МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Вопрос юристам. Процедура переезда из России в Крым

11/06/2008 | Переезжающий
Селям, ситуация вкратце такова- я крымский татарин, гражданин России, собираюсь переезжать в Крым с ребенком (гр-во Россия) и супругой (гр-во Украина). Планирую оставлять российское и получать украинское гражданство. Могу ли я как татарин, сын депортированного, рассчитывать на какие-то преференции и упрощение процесса оформления гражданства на себя и ребенка или мне проще подать заявление как имеющему в супругах гражданку Украины?
Сагъ ол.

Відповіді

  • 2008.11.06 | Историк

    Я не юрист, но ответить смогу...

    Переезжающий пише:
    > Могу ли я как татарин, сын депортированного, рассчитывать на какие-то преференции и упрощение процесса оформления гражданства на себя и ребенка


    МОЖЕТЕ

    Вот Вам некоторые выдержки из действующего Закона Украины "Про громадянство України":

    Розділ II
    НАБУТТЯ ГРОМАДЯНСТВА УКРАЇНИ
    Стаття 6. Підстави набуття громадянства України
    Громадянство України набувається:

    1)....

    2) за територіальним походженням;


    Стаття 8. Набуття громадянства України за територіальним походженням

    Особа, яка сама чи хоча б один з її батьків, дід чи баба, рідні (повнорідні та неповнорідні) брат чи сестра, син чи дочка, онук чи онука народилися або постійно проживали до 24 серпня 1991 року на території, яка стала територією України відповідно до Закону України "Про правонаступництво України" ( 1543-12 ), або яка сама чи хоча б один з її батьків, дід чи баба, рідні (повнорідні та неповнорідні) брат чи сестра народилися або постійно проживали на інших територіях, що входили на момент їх народження або під час їх постійного проживання до складу Української Народної Республіки, Західноукраїнської Народної Республіки, Української Держави, Української Соціалістичної Радянської Республіки, Закарпатської України, Української Радянської Соціалістичної Республіки (УРСР), і є особою без громадянства або іноземцем, який подав зобов'язання припинити іноземне громадянство, та подала заяву про набуття громадянства України, а також її неповнолітні діти реєструються громадянами України. Іноземці, які є громадянами (підданими) кількох держав, подають зобов'язання припинити громадянство всіх цих держав. Іноземці, яким надано статус біженця в Україні чи притулок в Україні, замість зобов'язання припинити іноземне громадянство подають декларацію про відмову особи, якій надано статус біженця в Україні чи притулок в Україні, від іноземного громадянства. ( Частина перша статті 8 в редакції Закону N 2663-IV ( 2663-15 ) від 16.06.2005 )

    Дитина, яка народилася чи постійно проживала на території УРСР (або хоча б один з її батьків, дід чи баба народилися чи постійно проживали на територіях, зазначених у частині першій цієї статті) і є особою без громадянства або іноземцем, щодо якого подано зобов'язання припинити іноземне громадянство, реєструється громадянином України за заявою одного з батьків або опікуна чи піклувальника. ( Частина друга статті 8 із змінами, внесеними згідно із Законом N 2663-IV ( 2663-15 ) від 16.06.2005 )

    Дитина, яка народилася на території України після 24 серпня 1991 року і не набула за народженням громадянство України та є особою без громадянства або іноземцем, щодо якого подано зобов'язання припинити іноземне громадянство, реєструється громадянином України за клопотанням одного з її законних представників. ( Частина третя статті 8 в редакції Закону N 2663-IV ( 2663-15 ) від 16.06.2005 )

    Іноземці, зазначені в частинах першій - третій цієї статті, які подали зобов'язання припинити іноземне громадянство, повинні подати документ про це, виданий уповноваженим органом відповідної держави, до уповноваженого органу України протягом двох років з моменту реєстрації їх громадянами України. Якщо іноземці, маючи всі передбачені законодавством цієї держави підстави для отримання такого документа, з незалежних від них причин не можуть отримати його, вони подають декларацію про відмову від іноземного громадянства. ( Частина п'ята статті 8 в редакції Закону N 2663-IV ( 2663-15 ) від 16.06.2005 )

    Подання зобов'язання припинити іноземне громадянство не вимагається від іноземців, які є громадянами (підданими) держав, законодавство яких передбачає автоматичне припинення особами громадянства (підданства) цих держав одночасно з набуттям громадянства іншої держави, або якщо міжнародні договори України з іншими державами, громадянами яких є іноземці, передбачають припинення особами громадянства цих держав одночасно з набуттям громадянства України, а також від осіб, яким надано статус біженця в Україні чи притулок в Україні, та осіб без громадянства. ( Частина шоста статті 8 в редакції Закону N 2663-IV ( 2663-15 ) від 16.06.2005 )

    Датою набуття громадянства України у випадках, передбачених цією статтею, є дата реєстрації набуття особою громадянства України.

    Особа, яка набула громадянство України і подала декларацію про відмову від іноземного громадянства, зобов'язується повернути паспорт іноземної держави до уповноважених органів цієї держави. Вимога про взяття зобов'язання повернути паспорт іноземної держави не поширюється на осіб, яким надано статус біженця в Україні чи притулок в Україні. ( Частина восьма статті 8 із змінами, внесеними згідно із Законом N 2663-IV ( 2663-15 ) від 16.06.2005 )

    Так что, вперед!, то есть ДОМОЙ! :)

    Полностью текст Закона - http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=2235-14
  • 2008.11.06 | Матрос

    Re: Вопрос юристам. Процедура переезда из России в Крым

    Побольше бы к нам из России приезжало
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.11.06 | Историк

      Re: Вопрос юристам. Процедура переезда из России в Крым

      Матрос пише:
      > Побольше бы к нам из России приезжало


      Что, вахта затянулась? и заменить некем? :)
  • 2008.11.06 | Соотечественник

    Re: Вопрос юристам. Процедура переезда из России в Крым

    Селям алейкум! По Вашему обращению могу сообщить следующую информацию. В соответствии с правилами въезда иностранцев в Украину, граждане государств, с которыми подписаны международные соглашения про взаимные безвизовые поездки, въезжают по действительному паспортному документу. Для выезда в Украину снимаетесь с регистрационного учета (прописки) по прежнему месту проживания в паспортном столе. Оформите в паспортах отметки о несовершеннолетних детях, следующих с вами, а также не забудьте их свидетельства о рождении. При прохождении пограничного контроля уберите листки убытия, не следует говорить о том, что едете на ПМЖ (постоянное местожительство), лучше скажите, что едете в гости к родственникам (для временного проживания). Прибыв в Крым, обратитесь в паспортный стол по месту жительства в Крыму для оформления гражданства, т. к. Вы, как крымский татарин, имеете основание для приобретения гражданства по территориальному происхождению, на основании ст. 8 Закона Украины «О гражданстве Украины».
    Если Вы отправляете контейнер (багаж), необходимо сделать это правильно. Отправитель и получатель должны быть одним лицом, т.е. не отправлять на другое лицо. Иностранцам, которые не оформили разрешения на иммиграцию в Украину, для получения контейнера с вещами в таможенных органах необходимы будут следующие документы:1) паспорт с отметкой про убытие из прежнего государства и отметкой на границе; 2) листок убытия; 3) архивную справку, подтверждающий факт депортации родителей из Крыма; 4) иммиграционную карточку; 5) товарно-транспортный документ с отметками о перемещении через таможенную границу Украины; 6) опись вещей.
    Из государственного бюджета предусмотрена компенсация расходов на переезд и перевозку багажа депортированным лицам. Следует при этом знать, что действие порядка, распространяется на лиц, депортированных с территории Украины по национальному признаку и на их детей. В данном случае этот порядок распространяется на Вас, как сына депортированного. На внуков этот порядок не распространяется. Компенсируют провоз багажа из расчета 2 тонны на 1 человека.
    Оформление гражданства на несовершеннолетнего ребенка привязано к регистрации паспорта матери. Возможно, ребенок уже по факту является гражданином Украины, если был прописан с матерью в Украине. Если у Вас возникнут проблемы, связанные с данными вопросами, следует обратиться в фонд «Содействие» (т. (0652) 276-436, 510-871), либо в Меджлис.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.11.07 | Переезжающий

      Re: Вопрос юристам. Процедура переезда из России в Крым

      Чокъ сагъ ол. Это то, что мне было нужно.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua