’єктом ядерного удару потенційного противника Росії. Таким чином, використовуючи російську риторику, ми можемо дуже дорого заплатити за примарну безпеку нашої сусідки.
При цьому, викликає подив без дієва і пасивна позиція громадськості перш за все кримського півострова і Севастополя, яка мала б стояти на сторожі своїх власних інтересів і власної безпеки, не говорячи вже про інтереси своєї країни. Адже, нажаль, саме більша частина громадськості Автономії підтримує факт перебування ЧФ РФ на півострові, як це не дивно, обґрунтовуючи це безпекою мешканців півострова. На наш погляд така політична аберація базується на відвертою омані та ідеологічної обробці населення місцевими та закордонними ЗМІ.
Ми спостерігаємо не тільки пасивність громадськості та бездіяльність місцевої влади у Криму, але й агресивність в інший бік – бурхливу діяльність деяких політичних сил, наприклад комуністів та кримських «регіоналів» яка спрямовану на відстоювання інтересів не своєї, а іншої країни.. Якщо пасивність населення можна пояснити засиллям як радіо, так і теле-ефіру програмами російського виробництва, російськомовною пресою із російською імперською пропагандою, то бездіяльність других пояснити важко. А от бездіяльність місцевої влади, головне завдання якої – створення безпечних умов для населення – це злочин перед народом і країною.

Відповіді

  • 2008.07.02 | Ночная сорочка

    Re: Когда Россия нас убьет!

    Если бы вы, господа, знали почему российский флот не может быть выведен из Севастополя!
    1.Отравляющие вещества, которые по конвенции уничтожены - лежат на складах в подземных штольнях. Более поздние разработки. А те, старые покаятся на дне Чорного моря, как раз в тех акваториях, которые объявлены "для учений".
    2. Запрещенное для применения оружие вовсе не уничтожено, а также смазанное, уложено на складах. Например, четырехгранные штыки. Несколько сотен тонн!(Для чего? А для того... Для радивилова)
    3. Запасы, подлежащего ликвидации, взрывчатого вещества, находящегося на тех же складах, превышает и мыслимые и немыслимые объемы. Для ликвидации нужна огласка и годы-десятилетия!
    Так что ждите, господа, ждите, когда что-нибудь и рванет. Они (чины ЧФ) просто не знают, что с этим делать. Вот почему высшее командование свои семьи тут не держит. Россия может всех нас грохнуть в любую минуту? Да здравстуют комуняки, рыгыоналы и ветречиха - спасители народа от моментальной смерти!!!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.07.02 | Денис

      Re: Россия убьет!

      С флотом давно понятно. Что будем делать с татарами..? Вот вопрос...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.07.02 | Сергей ГРУЗДОВ

        А что с НИМИ можно сделать?

        Меня всегда настораживает желание кого-либо что-то с кем-то сделать.
        Если точкой отсчета установить личностную ценность и права, то ничего специального ни с кем не надо "делать". Надо лишь обеспечить реализацию прав и применение быстрого и точного принуждения к тем, кто эти права ограничивает.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.07.02 | Денис

          Re: Как эти верно.

          Но они то как раз и дестабилизируют. Просто надо спасать общество. Так стоит вопрос.
      • 2008.07.02 | Tatarchuk

        просто довідка

        Денис пише:
        > С флотом давно понятно. Что будем делать с татарами..? Вот вопрос...

        Ця репліка (з варіантами "з Москвою понятно", "с Севастополем разобрались" етц.) з/являється як офтопік на різних гілках вже другий теиждень і під різними ніками.
        Пропоную панству не витрачати в наступному сил на цього троля, бо його дописи будуть витиратися. А ці два - для колекції, щоб було ясно що за тип.

        Дякую за розуміння. :)
    • 2008.07.03 | Например, четырехгранные штыки. Несколько сотен тонн!(

      Re: Когда Россия нас убьет!

      Иногда, кроме русофобского энтузиазма, надо и мозги подключать, если они есть. Вес штыка колеблется от 300 до 500 грамм. Возьмем среднее значение - 400 грамм. Тогда в одной тонне штыков будет 2500 штук, в ста тоннах - 250 000 штыков, а в "нескольких сотнях" сколько? Очевидно, что автор плохо представляет армейскую инфраструктуру и абсолютно не владеет вопросами обеспечения войск боеприпасами и вооружением, правилами и нормами хранения и консервации армейских запасов.
      Когда дело не касается лозунгов весь профессинализм П-их налицо.
  • 2008.07.02 | Cпартак

    Re: Когда Россия нас убьет!

    Денис,вы провокатор, не уводите от темы.Речь идет о стратегических запасахЧФ, которые действительно в один момент могут кому пригодиться, при чем тут татары.Им то вот как раз некуда вывозить свои семьи.
  • 2008.07.02 | Крысолов

    Re: Когда Россия ВАС убьет!

    Prymara Spisa пише:
    На наш погляд така політична аберація базується на відвертою омані

    > Ми спостерігаємо не тільки пасивність громадськості та бездіяльність місцевої влади у Криму, але й агресивність в інший бік

    Не понял, кто Вы??? НА НАШ ПОГЛЯД.Ми спостерігаємо.
    Если не ошибаюсь Prymara Spisa и Ночная сорочка это Леонид Пе
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.07.02 | Tatarchuk

      Re: ВАС убьет

      Попередження: ніки без бажання самих дописувачів не розкриваються. Дописи з намаганнями порушити Правила форуму видаляються. Розумному досить.
  • 2008.07.02 | Крысолов

    Re: Когда Россия нас убьет!

    Prymara Spisa пише:
    > Першим, найгострішим питанням є утримання на нашій території усієї ядерної системи та інфраструктури ЧФ РФ, звісно, як стверджують російські посадовці, без ядерних боєприпасів. Треба особливо констатувати, що системи контролю за без’ядерним статусом ЧФ РФ з боку України, не існує. Але маємо надію, що це так – ми віримо заявам тих посадовців в РФ, хто за це дійсно відповідає. При цьому ми повинні розуміти, що базування на нашій території системи управління та носіїв ядерної зброї Росії, таких як крейсера „Москва”, літакі Су – 24, тощо Українська держава, яка добровільно взяла на себе обов’язок і відмовилась від ядерного статусу, фактично порушує міжнародні договори. Треба підкреслити, хоча й вимушено, але порушує. Професіонали знають, що альфою і омегою стратегії любої держави є превентивні удари саме по носіях ядерної зброї. Тому виникає запитання куди ж противник Росії, не дай–то Бог, буде їх наносити у разі конфлікту? Чому українські посадовці та військові не акцентують увагу на цієї загрозі? Чому у двосторонніх відносинах двох рівноправних держав Україна зайняла позицію не партнерську а відверто виправдувальну? Чому українські ЗМІ обходять осторонь цю проблему і не акцентують на ній увагу громадськості.
    > Не хотілося бути звинуваченим у поширенні чергових „жахалок”. Але, на жаль, нині й дня не обходиться без жорстких повідомлень про новації у російській ракетно–ядерній стратегії. А після недавніх заяв одного з головних стратегів Російській Федерації Балуєвського (НГШ ЗС РФ), про готовність Росії нанести превентивні ядерні удари по тим державам, які загрожують її інтересам, чи інтересам її союзників, вважаємо цю тему вкрай важливою для безпеки України. Адже ясно, що, наприклад, крейсер „Москва”, виходячи на бойове чергування (а ця процедура в російській армії нещодавно відновлена) забезпечується можливістю прийняти на борт ядерний боєзапас. Таким чином, очевидно, що весь Крим нині перетворився на заручника російських військових оскільки перебуває під прямою загрозою: стати об’єктом ядерного удару потенційного противника Росії. Таким чином, використовуючи російську риторику, ми можемо дуже дорого заплатити за примарну безпеку нашої сусідки.
    > При цьому, викликає подив без дієва і пасивна позиція громадськості перш за все кримського півострова і Севастополя, яка мала б стояти на сторожі своїх власних інтересів і власної безпеки, не говорячи вже про інтереси своєї країни. Адже, нажаль, саме більша частина громадськості Автономії підтримує факт перебування ЧФ РФ на півострові, як це не дивно, обґрунтовуючи це безпекою мешканців півострова. На наш погляд така політична аберація базується на відвертою омані та ідеологічної обробці населення місцевими та закордонними ЗМІ.
    > Ми спостерігаємо не тільки пасивність громадськості та бездіяльність місцевої влади у Криму, але й агресивність в інший бік – бурхливу діяльність деяких політичних сил, наприклад комуністів та кримських «регіоналів» яка спрямовану на відстоювання інтересів не своєї, а іншої країни.. Якщо пасивність населення можна пояснити засиллям як радіо, так і теле-ефіру програмами російського виробництва, російськомовною пресою із російською імперською пропагандою, то бездіяльність других пояснити важко. А от бездіяльність місцевої влади, головне завдання якої – створення безпечних умов для населення – це злочин перед народом і країною.

    Одни слова.
    По сути "страшилка"
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.07.02 | Ранний гул

      Re: Когда Россия нас убьет!

      Вам этого мало? Тогда приведите другой пример мирного договора, который бы настолько попахивал войной и уничтожением мироного населения, котороле жаждет быть приконченным!!!! Только реальные примеры! И без фокусов и ссылок на сталина И гитлера. Там и без ваших писок все ясно!
    • 2008.07.03 | petro

      Не страшилка, а констатація

      Засоби доставки ЯБП є?
      Система управління є?
      Система забезпечення застосування ядерної зброї є?
      Засоби доставки ЯБП - літаки, поїзди, плавзасоби іт.і. є?

      То невже хтось серйозно вірить, що ЧФ не готовий застосовувати ядерну зброю?

      Невже та ж Москва виходить на бойове чергування без ЯБП?

      Чи є для ЧФ американські ПУ, аеродроми, бази і т.і. цілями для удару?

      А навпаки?
  • 2008.07.03 | Петро Процик

    Re: Когда Россия нас убьет!

    По-перше, дякую за використання мого матеріалу.
    По-друге, пропоную спільно зформувати "Відкрите звернення до Президента, РНБО та Кабміну" та розмістити його на Майдані з можливістю приєднання до підписантів.
    Ініціатива з підготовки тексту - за небайдужими й обізнаними у проблемі
  • 2008.07.03 | Лідія МАДОЯН

    Відправлений до комітетів ВРлист

    Голові Комітету Верховної Ради з питань
    національної безпеки і оборони пану А. С. ГРИЦЕНКУ
    Голові Комітет Верховної Ради з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи пану А. І. СЕМИНОЗІ
    Голові Комітету Верховної Ради з питань економічної політики пану О. М. ТКАЧЕНКУ
    Голові Комітету Верховної Ради з питань європейської інтеграції пану Б.І ТАРАСЮКУ
    Голові Комітету Верховної Ради у закордонних справах пану О. Г. БІЛОРУСУ

    Високоповажні державники!

    На околицях міста Херсонесу (V ст. до н. е.) ще древні греки почали добувати камінь-вапняк. Впродовж ж століть на місці цих кар’єрів утворилися численні печери. У минулому столітті їх було декілька десятків і їх почали використовувати для військових потреб - розмістивши там склади з боєприпасами для частин Червоної армії, що дислокувалися на Кримському півострові, і Чорноморського флоту. Завантаженість їх особливо зросла у перші дні війни, коли військове командування, як згадують очевидці, перемістило сюди тисячі тонн боєприпасів.
    Така практика зберігалась і в повоєнні часи. Тепер вже накопичувались боєзапаси на десятиліття можливих воєн із усім світом. За деякими даними, лише у підземних шахтах під Севастополем лежать десятки тисяч тонн вибухонебезпечних предметів. Зокрема, у бухті Голандія розташовано близько 80 підземних казематів, де зберігають неймовірну кількість боєзапасів. Просто нафаршировані ними підземний арсенал в Сухарній балці, торпедний арсенал в Троїцькій балці, над яким розташований цілий житловий мікрорайон. Є дані, що застарілі боєприпаси на території деяких складів (як, наприклад – у районі Феодосії) просто засипались землею, і на їх місці уже споруджені житлові квартали.
    Збільшує загрозу і те, що ці смертоносні „скарби” знаходяться ще й у сейсмічно нестійкому районі.
    На бойових суднах ЧФ РФ, які дислокуються в Південній і Севастопольській бухтах, знаходиться певна кількість ракетних і артилерійських боєприпасів, мін, бомб та інших вибухонебезпечних предметів. Враховуючи те, що самі судна були побудовані ще у минулому сторіччі і, звичайно, морально і фізично застаріли, як і умови зберігання боєприпасів, вони теж являють потенційну небезпеку.
    Небезпідставними, мабуть, є чутки про затоплення в бухтах Севастополя Чорноморським флотом, під час розподілу, бойових отруйних речовин та застарілих боєприпасів.
    Так, за свідченням вчених Севастопольського національного університету ядерної енергії і промисловості на дні Чорного моря затоплено 1150 суден, більша частина яких знаходиться на континентальному шельфі прибережної зони. Фахівці стверджують, що орієнтовна сумарна вага боєзапасу на всіх затонулих човнах та суднах перевищує 20 тис. т. На більшості затонулих суден в цистернах, відсіках та повітряних подушках збереглися залишки рідкого палива, орієнтовна кількість якого складає 100 тис. тон. Існує реальна загроза витікання цього палива внаслідок корозії металу.
    Звалища хімічних відходів утворювались протягом довгого часу переважно від діяльності Чорноморського Флоту на прибережному шельфі – на захід від Севастополя (на “Херсонеському звалищі”) й в інших місцях (в акваторії селища Чорноморське їх нараховано 49 одиниць, в Керченській протоці – 11, Феодосійській затоці - 1, на узберіжжі Алупки – 66, Ялти, район «Ластівчиного Гнізда» – 60, Алушти – 70, Балаклави – 80, мису Лукулл – 65 контейнерів).
    Скільки їх насправді знають достеменно російські військовики, але документації на них не передають бо кажуть, що вона ще в них ще не розтаємничена.
    Нам зрозуміла позиція російських зверхників, що до цього часу не вжили заходів, щоб застарілі й надлишкові арсенали були вивезені або ж знищені: вони знаходяться за тисячі кілометрів від штолень, і ні їм, ні їхнім дітям це лихо не загрожує.
    Але складається враження, що і в Україні, на державному і місцевому рівні вирішенням цієї глобальної проблеми по суті ніхто не переймається і за можливі наслідки не відповідає. Так, за нашими даними ліквідація кримських арсеналів навіть не включена до Державної програми.

    З огляду на вище означене, просимо Вас перейнятись цією проблемою, зокрема:
    - ініціювати утворення тимчасової слідчої комісії з вивчення загрози й визначення шляхів зменшення техногенної небезпеки в районі м. Севастополя;
    - домогтися розгляду цих питань на засіданні Ради національної безпеки і оборони;
    - домогтися розгляду зазначеної проблеми на засіданні міждержавної українсько – російської комісії з наступним об’єднанням зусиль України та Росії щодо вироблення і реалізації системи заходів для зниження небезпеки;
    - вимагати від командування ЧФ інвентаризації українськими фахівцями підземних споруджень, які знаходяться на території військових частин ЧФ та переведення у безпечні райони, бажано за територію України, військових частин, що мають артилерійські, мінні, торпедні та інші небезпечні види озброєння;
    - звернутись до російських урядовців з клопотанням про надання документації по всіх похованнях хімічної зброї в Чорному морі та спільно приступити до їх утилізації;
    - домогтися від Росії, як спадкоємиці СРСР, фінансування знешкодження боєприпасів та отруйних речовин, залишених російською стороною на нашій території;
    - провести переговори з європейськими державами й північноатлантичними партнерами про започаткування цільової програми знешкодження застарілих боєприпасів в районі Севастополя.

    З глибокою повагою,
    За дорученням ГК «Український Севастополь»

    Лідія МАДОЯН
  • 2008.07.04 | Перехожий

    Тема не викликала зацікавленості?

    А дуже жаль.
    Пару місяців назад підірвався арсенал в околицях Тірани, на днях підривалая Софія.
    Ще раніше - у нас Новобогданівка, Артемівськ. Проблема кричуща.

    І якщо відносно цих смертоносних залежів, що належали МО щось робиться, то залишених у Криму з війни, потім - ЧФ колишнього СРСР, а також тих, що зараз знаходяться у стратегічних запасах ЧФ РФ (ще питання навіщо вони на території України, то ні Україною, ні Росією абсолютно нічого для їх утилізації не робиться.
    По вибухонебезпечних предметах воєнних часів програми нібито є(Інкерман, мекензієві,П'янзінаСевастопольська бухта) , але про успіхи в їх реалізації щось не чутно.

    А ось "питання контролю за станом зберігання та утилізації боєприпасів, які зберігаються в арсеналах та сховищах ЧФ РФ", як повідомляють чиновники не вирішуються, на міждержавну українсько - російську комісію не виносились та на РНБО(а навіщо дратувати сусіду?).
    Досвід,що і в якому стані залишили після себе російські військові у Придністров'ї маємо - зараз там Європа опікується.

    Так що виходить - БЕЗПЕКА СЕВАСТОПОЛЬЦІВ - У РУКАХ....?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.07.05 | Лесь Суржик

      Re: Тема не викликала зацікавленості?

      Саме для цього в Севастополі розгортається страшна антиукраїнська ітєрія - мовчи севастополець, мовчи, ти патріот росії, прийми смерть як вона є, від рук своєї матенькі!!!! І такі дурні, що приймуть!
  • 2008.07.07 | Перехожий

    Думка експерта

    - Володимире Герасимовичу (звертаються до адм. Безкоровайного), не можу не запитати Вас про наступне - зараз у війську та на флоті існує загроза, котра до військових має дещо опосередковане відношення, - це величезна кількість боєприпасів та їх утилізація. Негаразди, що періодично трапляються на складах та арсеналах, слугують причиною відставки військового керівництва. Чи правильно це? Може, є інше пояснення цьому?
    - ... неліквідне та вибухонебезпечне, було кинуто напризволяще. В результаті накопичилось сотні тисяч вагонів боєприпасів тільки в Україні. За даними вітчизняних ЗМІ, лише баз та арсеналів у нас налічується більш ста восьмидесяти. Україна замінована з Півдня на Північ і з Заходу на Схід. Крим просто нашпигований колосальними запасами боєприпасів, термін зберігання яких закінчився десятки років тому. Технологічний стан цієї вибухівки нині потребує серйозних досліджень.
    Утилізація військового озброєння та боєприпасів - це складний технологічний процес, котрим повинні займатися спеціалізовані промислові заводи. І кожного разу, приймаючи рішення утилізувати ті чи інші надлишкові боєзапаси, потрібно досконало вивчити питання забезпечення безпеки при проведенні цих робіт. Зараз, коли технологічний стан вибухівки непередбачуваний, виникає проблем в п'ять, десять раз більше, ніж це було б при плановій утилізації снарядів, ракет, мін та іншого.
    ... Проблема надлишкового озброєння в Україні - це загальнодержавна проблема. Її вирішенням повинні перейматися посадовці всіх рівнів, а не лише керівництво Міністерства оборони.
    ...Зараз перед військовими поставлене завдання з охорони складів озброєння та утилізації боєприпасів. Але я ще раз повторюю, що проблема утилізації озброєння - це проблема всього державного апарату, котрий керує країною. Україну будь-що потрібно розмінувати. Це потребує окремого фінансування. Гадаю, що поряд з належним фінансуванням, доцільно було б створити окрему галузь спеціалізованого промислово-технічного спрямування. І ні в якому разі не вішати цю загальнодержавну проблему на Міністерство оборони з його обмеженими, в цьому напрямку, можливостями. Призначення "крайніх" тут, м'яко кажучи, недоречно. Але, як бачимо, поки що в нас спрацьовує якраз система "крайніх".
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.07.08 | Лесь Суржик

      Re: Думка не експерта

      Знаете, что меня больше всего дивує - больше 1000 посещений там де критикуют Медждис за ненормативну мову на засіданнях и повна прострация на цієї гілочкі, де мова іде про життя. Мабудь приїхали! Помріть з кримськотатарською мовою на вустах... Сьогодні мова вже йде про введення війскового стану проти знахабілих донських та кубанських казаків, а ви...? До речи, приймати будуть в аскєри, чи то у партізани тих, хто кримськоттарської не знає, ччи свої створювати? Абібула, відгукнись!!!!
  • 2008.07.10 | Перехожий

    До теми:пожежа знищила артилерійські склади

    У місті Каган Бухарської області Узбекистану пожежа знищила артилерійські склади, що залишилися тут ще з часів війни в Афганістані
    Про це повідомляє інформаційне агентство Фергана.Ру.

    За його даними, є жертви - загиблі і поранені, однак їхня кількість точно не відома.
    Найближчим часом місцеві власті мають намір провести прес-конференцію.
    Додамо, що за часів Радянського Союзу поблизу Кагана базувалася змішана вертольотна ескадрилья, яка використовувалася для ведення бойових дій в Афганістані.
    Неподалік міста ведеться видобуток природного газу, пролягають кілька регіональних газопроводів.

    БУДЕМО СМИРНО ЧЕКАТИ?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.07.13 | Лесь Суржик

      Re: До теми:пожежа знищила артилерійські склади

      Схоже кримчакам байдужа доля Криму, то, мабуть, будемо чикати, та обов\язково дочикаемось!


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".