МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Звернення Голови НРУ Бориса Тарасюка до членів Народного Руху

10/13/2008 | Tatarchuk
Звернення Голови НРУ Бориса Тарасюка до членів Народного Руху
13 Жовтня 2008 року 12:17

Історія Народного Руху України мала дуже складні періоди. Свого часу навіть лідера Народного Руху України Вячеслава Чорновола намагалися зняти з Голови Руху, а коли це не вийшло, то був реалізований сценарій ззовні по розколу партії.

Нинішня ситуація, що склалася в Народному Русі України особисто мені нагадує спробу відтворити 1998-1999 роки, причому це робиться напередодні відзначення 20-ї річниці створення Народного Руху України. Єдина різниця полягає в тому, що у 1998-1999 роках це робилося за сприяння колишньої влади, проти якої Рух боровся, зараз же це робиться з Секретаріату того Президента, якого ми з вами – рухівці – першою партією запросили кандидувати на посаду Президента України.

Прикро, але цю чорну справу по спробі розколу партії роблять голови трьох найбільших організацій НРУ – Ярослав Кендзьор, Іван Стойко та Роман Ткач.

Мені згадується початок 2005 року, коли ми переживали ейфорію після перемоги Помаранчевої революції і обрання Віктора Ющенка президентом України. Саме в той час мене, як Голову НРУ, змушували ліквідувати Рух і «влити» його в нову партію, яка створювалася під Віктора Ющенка. Ми тоді разом за Вами прийняли єдино правильне рішення – зберегти Рух. І це незважаючи на те, що 7 депутатів від НРУ пішли в цю партію, яка отримала назву НСНУ. Двоє з нинішньою трійки – Іван Стойко і Роман Ткач були записані членами політради нової партії, а Іван Стойко вже тоді був готовий піти з Руху за посаду Голови ОДА. Тоді вони ще залишилися в НРУ, сьогодні їх просто «зламали».

Чому це відбувається? Дуже довго шукав відповіді на це питання і не міг повірити, що насправді на поверхні лежать дуже банальні і прагматичні речі, які не мають нічого спільного ні з Україною, про яку вони так люблять згадувати, ні з народним Рухом України.

Голови наших трьох організацій банально шантажують партію можливістю свого виходу з Руху з метою походу на вибори по партійному списку Нашої України, яка прийняла рішення не створювати блок з національно-демократичними силами і йти на вибори самостійно. Для цього їм була поставлена умова з Секретаріату Президента – змінити керівництво в Русі, а якщо цього не вийде, то зробити все можливе, щоб Рух залишився поза виборчим процесом. Іншими словами – була дана команда на знищення Руху.

Знаючи про це, в той же час, я дуже довго уникав будь-яких публічних коментарів і намагався переконати моїх побратимів одуматися, щоб не нищити нашу партію. Сьогоднішній брифінг у стінах парламенту цієї «трійки» остаточно перекреслив у мені останні сподівання на те, що вони все-таки згадають про Народний Рух України і не будуть керуватися своїми дріб’язковими особистими інтересами. Очевидно, «гачок» на якому вони підвішені, є надзвичайно міцним. Мені щиро шкода наших колег, які виконують сценарії, що нав’язані ззовні.

Більше того, в окремих областях голів обласних організацій викликають в обласні державні адміністрації, де їм дається команда на знищення партії. До честі цих голів, вони мають сили і сумління протистояти й не піддаватися на обіцянки посад або матеріальних зисків. Але деякі не встояли.

На найближчому з’їзді нам доведеться приймати дуже непрості рішення. Я до сьогодні вагаюся, який шлях повинен обрати Народний Рух України у виборчому процесі. Усвідомлюючи, що після виборів у Верховній Раді України може бути створена коаліція Партії регіонів з «уламками» Нашої України, яка піде різними колонами, для Народного Руху України є один шлях - це опозиція, до якої, до речі, нам не звикати. Як це для когось не парадоксально звучить, але в опозиції ми будемо працювати з тими політичними партіями, які сьогодні складають блок Юлії Тимошенко, а також з частиною партій, що входять до блоку НУНС. Я вважаю, що нам потрібно створювати фронт політичних партій, які повинні протидіяти спробам привести до влади Партію регіонів і комуністів.

В цій складній ситуації прошу в усіх рухівців витримки і мужності. Ми повинні пам’ятати, до якої легендарної партії належимо.

Рух не змогла знищити колишня антинародна влада, не зможе знищити і «наша» влада, за яку ми так боролися!

Дай нам, Боже, сили відстояти Рух!

Відповіді

 • 2008.10.13 | Петро

  Re: Звернення Голови НРУ Бориса Тарасюка до членів Народного Руху

  Сказавши "А", треба було б говорити й "Б".
  Що практично, не на словах багаточисельних указів, а на ділі зроблено Ющенком за час володарювання?
  Як реалізовані обіцянки Майдану? Чи Україна отримала більший авторитет у світі? Чи встановлена законність? Чи зменшена корупція? Чи зроблено щось для малого й середнього бізнесу? Чи збільшилось українських шкіл на Сході й в Криму?
  Можна було б подовжити цей перелік. Але краще запитати у Ющенка - чи функціонує зараз ДЕРЖАВА?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2008.10.13 | Відповідь Ющенка

   Re: Звернення Голови НРУ Бориса Тарасюка до членів Народного Руху

   Андрій ДАНІЛЕВИЧ (Інтер). Віктор Андрійович, але парадокс в тому, що сьогодні багато політичних сил говорять про високі цінності, про національні інтереси. Але, на жаль, навколо цього вони все ніяк не можуть об'єднатися. Чи впевнені ви, що якась більшість буде створена під цими інтересами у новообраному парламенті?
   ВІКТОР ЮЩЕНКО: "Я в цьому переконаний. В мене сумніву немає, що якраз це буде предметом нової коаліції. Я жалкую з того, що коаліція, яку ми називаємо демократична, втратила дух, дію відносно тих святих речей, які вона виписала. Я не хочу зараз критикувати, тому що… я хочу бути об'єктивним зараз. Але мені як громадянину прикро, що 2008 рік – це не рік реформ. Хоча я як економіст, як банкір, як фінансист, кінець кінцем, як президент я глибоко переконаний: життя цього народу і цієї держави зумовлено буде тільки одним – щоденним реформуванням, щоденними змінами. Пройшов День шахтаря. Розчулилися, навіть закони прийняли… Пройшло 2 тижні після Дня шахтаря – що змінилося в цій галузі? Що, ринкова ціна помінялася із тої релятивної, яка сьогодні є? Ми принесли нові зміни в цей сектор? Ні. Закінчились мітинги на стадіонах, закінчились слова, які стосуються дня свят, а далі? Комунальне господарство, сільське господарство… Хіба нам не соромно, знаєте, що в ІІІ тисячолітті Україна не торгує зерном на світі чи олією, чи завозить 250 тисяч тон м'яса із резервів, там, польських та других країн. Хіба за цю політику не соромно? Країна, яка виробляє в Європі найбільше зернових, ми в цьому році більше одної тонни на жителя зібрали зерна. Такого об'єму не збирає жодна країна. У нас більше 2 десятків мільйонів тонн фуражу. І ми не можемо зробити таку правильну цінову політику, в тому числі і в тваринництві, яка змотивувала би тримати поголів'я із цим унікальним фуражним фондом, розвивати його, робить прирости робить прирости національного виробництва м'яса та ставати експортером м`яса. Поки ми будемо жити на імпорті м'яса? У нас немає права тратити жодного тижня, жодного місяця. Ми повинні привчити націю жити динамічно, тоді ми виграємо завтрашній день. І коли я бачу: з однієї сторони, є логіка змін, логіка реформ, а з іншої сторони – просто апатія, коли кабінети, які призвані всьому суспільству демонструвати, з якою динамікою ми повинні покоряти економічний світ, і це не робиться, від цього прикро стає".
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2008.10.13 | Tatarchuk

    ну якщо це відповідь

    то вона ніпрощо.
    Свого часу (березень 2006) у відповідь на пряме питання - якого біса СБУ депортувала узбецьких біженців? була отримана відповідь: "Ми повінні пройти довгий шлях, я глибоко переконаний, коли Бог у серці, це не є юридичне питання, це є питання моралі, ми є унікальна нація, нас чекає елегантне майбутнє, крапка" (близько до тексту оригіналу)
   • 2008.10.13 | Панцерник

    Re: Звернення Голови НРУ Бориса Тарасюка до членів Народного Руху

    Відповідь Ющенка пише:
    > Андрій ДАНІЛЕВИЧ (Інтер). Віктор Андрійович, але парадокс в тому, що сьогодні багато політичних сил говорять про високі цінності, про національні інтереси. Але, на жаль, навколо цього вони все ніяк не можуть об'єднатися. Чи впевнені ви, що якась більшість буде створена під цими інтересами у новообраному парламенті?
    >
    >
    >
    >
    > ВІКТОР ЮЩЕНКО: "Я в цьому переконаний. В мене сумніву немає, що якраз це буде предметом нової коаліції. Я жалкую з того, що коаліція, яку ми називаємо демократична, втратила дух, дію відносно тих святих речей, які вона виписала. Я не хочу зараз критикувати, тому що… я хочу бути об'єктивним зараз. Але мені як громадянину прикро, що 2008 рік – це не рік реформ. Хоча я як економіст, як банкір, як фінансист, кінець кінцем, як президент я глибоко переконаний: життя цього народу і цієї держави зумовлено буде тільки одним – щоденним реформуванням, щоденними змінами. Пройшов День шахтаря. Розчулилися, навіть закони прийняли… Пройшло 2 тижні після Дня шахтаря – що змінилося в цій галузі? Що, ринкова ціна помінялася із тої релятивної, яка сьогодні є? Ми принесли нові зміни в цей сектор? Ні. Закінчились мітинги на стадіонах, закінчились слова, які стосуються дня свят, а далі? Комунальне господарство, сільське господарство… Хіба нам не соромно, знаєте, що в ІІІ тисячолітті Україна не торгує зерном на світі чи олією, чи завозить 250 тисяч тон м'яса із резервів, там, польських та других країн. Хіба за цю політику не соромно? Країна, яка виробляє в Європі найбільше зернових, ми в цьому році більше одної тонни на жителя зібрали зерна. Такого об'єму не збирає жодна країна. У нас більше 2 десятків мільйонів тонн фуражу. І ми не можемо зробити таку правильну цінову політику, в тому числі і в тваринництві, яка змотивувала би тримати поголів'я із цим унікальним фуражним фондом, розвивати його, робить прирости робить прирости національного виробництва м'яса та ставати експортером м`яса. Поки ми будемо жити на імпорті м'яса? У нас немає права тратити жодного тижня, жодного місяця. Ми повинні привчити націю жити динамічно, тоді ми виграємо завтрашній день. І коли я бачу: з однієї сторони, є логіка змін, логіка реформ, а з іншої сторони – просто апатія, коли кабінети, які призвані всьому суспільству демонструвати, з якою динамікою ми повинні покоряти економічний світ, і це не робиться, від цього прикро стає".

    Так - це відповідь гр. Татарчук. Бо б-дь з косою вже нічого бачити не хоче. Її та все її кодло вже давно треба відправити до буцигарні.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.10.13 | Tatarchuk

     це був переклад з якої на яку?

     Панцерник пише:
     > Так - це відповідь гр. Татарчук. Бо б-дь з косою вже нічого бачити не хоче. Її та все її кодло вже давно треба відправити до буцигарні.

     Я в уривку цього не побачив. Поділіться секретами перекладу і заодно вкажіть з якої на яку перекладали.
    • 2008.10.13 | MV

     Re: Звернення Голови НРУ Бориса Тарасюка до членів Народного Руху

     Може то тільки у Вас така ідіосінкразія?


     почитайте, краще, як вона відбрила вашого пахана
     http://www.telekritika.ua/media-continent/textpolitprog/2008-10-13/41196
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2008.10.13 | sofu

      Re: Звернення Голови НРУ Бориса Тарасюка до членів Народного Руху

      похоже Украине конец, если перестали друг друга слышать.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua