МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Кримськім дітям не дають навчатися українською

09/16/2008 | Лозина-Лозинский
Прокурору АР Крим
Бойко В.Н.


ЗВЕРНЕННЯ

10 вересня 2008 року батьки 1-го класу Долинненської ЗОШ Бахчисарайського району звернулися до нашої організації щодо порушення прав їхніх дітей на отримання освіти державною українською мовою.

Членами нашої організації вивчено ситуацію і зроблені певні висновки: директор школи Щербань А.П. грубо порушує Конституцію України та чинне законодавство України, змушуючи батьків переписувати заяви на навчання російською мовою, а також відмовляє в реєстрації новим заявам батьків на навчання українською мовою. Начальник відділу освіти Бахчисарайської райдержадміністрації Пехарь Г.П. на словах гарантувала батькам вирішення конфліктної ситуації, а насправді ігнорує і саботує вирішення цієї проблеми.

За інформацією Міністерства освіти АР Крим Долинненська ЗОШ визначена як єдина базова школа з українською мовою навчання в Бахчисарайському районі. На сьогоднішній день, в українських класах – 5у, 7у, 9у цієї школи більшість вчителів викладають свої предмети російською мовою, що є прямим порушенням прав дітей на отримання освіти державною мовою. Відповідальність за це лягає на районний відділ освіти.

Просимо Вас терміново провести розслідування та відкрити кримінальну справу проти порушників. Під час розслідування просимо опитати всіх 12 батьків, котрі подали заяви в 1 клас на навчання українською мовою та вчителів школи, котрі здійснювали набір учнів.

Контактний телефон батьків – Бекірова Л.С. – 8095175951

Директор ГО "Український Дім" Щекун А.С.

Відповіді

  • 2008.09.17 | Штурман

    ?

    Не зрозумілим залишається наступне - а за що вчителі шкіл Криму отримують зарплату від України коли вони працюють ра росію


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua