МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Мітинг в Сімферополі на підтримку Грузії

08/13/2008 | Майдан-Крим
Сьогодні 12 серпня Кримська організація ВО «Свобода» оголосила пікетування Консульства РФ у Сімферополі з вимогою припинити військову агресію по відношенню до Грузії та не втягувати Україну у цей конфлікт через розташовані в Україні військові бази РФ.


Дізнавшися про акцію з анонсу на Майдані, проросійська організація ПСПУ виставила свій пікет "на захист" генерального консульства країни-агресора.


Прихільників Росії виявилося дуже не густо


Журналістів, які прийшли подивитися на подію, було більше.


Почали сходитися репортери з різних, в тому числі російських ЗМІ


Кільканадцять хвилин тривожного очікування :-)


Ці люди дізналися про мітинг з сайту Майдан.


І ці також


Поки телеоператори займали позиції...


... з'явилися прихільники свободної Грузії


І почали роздавати листівки


Матеріали "Свободи" і КУН


Але й це був відволікаючий маньовр: тим часом протестувальники з українськими прапорами підійшли до входу генконсульства.


Розгорнули плакати навпроти "фортеці" Росії в Криму


Поруч зі "свободівцями" - і "майданівці", і "бютівці". Українські та "свободівські" прапори були, а грузинських в Сімферополі не дістати.


Журналісти першими помітили пикет та підтягнулися


Едуард Леонов, голова Кримської організації ВО «Свобода»: «Ми вимагаємо від МЗС України негайно організувати створення гуманітарного коридору для біженців з Грузії, які не мають змоги оформити закордонні паспорти в умовах військового стану. Водночас, РНБО України має негайно розробити план ймовірного введення надзвичайного стану у м. Севастополі та на всій причорноморській території України, яка має морський та суходільний кордон з державами, що знаходяться у стані війни».


Навпроти пикетувальників, "на захист" російського консульства, стали все ті ж малочисельні "погодинні працівники" ПСПУ


Розпочався мітинг зі скандуваннями гасел. "Свободу Грузії", "Мир народам Кавказу", "Мир всім народам" - на одному боці. "Мир Южной Осетии" - на іншому.


"Свобода" закликає скликати Раду національної безпеки і оборони, для негайного вироблення позиції щодо агресивної політики Росії.


Мітинги проходили дуже жваво. Час від часу депутат кримського парламенту від ПСПУ гримав на своїх пикетувальників: "Чего замолчалі? Грузія агресор!". Грузія агресор, устало повторювали погодинні працівники.


Не зважаючи на таку активність, журналісти знімали переважно українську сторону.
Московські журналісти повідомили, що чекали на конфлікт :-)


Саме цікаве сталося тоді, коли минула година і погодинні працівники ПСПУ почали зворачувати прапори і відходити. Саме в цей момент активістові Майдану подзвонили і повідомили, що Росія за розпорядженням свого президента оголосила про припинення агресії.


Загадковий надпис на генеральному консульстві Росії в Криму.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua