МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

СЕВАСТОПОЛЬСЬКІ УКРАЇНОФОБИ

11/14/2008 | «Український Севастополь»
НІ – УКРАЇНОФОБІЇ МІСЬКОЇ ВЛАДИ!

Відсутність в Севастополі школи з українською мовою навчання є порушенням права українців, росіян, кримських татар та
представників інших національностей на отримання освіти українською мовою як державною у державних і комунальних освітніх закладах міста.

"Позиція міністра освіти та науки України Івана Вакарчука є чіткою: ніхто не має права і не повинен мати можливостей обмежувати конституційне право громадян здобувати освіту державною мовою. Оволодіння рідною та державною мовами є важливою передумовою для подальшого життєвого успіху молодої людини, її повноцінної
інтеграції в українське суспільство", – повідомила прес-служба Міносвіти 11 вересня 2008 року.

Будівництво української школи-колегіуму заплановане на березі бухти Круглої (Омега), але фінансування до цього часу було відсутнє.

Севастопольська міська рада на сесії 11-12 листопада 2008 р. вчергове продемонструвала свою антидержавну, сепаратистську, антиукраїнську та
українофобську сутність під час голосування про виділення коштів на продовження робіт по будівництву української школи-колегіуму з найвищими освітніми стандартами.
Не проголосувала за рішення найбільша фракція депутатів Партії регіонів та інші антидержавні сили.
Таким чином, регіонали, які одним із гасел висувають вимогу другої державної мови в Україні, прийняли незаконне рішення, яке перешкоджає отриманню освіти українською мовою молодим севастопольцям.

Місцеві депутати не вперше порушують і свій регламент, у якому зазначено: "Діяльність Севастопольської міської Ради базується на принципах народовладдя, верховенства права, законності, гласності, виборності, колегіальності, поєднання міських і державних інтересів".

Вимагаємо від депутатів міськради найближчим часом повернутись до розгляду цього питання з позицій громадян української держави та необхідності дотримання і в Севастополі прав людини, які забезпечує нам Конституція України, і виділити згідно закону кошти на будівництво української школи-колегіуму.

Громадський комітет «Український Севастополь»
14 листопада 2008 року.

Відповіді

 • 2008.11.14 | MV

  У викладі УНІАНу

  [14.11.2008 18:08]

  Міськрада Севастополя відмовилась виділити кошти на українську школу

  Громадський комітет "Український Севастополь" розкритикував міськраду за невиділення коштів на будівництво української школи-колегіуму.

  Як йдеться у переданій УНІАН заяві комітету, "Севастопольська міська рада в чергове продемонструвала свою антидержавну, сепаратистську, антиукраїнську та українофобську сутність під час голосування про виділення коштів на продовження робіт з будівництва української школи-колегіуму". У заяві підкреслюється, що не проголосувала за рішення найбільша депутатська фракція - "Регіон Севастополь". "Таким чином, зазначає "Український Севастополь", регіонали, які одним із гасел висувають вимогу другої державної мови в Україні, прийняли незаконне рішення, яке перешкоджає отриманню освіти українською мовою молодим севастопольцям".

  Водночас, як наголошується в заяві, "відсутність в Севастополі школи з українською мовою навчання є порушенням права українців, росіян, кримських татар та представників інших національностей на отримання освіти українською мовою як державною у державних і комунальних освітніх закладах міста".

  Громадський комітет вимагає від депутатів міськради "найближчим часом повернутись до розгляду цього питання з позицій громадян Української держави та необхідності дотримання і в Севастополі прав людини, які забезпечує нам Конституція України, і виділити згідно з законом кошти на будівництво української школи-колегіуму".

  Як додав УНІАН координатор ГК "Український Севастополь" Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ, будівництво української школи-колегіуму заплановане на березі бухти Кругла (Омега), вже підготовлено проектно-кошторисну документацію, але, саме будівництво до останнього часу не профінансовано. За його інформацією, з держбюджету на будівництво школи-колегіуму до кінця року виділено 5 млн. грн. Водночас, як стверджує координатор, згідно з чинним законодавством, на рівні 20% фінансування будівництва має здійснюватися за рахунок місцевого бюджету. Севастопольською міською державною адміністрацією, яка готувала проект рішення міськради щодо виділення коштів, зазначається конкретне джерело фінансування. Крім того, виконавча влада міста пропонувала міськраді профінансувати будівництво школи-колегіуму двома частинами, по 500 тис. грн., зазначив М.ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ.

  постiйна адреса статтi:
  http://crimea.unian.net/ukr/detail/7249
 • 2008.11.15 | Петро

  Re: СЕВАСТОПОЛЬСЬКІ УКРАЇНОФОБИ

  Доповнення

  Президент України Віктор Ющенко Указом від 20 листопада 2007 року № 1122/2007 „Про деякі заходи щодо розвитку гуманітарної сфери в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі” вимагав, з метою розширення мережі навчальних закладів усіх типів з українською мовою навчання, розробити та затвердити до кінця 2007 року комплекс заходів та обсяги фінансування будівництва такого загальноосвітнього навчального закладу у місті Севастополі.

  Ще раніше, Постановою Кабінету Міністрів України "Про затвердження програми постійного соціально-економічного, екологічного і культурного розвитку Севастополя на період до 2015 року" від 27 липня 2006 року № 1017 було визначено фінансування на будівництво української школи-колегіуму у сумі 42,650 млн. гривень, тобто щорічно воно мало б становити 10,5 млн. гривень.

  Наскільки знаю, ніякого фінансування немає.

  У цьому - уся ефективність т.з. української влади
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2008.11.15 | MV

   Якби ж то тільки влади :(

   >У цьому - уся ефективність т.з. української влади

   Якби ж то тільки влади :(

   Зараз прогулявся по Мережі - московські і російські агенції прекрасно поширили інформацію. Про українські цього не скажеш - 1-2 в полі зору.

   І це система. Бо мережі російські розвинені і взаємнопов'язані. А тут тільки плач стоїть та засідання РНБО проводять пустопорожні і безрезультатні щодо інформаційної безпеки.
 • 2008.11.18 | Петро

  Останні новини. Коло замкнулось.

  На звернення стосовно фінансування будівництва колегіуму Бориса Тарасюка від 10.10.08 відповів О. Турчинов.
  Всупереч тому, що фінансуванння будівництва було передбачене у рамках програми розвитку Севастополя, затвердженого Постановою Кабміну, з Держбюджету, зараз цей пан дає відписку наступного змісту:
  "....Джерелом фінансування будівництва української школи-колегіуму можуть бути враховані бюджету (так у тексті)м. Севастополя кошти на:
  реалізацію програм соціально-економічного розвитку регіонів у сумі 18 480,1 тис. гривень;
  компенсацію втрат доходів внаслідок розміщення Чорноморського флоту Російської Федерації на території м. Севастополя - 100 000 тис. гривень.
  Ураховуючи викладене, порушене у зверненні питання повинне вирішуватись місцевими органами влади за рахунок зазначених вище джерел в установленому порядку".
  Ось і все.

  Думаю, "Українському Севастополю" потрібно звернутись з відкритим листом безпосередньо до пані Ганни Герман, щоби ПР профінансувала будівництво української школи в Севастополі, оскільки російська мова там зазнає таких "утисків", що зараз у місту більше 60 шкіл російських,ще Лужков будує, але жодної повноцінної української і кримськотатарської.
  Може допоможуть.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2008.11.18 | MV

   Найостанніші....

   18.11.08 // 11:20

   Куницын раскритиковал горсовет Севастополя за «скупость»

   Председатель Севастопольской городской государственной администрации Сергей Куницын раскритиковал городской совет Севастополя за отказ выделить средства на строительство украинской школы-коллегиума. Как передает УНИАН, комментируя на брифинге недавнее заявление общественного комитета «Украинский Севастополь» по поводу отказа горсовета участвовать в 20-процентом софинансировании (два выделения денег по 500 тыс. грн) школы-коллегиума, Куницын сказал: «У нас уже два месяца лежат 5 млн грн из госбюджета. Не можем начать строительство, потому что третий месяц подряд горсовет отказывает в софинансировании. Если объект идет по софинансированию, то есть, из двух источников, 500 тыс. грн должен дать город. А 5 млн лежат...».
   По словам председателя горадминистрации, ему такая позиция депутатов непонятна.
   «Я что-то не понимаю: неужели нам еще одна школа в городе не нужна? 20 лет ни одной школы в городе не строили. Ни одной. Пусть в эту школу пойдут те дети, которые хотят на украинском языке изучать все предметы. Зато у нас освободится, по сути дела, пространство в целую школу по Севастополю, и мы получим еще одну школу. Не понимаю. В декабре опять будем выносить этот вопрос на сессию», - сообщил Куницын.
   Он напомнил, что «есть указ Президента Украины о развитии гуманитарной сферы Крыма и Севастополя. Мы просили правительство, Президента, чтобы в Севастополе, по примеру Симферополя, где в свое время была построена прекрасная гимназия, была построена школа-коллегиум. Еще при Кучме было принято решение о ее строительстве. Табличку даже повесили...».
   Как сообщалось, общественный комитет «Украинский Севастополь» в своем заявлении от 14 ноября раскритиковал горсовет за отказ выделить средств на строительство в городе украинской школы-коллегиума. В заявлении комитета отмечается, что «Севастопольский городской совет на сессии 11-12 ноября 2008 года в очередной раз продемонстрировал свою антигосударственную, сепаратистскую, антиукраинскую и украинофобскую сущность во время голосования о выделении средств на продолжение работ по строительству украинской школы-коллегиума». По данным комитета, не проголосовала за это решение самая большая депутатская фракция – «Регион Севастополь». Общественный комитет требует от депутатов горсовета в ближайшее время вернуться к рассмотрению вопроса о выделении средств на строительство украинской школы-коллегиума.
   Как добавил в интервью УНИАН координатор ОК «Украинский Севастополь» Николай Владзимирский, строительство украинской школы-коллегиума запланировано на берегу бухты Круглая (Омега), уже подготовлена проектно-сметная документация, но само строительство до последнего времени не профинансировано.
   http://glavred.info/archive/2008/11/18/112033-7.html

   ****


   Щодо вашої пропозиції - в голові вже крутилось з рік тому. Думаємо.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua