МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Президент ліквідував комісії щодо обставин загибелі Н. Кобелєвої

08/07/2008 | Tatarchuk
Майдан неодноразово повідомляв про справу Натальї Кобелєвої, яку влітку 2006 року було доведено до самогубства.
40-річна мешканка Алушти з дитинства користувалася садовою ділянкою, на яку після багатьох махінацій місцевої влади з документами втратила юудь-яке "право", як і десятки іншіх користувачів ділянок по сусідству.
Так сталося, що ділянки приглянулися одному з таких користувачів - тоді прокуророві місцевої прокуратури, "панові" (у всіх сенсах слова) Миколі Любенецькому.
За його підтримки ділянки було визнано "ничиїми" та видано під забудову стадіону фірмі "Алустон 98". Поки місцеві мешканці подавали судові протести на рішення міської ради, будівники вказаної фірми прийшли на ділянки та захопили їх.
Наталью Кобєлєву, яка чинила опір, рейдери прив'язали до дерева та змусили "насолоджуватися" картиною зноса її "времянки" та дерев у саду. Потім відпустили - неофіційно кажуть, що в знущанні брав участь вказаний "пан" Любенецький.
Жертва прийшла до міської ради Алушти, де звернулася до голови Володимира Щербіни за допомогою, протягуючи йому руки з синцями від дротів. Мер сказав, що йому зараз "не до того", бо починається сесія.
Тоді Наталья Кобелєва викинулася на очах в депутатів і чиновників з вікна і розбилася.

Трагедія наробила великого галасу в Алушті та в Криму. На 9-день Любенецький срочно звільнився з прокуратури ... щоб зайняти посаду судді міського суду Алушти.
Резонанс примусив Президента показово втрутитися в ситуацію. Кара була страшна: суддю було позбавлено премії, присвяченої професійному святу.

Через півроку було створено міжвідомчу робочу групу з розгляду ситуації, що склалася із забезпеченням прав та законних інтересів громадян у місті Алушті

Результати "роботи" робочої групи невідомі навіть зацікавленим особам.
Бурхливу діялність (на словах) розвила також Уповноважена з прав людини Ніна Карпачова. Результати цієї діяьності також ближче невідомі.

Фінал історії песимистичний, якщо не сказати - обурливий та такий, що діагностує владу.
Указом Президента N693/2008 від 6 серпня «Про ліквідацію деяких допоміжних органів і служб, утворених Президентом України» ліквідовано, зокрема:
- Міжвідомчу робочу групу з розгляду ситуації, що склалася із забезпеченням прав та законних інтересів громадян у місті Алушті.

Відповіді

  • 2008.08.08 | IBAH

    Re: психопат він-лікування вже не поможе...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua