МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Заява МЗС щодо використання ЧФ Росії у збройному конфлікті

08/10/2008 | Дневной дозор
За наявною в МЗС України інформацією 9 серпня 2008 року із Севастополю вийшла оперативна група кораблів Чорноморського Флоту Російської Федерації на чолі з Командувачем ЧФ РФ Адміралом О.Клецковим.


За повідомленням російської сторони, кораблі прямують до Новоросійська. До складу цієї групи входять ракетний крейсер „Москва”, ВПК „Сметливый”, МПК „Муромец” та „Александровец”, два ракетних катера, морський транспорт „Генерал Рябиков” та рятувальне судно „Эпрон”.8 серпня 2008 року до Новоросійська вирушив ВДК „Ямал”. Крім того, велика група кораблів ЧФ РФ, дислокованих у Севастополі, взяла участь у стратегічних навчаннях „Кавказ - 2008” і залишилась в районі Новоросійська.


Українська сторона застерігає російську сторону від можливої участі кораблів ЧФ РФ у конфлікті навколо Південної Осетії.

З метою запобігання виникненню обставин, за яких Україна може бути втягнута у збройний конфлікт та військові дії через участь у них військових формувань ЧФ РФ, що тимчасово базуються та дислокуються на території України, українська сторона залишає за собою право відповідно до норм міжнародного права та законодавства України заборонити повернення на територію України до розв’язання конфлікту кораблів та суден, які можуть взяти участь у вищезгаданих діях.

Українська сторона також висловлює стурбованість тим, що російська сторона зволікає з підготовкою та підписанням Угоди про участь ЧФ РФ, що дислокується на території України, у конфліктних ситуаціях.

Відповіді

 • 2008.08.10 | Tatarchuk

  гарний крок

  Логика така:
  1) хочете базуватися - скоріш "завершуйте конфлікт"
  2) Севастополь не буде антигрузинською базою для зализування поранень
  3) дату "закінчення конфлікту" визначає українська сторона

  :)
 • 2008.08.10 | Vinni

  Re: Заява МЗС щодо використання ЧФ Росії у збройному конфлікті

  Решение правильное. Надо настаивать на выведении флота РФ из крыма, а то еще начнут "спасать" русских. А мне не надо такого спасения, мне тут хорошо, только правительство РФ никого не спрашивает.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua